Noviny Poprad č. 18 zo dňa 16. 5. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 28. 5. 2018 | meniny má Viliam

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. mája 2018, si môžete prečítať:

* Dostanú Popradčania preplatky za teplo?

* Aká investícia príde na rad po rekonštrukcii mosta?

* Aké nové logo má Podtatranské múzeum v Poprade?

* Prečo rybári vypustili vodnú nádrž Veľký Grébpark?

* Ako fotografie zhromažďuje Popradčan Rasťo Ovšonka?

* Najstaršia kamionistka pochádza z Popradu

* Had ohrozoval školkarov

* Aká bola Noc literatúry v Poprade?

* Aký je program Rallye Tatry?

* Ako odštartovali letnú prípravu kamzíci? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Otázka z mediačnej poradne

V práci som urobila jednu chybu a tak ma preradili na inú prácu. Tvrdia mi, že na staré miesto sa už nemôžem vrátiť, pretože som tam nepotrebná, ale na moje miesto prijali nového zamestnanca. Okrem toho som na výplatnej páske dostala minimálnu mzdu, s čím nesúhlasím. Môže ma zamestnávateľ preradiť na inú prácu a ešte mi aj znížiť plat?
Odpovedá JUDr. Dagmar Tragalová z Mediačného centra v Poprade:
„Vykonávať práce iného druhu alebo na inom mieste, ako boli dohodnuté v pracovnej zmluve môže zamestnanec iba výnimočne, a to len v prípadoch, ktoré ustanovuje zákon. Ide väčšinou o prekážky na strane zamestnanca zo zdravotných dôvodov, z dôvodu tehotenstva, materstva, dojčenia a pod. Ak však dôjde k dohode o preradení zamestnanca so zamestnávateľom, zamestnávateľ je povinný vopred prerokovať so zamestnancom dôvod preradenia na inú prácu a dobu, počas ktorej má preradenie trvať. Ak preradením zamestnanca dochádza k zmene pracovnej zmluvy, zamestnávateľ je povinný vydať mu písomné oznámenie o dôvode preradenia na inú prácu a o jeho trvaní. Práca, na ktorú ste preradený, musí byť vhodná vzhľadom na vaše schopnosti a kvalifikáciu a zodpovedať aj vášmu zdravotnému stavu. Po preradení je však potrebné nové pracovné podmienky dohodnúť v pracovnej zmluve a to sa týka aj výšky platu. Aj po preradení na iné pracovné miesto vám zostáva mzda z pôvodnej pracovnej zmluvy, ibaže sa dohodnete so zamestnávateľom inak. Zamestnávateľ je povinný vám doplatiť krátenú mzdu, nakoľko je stále platná vaša pôvodná pracovná zmluva, kým nedôjde k dohode o zmene pracovných podmienok. O podmienkach novej pracovnej zmluvy a doplatení mzdy sa môžete so zamestnávateľom dohodnúť aj v mediácii.“