Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Najlepší rétori z regiónu mieria do Zvolena

Minulý týždeň v stredu sa v Podtatranskej knižnici v Poprade konalo regionálne kolo súťaže v rétorike Štúrov Zvolen 2018.
„Žiaci a mládež súťažili v troch kategóriách. V prvej kategórii boli žiaci 4. - 6. ročníka, v druhej kategórii žiaci 7. - 9. ročníka a v tretej kategórii to boli študenti stredných škôl. V prvej kategórii si súťažiaci vyžrebovali neznámy text a po 15 minútovej príprave mali porozprávať príbeh a dotvoriť jeho záver. Druhá a tretia kategória mala súťaž rozdelenú na dve časti. V prvej časti žiaci predstavili porote úvahy, ktoré si pripravili doma. V druhej časti si vyžrebovali tému a o nej museli rozprávať,“ uviedla Monika Naštická z Podtatranskej knižnice v Poprade. „Z nášho regiónu dosahujú súťažiaci výborné výsledky aj v celoslovenskom kole. Táto súťaž je nenahraditeľná práve preto, aby deti komunikovali zmysluplne a čítali s porozumením,“ pokračoval Emil Turčan z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade. „Táto súťaž je a vždy bude najnáročnejšou, pretože sa naplno prejaví osobnosť rečníka a jeho danosti,“ doplnila členka poroty Luďa Szabová. „Som komunikatívny typ a táto súťaž je pre mňa ako stvorená,“ skonštatovala Eliška Mašlonková zo Spojenej cirkevnej školy v Poprade, ktorá v II. kat. obsadila 3. miesto. „Stredoškolákov tu bolo naozaj málo, ale mňa baví slovenčina a literatúra, takže som neváhala a išla som do toho,“ povedala Monika Penxová zo Strednej zdravotníckej školy v Poprade, ktorá skončila v III. kat. tretia. „Veľmi ma táto súťaž baví. Minulý rok som vo Zvolene získala cenu primátorky mesta,“ pochválila sa Andrea Kubáňová zo ZŠ s MŠ Dostojevského v Poprade, ktorá tento rok skončila v I. kat. na 2. mieste. „Už na základnej škole som túto súťaž absolvovala a ostala som jej verná. Minulý rok sa mi podarilo postúpiť do celoslovenského kola a bola to pre mňa cenná skúsenosť,“ zdôraznila Karolína Hudžíková z Gymnázia Spojenej cirkevnej školy v Poprade, ktorá po triumfe v III. kategórii zavíta do Zvolena aj tento rok. Z prvej kategórie postúpila do celoslovenského kola Sofia Stasová zo ZŠ s MŠ Komenského v Poprade, a v druhej kategórii zvíťazila Nina Švarcová z 8-ročného gymnázia SŠ na Ul. D. Tatarku.
Celoslovenské finále sa uskutoční vo Zvolene 5. až 6. júna.