Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Bude Noc literatúry

Popradský literárny klub v spolupráci s Českým centrom a s podporou mesta Poprad a TV Poprad usporiada pre všetkých milovníkov literatúry a dobrých kníh podujatie Noc literatúry. Uskutoční sa v Poprade v stredu 16. mája 2018 o 17.30 hod. Všetci účastníci budú zaradení do žrebovania o zaujímavé vecné ceny. Po poslednom čítaní bude slávnostné vyžrebovanie víťazov, ktoré spríjemní hudobným sprievodom popradský umelec Zbyňo Džadoň.
Začiatok čítaní bude o 17.30 hod. v čokolatérii Bon Bon in na Ul. Dominika Tatarku v Poprade. Ako prvý bude čítať úryvok z knihy nominovanej za Izrael od Amosa Oza Judáš herec Divadla Commedia Michal Novák. Príbeh o túžbe, zrade a osamotení je zároveň obrazom nepokojného Izraela na prelome 50. a 60. rokov 20. storočia. Román získal nomináciu na prestížnu medzinárodnú Man Bookerovu cenu 2017 a je považovaný za jedno z najpôsobivejších diel autora.
O 18. hod. v Tatranskej galérii prečíta herec Divadla Commedia Dušan Kubáň úryvok z knihy Concala M. Tavaresa Štvrť nominovanej za Portugalsko. Knižka prináša obraz fiktívnej lisabonskej štvrte, ktorá je tajomným miestom obývaným najrôznejšími postavičkami a okrem iných v nej žije aj sedem pánov. Spoznajte sedem príbehov plných irónie, grotesky a humoru (Pán Walser a les, Pán Brecht a úspech, Pán Kraus a politika, atď.) od oceňovaného portugalského autora, ktorého budete môcť osobne stretnúť na festivale BRaK.
O 18. 30 hod. v Marco restaurant na Mnoheľovej ul. bude čítať úryvok z knihy Ondreja Štefánika Som Paula nominovanej za Slovensko herečka Zuzana Vačková.
Román zo súčasnosti Som Paula popisuje rozklad nášho sveta, jeho prirodzených a životne dôležitých štruktúr, sebazáchovných mechanizmov, vzťahov a identifikácií. Je to aj rodinná dráma, neviditeľnými vláknami poprepájaná s celou spoločnosťou a samotným človekom.