Noviny Poprad č. 29 zo dňa 1. 8. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 14. 8. 2018 | meniny má Mojmír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 31. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 15. augusta 2018, si môžete prečítať:

* Príbeh autentických fotografií z Augusta 1968 v Poprade

* Aká je starostlivosť o zeleň v meste v horúčavách?

* Aké kamene pribudli na chodníku v Parku hrdinov pri železničnej stanici v Poprade?

* Koľkým pacientom a s akými problémami museli pomáhať na Centrálnom príjme popradskej nemocnice?

* Ako vyčíňala búrka v Poprade?

* Aké bolo podujatie Poprad tancuje s nepočujúcimi?

* Predstavil sa ďalší kandidát na post primátora mesta Poprad

* Koľko turistov napočítali vo Vysokých Tatrách?

* Tréningový azyl sa pre kamzíkov skončil

* Kto ovládol futbalový festival v Poprade? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Bude Noc literatúry

Popradský literárny klub v spolupráci s Českým centrom a s podporou mesta Poprad a TV Poprad usporiada pre všetkých milovníkov literatúry a dobrých kníh podujatie Noc literatúry. Uskutoční sa v Poprade v stredu 16. mája 2018 o 17.30 hod. Všetci účastníci budú zaradení do žrebovania o zaujímavé vecné ceny. Po poslednom čítaní bude slávnostné vyžrebovanie víťazov, ktoré spríjemní hudobným sprievodom popradský umelec Zbyňo Džadoň.
Začiatok čítaní bude o 17.30 hod. v čokolatérii Bon Bon in na Ul. Dominika Tatarku v Poprade. Ako prvý bude čítať úryvok z knihy nominovanej za Izrael od Amosa Oza Judáš herec Divadla Commedia Michal Novák. Príbeh o túžbe, zrade a osamotení je zároveň obrazom nepokojného Izraela na prelome 50. a 60. rokov 20. storočia. Román získal nomináciu na prestížnu medzinárodnú Man Bookerovu cenu 2017 a je považovaný za jedno z najpôsobivejších diel autora.
O 18. hod. v Tatranskej galérii prečíta herec Divadla Commedia Dušan Kubáň úryvok z knihy Concala M. Tavaresa Štvrť nominovanej za Portugalsko. Knižka prináša obraz fiktívnej lisabonskej štvrte, ktorá je tajomným miestom obývaným najrôznejšími postavičkami a okrem iných v nej žije aj sedem pánov. Spoznajte sedem príbehov plných irónie, grotesky a humoru (Pán Walser a les, Pán Brecht a úspech, Pán Kraus a politika, atď.) od oceňovaného portugalského autora, ktorého budete môcť osobne stretnúť na festivale BRaK.
O 18. 30 hod. v Marco restaurant na Mnoheľovej ul. bude čítať úryvok z knihy Ondreja Štefánika Som Paula nominovanej za Slovensko herečka Zuzana Vačková.
Román zo súčasnosti Som Paula popisuje rozklad nášho sveta, jeho prirodzených a životne dôležitých štruktúr, sebazáchovných mechanizmov, vzťahov a identifikácií. Je to aj rodinná dráma, neviditeľnými vláknami poprepájaná s celou spoločnosťou a samotným človekom.