Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 41. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ktoré výnimočné osobnosti boli ocenené Cenou mesta a Cenou primátora mesta Poprad?

* Ako sa môžu občania Popradu vyjadriť k službám mestskej hromadnej dopravy?

* O čom rokovali poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Ako sa umiestnilo mesto Poprad v rebríčku transparentnosti miest?

* Aké výročie a s kým oslavovalo Gymnázium na Kukučínovej ulici?

* Ako sa pripravuje popradské pohrebiská na nápor návštevníkov?

* O čom je kniha Aká si prekrásna... autorov Michala Liptáka a Jána Mateja?

* Čo oslavovali hokejové legendy v Poprade?

* Ako hrali futbalisti, hokejisti, basketbalistky, volejbalisti a v ďalších športoch?

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Zdravotne postihnutým a starším občanom vyjdú v ústrety

Mesto Poprad získalo nenávratný finančný príspevok na projekt Rozšírenie triedeného zberu biologicky rozložiteľného odpadu v meste Poprad (BRKO) a zabezpečilo 3 050 hnedých zberných nádob určených na takýto druh odpadu. Od začiatku do konca mája si majú občania bývajúci v rodinných domoch v meste Poprad vyzdvihnúť v Zbernom dvore na sídlisku Západ na Hraničnej ul. zberné nádoby na takýto odpad. Odovzdávajú sa oproti podpisu.
V rodinných domoch však bývajú aj zdravotne hendikepovaní a starší občania, ktorí nemajú možnosť, alebo sily prísť si po zbernú nádobu osobne. Ako nám povedali viacerí čitatelia, neraz bývajú sami, nemajú auto a nemá im kto pomôcť. Čo v takom prípade?
Vedúci oddelenia strategického rozvojového manažmentu MsÚ v Poprade Slavomír Karabinoš uviedol, že takýmto obyvateľom vyjdú v ústrety: „Musí ísť o zdravotne ťažko postihnutých a seniorov nad 70 rokov, ktorí si skutočne nemôžu nádobu vyzdvihnúť osobne. Môžu prísť v priebehu mája túto skutočnosť nahlásiť osobne do zberného dvora spoločnosti Brantner na Hraničnej ulici alebo zatelefonovať na telefónne číslo 052/789 58 57. Tu ich zaevidujú a po zhrnutí všetkých požiadaviek im nádoby dovezieme.“
Konateľ spoločnosti Brantner v Poprade Rastislav Skokan upozornil, že pri preberaní zbernej nádoby je potrebné predložiť občiansky preukaz, prípadne preukaz ZŤP. Po skončení mája mesto priebeh projektu vyhodnotí a v júni dostanú obyvatelia rodinných domov zberný kalendár na vývoz biologicky rozložiteľného odpadu.