Noviny Poprad č. 29 zo dňa 1. 8. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 14. 8. 2018 | meniny má Mojmír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 31. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 15. augusta 2018, si môžete prečítať:

* Príbeh autentických fotografií z Augusta 1968 v Poprade

* Aká je starostlivosť o zeleň v meste v horúčavách?

* Aké kamene pribudli na chodníku v Parku hrdinov pri železničnej stanici v Poprade?

* Koľkým pacientom a s akými problémami museli pomáhať na Centrálnom príjme popradskej nemocnice?

* Ako vyčíňala búrka v Poprade?

* Aké bolo podujatie Poprad tancuje s nepočujúcimi?

* Predstavil sa ďalší kandidát na post primátora mesta Poprad

* Koľko turistov napočítali vo Vysokých Tatrách?

* Tréningový azyl sa pre kamzíkov skončil

* Kto ovládol futbalový festival v Poprade? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Zdravotne postihnutým a starším občanom vyjdú v ústrety

Mesto Poprad získalo nenávratný finančný príspevok na projekt Rozšírenie triedeného zberu biologicky rozložiteľného odpadu v meste Poprad (BRKO) a zabezpečilo 3 050 hnedých zberných nádob určených na takýto druh odpadu. Od začiatku do konca mája si majú občania bývajúci v rodinných domoch v meste Poprad vyzdvihnúť v Zbernom dvore na sídlisku Západ na Hraničnej ul. zberné nádoby na takýto odpad. Odovzdávajú sa oproti podpisu.
V rodinných domoch však bývajú aj zdravotne hendikepovaní a starší občania, ktorí nemajú možnosť, alebo sily prísť si po zbernú nádobu osobne. Ako nám povedali viacerí čitatelia, neraz bývajú sami, nemajú auto a nemá im kto pomôcť. Čo v takom prípade?
Vedúci oddelenia strategického rozvojového manažmentu MsÚ v Poprade Slavomír Karabinoš uviedol, že takýmto obyvateľom vyjdú v ústrety: „Musí ísť o zdravotne ťažko postihnutých a seniorov nad 70 rokov, ktorí si skutočne nemôžu nádobu vyzdvihnúť osobne. Môžu prísť v priebehu mája túto skutočnosť nahlásiť osobne do zberného dvora spoločnosti Brantner na Hraničnej ulici alebo zatelefonovať na telefónne číslo 052/789 58 57. Tu ich zaevidujú a po zhrnutí všetkých požiadaviek im nádoby dovezieme.“
Konateľ spoločnosti Brantner v Poprade Rastislav Skokan upozornil, že pri preberaní zbernej nádoby je potrebné predložiť občiansky preukaz, prípadne preukaz ZŤP. Po skončení mája mesto priebeh projektu vyhodnotí a v júni dostanú obyvatelia rodinných domov zberný kalendár na vývoz biologicky rozložiteľného odpadu.