Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 41. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ktoré výnimočné osobnosti boli ocenené Cenou mesta a Cenou primátora mesta Poprad?

* Ako sa môžu občania Popradu vyjadriť k službám mestskej hromadnej dopravy?

* O čom rokovali poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Ako sa umiestnilo mesto Poprad v rebríčku transparentnosti miest?

* Aké výročie a s kým oslavovalo Gymnázium na Kukučínovej ulici?

* Ako sa pripravuje popradské pohrebiská na nápor návštevníkov?

* O čom je kniha Aká si prekrásna... autorov Michala Liptáka a Jána Mateja?

* Čo oslavovali hokejové legendy v Poprade?

* Ako hrali futbalisti, hokejisti, basketbalistky, volejbalisti a v ďalších športoch?

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• DRUHÁ májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok si Deň matiek pripomenieme 13. mája. Pri tejto príležitosti usporiada ZŠ s MŠ v Spišskej Sobote 10. mája o 16. hod. v divadelnej sále v tejto mestskej časti akadémiu ku Dňu matiek. Kultúrny program ku Dňu matiek pripravuje aj Klub Veličanov v spolupráci so ZŠ s MŠ vo Veľkej 13. mája o 15. hod. v kine Máj.
• V SOBOTU 12. mája sa v Poprade na Nám. sv. Egídia uskutoční podujatie s názvom Míľa pre mamu. Program sa začne o 15. hod. Viac na www.mcbambino.sk.
• OKRESNÝ snem Jednoty dôchodcov Slovenska v Poprade sa uskutoční vo štvrtok 10. mája o 10. hod. v priestoroch Denného centra seniorov na Ul. L. Svobodu v Poprade.
• NA POŠTE 3 (na Sobotskom námestí v Spišskej Sobote) došlo od 2. mája 2018 k zmene hodín pre verejnosť. V pondelok, utorok, štvrtok a piatok bude otvorené od 12. do 15. hod, v stredu od 13.45 do 17. hod., v sobotu a nedeľu je zatvorené.
• PROJEKT Vnímaj - relaxuj - tvor - pomôž - multisenzorická arteterapia s participáciou rodičov bude realizovať Spojená škola na Partizánskej ul. v Poprade pre ťažko postihnutých žiakov. Získala naň prostriedky v rámci piateho ročníka grantového programu Nadácie VÚB pre Nádej s podtitulok Umenie lieči a Dotyk lieči.
• ZAJTRA 10. mája o 18. hod. sa v Artklub Tatranskej galérie v Poprade uskutoční kabaretný večer pre strednú generáciu s názvom Štvrtkové soirée.
• KNIHA Rodinná mediácia - ako deťom neublížiť rozvodom vyšla minulý týždeň. Jej autorkou je Dagmar Tragalová z Mediačneho centra v Poprade. Prináša odpovede pre každého, koho sa týka rozpad rodiny.
• MIERA evidovanej nezamestnanosti na Slovensku ku koncu marca klesla na historické minimum 5,55%. Úrady práce evidovali na konci marca 153 854 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. V porovnaní s februárom toho roka ide o pokles o 4 590 ľudí. V okrese Poprad bola v marci 5,57% miera nezamestnanosti a v celom Prešovskom kraji 9,38%.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.