Noviny Poprad č. 18 zo dňa 16. 5. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 28. 5. 2018 | meniny má Viliam

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. mája 2018, si môžete prečítať:

* Dostanú Popradčania preplatky za teplo?

* Aká investícia príde na rad po rekonštrukcii mosta?

* Aké nové logo má Podtatranské múzeum v Poprade?

* Prečo rybári vypustili vodnú nádrž Veľký Grébpark?

* Ako fotografie zhromažďuje Popradčan Rasťo Ovšonka?

* Najstaršia kamionistka pochádza z Popradu

* Had ohrozoval školkarov

* Aká bola Noc literatúry v Poprade?

* Aký je program Rallye Tatry?

* Ako odštartovali letnú prípravu kamzíci? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• DRUHÁ májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok si Deň matiek pripomenieme 13. mája. Pri tejto príležitosti usporiada ZŠ s MŠ v Spišskej Sobote 10. mája o 16. hod. v divadelnej sále v tejto mestskej časti akadémiu ku Dňu matiek. Kultúrny program ku Dňu matiek pripravuje aj Klub Veličanov v spolupráci so ZŠ s MŠ vo Veľkej 13. mája o 15. hod. v kine Máj.
• V SOBOTU 12. mája sa v Poprade na Nám. sv. Egídia uskutoční podujatie s názvom Míľa pre mamu. Program sa začne o 15. hod. Viac na www.mcbambino.sk.
• OKRESNÝ snem Jednoty dôchodcov Slovenska v Poprade sa uskutoční vo štvrtok 10. mája o 10. hod. v priestoroch Denného centra seniorov na Ul. L. Svobodu v Poprade.
• NA POŠTE 3 (na Sobotskom námestí v Spišskej Sobote) došlo od 2. mája 2018 k zmene hodín pre verejnosť. V pondelok, utorok, štvrtok a piatok bude otvorené od 12. do 15. hod, v stredu od 13.45 do 17. hod., v sobotu a nedeľu je zatvorené.
• PROJEKT Vnímaj - relaxuj - tvor - pomôž - multisenzorická arteterapia s participáciou rodičov bude realizovať Spojená škola na Partizánskej ul. v Poprade pre ťažko postihnutých žiakov. Získala naň prostriedky v rámci piateho ročníka grantového programu Nadácie VÚB pre Nádej s podtitulok Umenie lieči a Dotyk lieči.
• ZAJTRA 10. mája o 18. hod. sa v Artklub Tatranskej galérie v Poprade uskutoční kabaretný večer pre strednú generáciu s názvom Štvrtkové soirée.
• KNIHA Rodinná mediácia - ako deťom neublížiť rozvodom vyšla minulý týždeň. Jej autorkou je Dagmar Tragalová z Mediačneho centra v Poprade. Prináša odpovede pre každého, koho sa týka rozpad rodiny.
• MIERA evidovanej nezamestnanosti na Slovensku ku koncu marca klesla na historické minimum 5,55%. Úrady práce evidovali na konci marca 153 854 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. V porovnaní s februárom toho roka ide o pokles o 4 590 ľudí. V okrese Poprad bola v marci 5,57% miera nezamestnanosti a v celom Prešovskom kraji 9,38%.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.