Noviny Poprad č. 18 zo dňa 16. 5. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 28. 5. 2018 | meniny má Viliam

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. mája 2018, si môžete prečítať:

* Dostanú Popradčania preplatky za teplo?

* Aká investícia príde na rad po rekonštrukcii mosta?

* Aké nové logo má Podtatranské múzeum v Poprade?

* Prečo rybári vypustili vodnú nádrž Veľký Grébpark?

* Ako fotografie zhromažďuje Popradčan Rasťo Ovšonka?

* Najstaršia kamionistka pochádza z Popradu

* Had ohrozoval školkarov

* Aká bola Noc literatúry v Poprade?

* Aký je program Rallye Tatry?

* Ako odštartovali letnú prípravu kamzíci? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Byty v Xenóne budú postupne rekonštruovať

Bytový dom s opatrovateľskou službou Xenón na sídlisku Juh čaká postupná rekonštrukcia bytových jadier a elektrických rozvodov. Xenón bod daný do užívania pred 39 rokmi - v roku 1979.
„V roku 2015 bola zrealizovaná rekonštrukcia exteriéru bytového domu - prestavba strešného plášťa, zateplenie obvodového plášťa a prestavba vstupov a v roku 2016 pokračovala rekonštrukcia 2. etapou, v rámci ktorej bola realizovaná prestavba výťahov a vnútorných spoločných priestorov. Samotné byty v bytovom dome sú stále v pôvodnom stave a je nutná ich rekonštrukcia, ďalším dôvodom k rekonštrukcii je skutočnosť, že z revíznej správy vyplýva povinnosť rekonštrukcie nevyhovujúcich elektrických rozvodov. Túto rekonštrukciu budeme realizovať postupne tak, aby sme minimalizovali obmedzenia pre obyvateľov, s tým, že budeme rekonštruovať vždy len vrátené byty pred ich odovzdaním novému nájomcovi,“ uviedla Iveta Borňáková z odboru správy majetku MsÚ v Poprade. Na realizáciu uvedenej investičnej akcie schválili poslanci MsZ mesta Poprad v tomto roku sumu 100 000 eur.
V DOS Xenón je poskytovaná opatrovateľská služba a bývanie fyzickým osobám, ktoré poberajú starobný alebo invalidný dôchodok tak, aby si mohli aspoň čiastočne zabezpečovať svoje životné potreby pri zachovaní vlastného súkromia. V DOS Xenón je 105 bytov, z toho 70 jednoizbových bytov, 35 garsóniek. Nachádza sa tam tiež jedáleň, denné centrum, telocvičňa, kaplnka a ambulancia praktického lekára.