Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Byty v Xenóne budú postupne rekonštruovať

Bytový dom s opatrovateľskou službou Xenón na sídlisku Juh čaká postupná rekonštrukcia bytových jadier a elektrických rozvodov. Xenón bod daný do užívania pred 39 rokmi - v roku 1979.
„V roku 2015 bola zrealizovaná rekonštrukcia exteriéru bytového domu - prestavba strešného plášťa, zateplenie obvodového plášťa a prestavba vstupov a v roku 2016 pokračovala rekonštrukcia 2. etapou, v rámci ktorej bola realizovaná prestavba výťahov a vnútorných spoločných priestorov. Samotné byty v bytovom dome sú stále v pôvodnom stave a je nutná ich rekonštrukcia, ďalším dôvodom k rekonštrukcii je skutočnosť, že z revíznej správy vyplýva povinnosť rekonštrukcie nevyhovujúcich elektrických rozvodov. Túto rekonštrukciu budeme realizovať postupne tak, aby sme minimalizovali obmedzenia pre obyvateľov, s tým, že budeme rekonštruovať vždy len vrátené byty pred ich odovzdaním novému nájomcovi,“ uviedla Iveta Borňáková z odboru správy majetku MsÚ v Poprade. Na realizáciu uvedenej investičnej akcie schválili poslanci MsZ mesta Poprad v tomto roku sumu 100 000 eur.
V DOS Xenón je poskytovaná opatrovateľská služba a bývanie fyzickým osobám, ktoré poberajú starobný alebo invalidný dôchodok tak, aby si mohli aspoň čiastočne zabezpečovať svoje životné potreby pri zachovaní vlastného súkromia. V DOS Xenón je 105 bytov, z toho 70 jednoizbových bytov, 35 garsóniek. Nachádza sa tam tiež jedáleň, denné centrum, telocvičňa, kaplnka a ambulancia praktického lekára.