Noviny Poprad č. 29 zo dňa 1. 8. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 14. 8. 2018 | meniny má Mojmír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 31. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 15. augusta 2018, si môžete prečítať:

* Príbeh autentických fotografií z Augusta 1968 v Poprade

* Aká je starostlivosť o zeleň v meste v horúčavách?

* Aké kamene pribudli na chodníku v Parku hrdinov pri železničnej stanici v Poprade?

* Koľkým pacientom a s akými problémami museli pomáhať na Centrálnom príjme popradskej nemocnice?

* Ako vyčíňala búrka v Poprade?

* Aké bolo podujatie Poprad tancuje s nepočujúcimi?

* Predstavil sa ďalší kandidát na post primátora mesta Poprad

* Koľko turistov napočítali vo Vysokých Tatrách?

* Tréningový azyl sa pre kamzíkov skončil

* Kto ovládol futbalový festival v Poprade? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Britský veľvyslanec sa o náš región živo zaujíma

Minulý týždeň vo štvrtok sa na pôde Mestského úradu v Poprade stretli primátor Jozef Švagerko a prvý viceprimátor Igor Wzoš s britským veľvyslancom na Slovensku Andrew Garthom. Spoločne diskutovali na rôzne témy, no nosným bodom programu bol rozvoj Popradu a regiónu v oblasti smart city.
„Pán veľvyslanec sa zaujímal o to, ako sa nám darí napredovať v oblasti smart city, ale aj celkovo v energetike. Preberali sme nadchádzajúci ročník spoločnej konferencie Metro Online zameranej takisto na túto tému. Rokujeme s organizátormi o tom, aby mohli vystúpiť aj zástupcovia firiem priamo z Anglicka. Naše stretnutia sú v približne polročných intervaloch a spolupráca je prospešná. Máme priateľské vzťahy, ktoré nás navzájom posúvajú vpred,“ uviedol primátor mesta Poprad Jozef Švagerko.
„Veľká Británia patrí v rámci Európy k lídrom v oblasti smart technológií. Už vychytali počiatočné muchy a inšpirovať nimi sa je veľmi dobré. Majú rozpracované všetky oblasti smart city, ale výborní sú napríklad v odpadovom hospodárstve. Legislatíva je tam síce inak nastavená a nedá sa používať riešenia, ktoré používa napríklad Londýn, ale potrebujeme sa inšpirovať príkladmi malých britských miest, ktoré sú súčasťou tamojších regiónov. Smart región však nie je len o technológiách, ale je to nový koncept potrebný na to, aby sme vedeli prežiť v súčasnom svete, pretože zdroje ubúdajú a treba s tým vedieť rozumne hospodáriť,“ zdôraznil 1. viceprimátor Popradu Igor Wzoš. „Stále viac chceme naše vzťahy prehlbovať. Mesto má konkrétny plán v oblasti smart city, má víziu lepšieho bývania, životného prostredia, vytvorenia sociálnych bytov, či využívania energií. Jednoznačne je aj v mojom záujme aby sme vytvárali stále viac aktivít medzi Veľkou Britániou a Popradom a pomohli uskutočniť vízie mesta,“ dodal britský veľvyslanec na Slovensku Andrew Garth.