Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 40. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ako prebiehajú rekonštrukcie v niektorých popradských školách,

* Prečo odporučia riaditeľské voľno pre deti?

* Mestá Poprad, Zakopane a Vysoké Tatry po pätnástich rokoch obnovili spoluprácu

* Kto sa stal víťazom tohtoročného Medzinárodného festivalu horských filmov?

* Prečo Poprad navštívila komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím?

* Čoho sa týkala konferencia Vzdelávanie pre budúcnosť?

* Aká IT firma otvorila svoju pobočku v Poprade?

* Ako spomína na päťdesiat rokov jestvovania Divadla Commedia jeho principál Vlado Benko?

* Prečo dostali Popradskí orli výprask od Liptákov?

* Ako hrali popradskí hokejisti? a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Piotra Rubika!

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Britský veľvyslanec sa o náš región živo zaujíma

Minulý týždeň vo štvrtok sa na pôde Mestského úradu v Poprade stretli primátor Jozef Švagerko a prvý viceprimátor Igor Wzoš s britským veľvyslancom na Slovensku Andrew Garthom. Spoločne diskutovali na rôzne témy, no nosným bodom programu bol rozvoj Popradu a regiónu v oblasti smart city.
„Pán veľvyslanec sa zaujímal o to, ako sa nám darí napredovať v oblasti smart city, ale aj celkovo v energetike. Preberali sme nadchádzajúci ročník spoločnej konferencie Metro Online zameranej takisto na túto tému. Rokujeme s organizátormi o tom, aby mohli vystúpiť aj zástupcovia firiem priamo z Anglicka. Naše stretnutia sú v približne polročných intervaloch a spolupráca je prospešná. Máme priateľské vzťahy, ktoré nás navzájom posúvajú vpred,“ uviedol primátor mesta Poprad Jozef Švagerko.
„Veľká Británia patrí v rámci Európy k lídrom v oblasti smart technológií. Už vychytali počiatočné muchy a inšpirovať nimi sa je veľmi dobré. Majú rozpracované všetky oblasti smart city, ale výborní sú napríklad v odpadovom hospodárstve. Legislatíva je tam síce inak nastavená a nedá sa používať riešenia, ktoré používa napríklad Londýn, ale potrebujeme sa inšpirovať príkladmi malých britských miest, ktoré sú súčasťou tamojších regiónov. Smart región však nie je len o technológiách, ale je to nový koncept potrebný na to, aby sme vedeli prežiť v súčasnom svete, pretože zdroje ubúdajú a treba s tým vedieť rozumne hospodáriť,“ zdôraznil 1. viceprimátor Popradu Igor Wzoš. „Stále viac chceme naše vzťahy prehlbovať. Mesto má konkrétny plán v oblasti smart city, má víziu lepšieho bývania, životného prostredia, vytvorenia sociálnych bytov, či využívania energií. Jednoznačne je aj v mojom záujme aby sme vytvárali stále viac aktivít medzi Veľkou Britániou a Popradom a pomohli uskutočniť vízie mesta,“ dodal britský veľvyslanec na Slovensku Andrew Garth.