Noviny Poprad č. 22 zo dňa 12. 6. 2019, ročník XXX

Dnes je štvrtok, 20. 6. 2019 | meniny má Valéria

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. júna 2019, si môžete prečítať:

* Aký je Záverečný účet mesta Poprad?

* Je už vyhlásená verejná obchodná súťaž na areál bývalých kasární na sídlisku Západ?

* Ako a či mieni mesto dotovať seniorské športové kluby?

* Bude v Poprade požičiavanie bicyklov - bikesharing?

* Koľko darcov prišlo na Primátorskú kvapku krvi?

* O čom rokovali poslanci vo volebných obvodoch?

* V školských jedálňach sa menia podmienky pre stravníkov - koľko stoja obedy?

* V nemocnici otvorili novú laktačnú miestnosť

* Denné centrum Xenón oslavuje štyridsiatku

* Aký bol tohtoročný festival Viva Italia?

* V ktorej škole otvorili nové ihrisko?

* Najšportovejšia škola je známa

* Juniori FK Poprad oslávili postup do vyššej súťaže a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tancovali s radosťou a plným nasadením

Dom kultúry v Poprade minulý štvrtok ovládli tanečníci od predškolákov dokonca až po seniorov. Prišli predviesť svoje najkrajšie choreografie v krajskej súťaži nefolklórneho tanca pre Prešovský kraj. Zopár súborov sa zúčastnilo i z Košického kraja. Výkony vyše 600 súťažiacich z 28 klubov so 72 choreografiami hodnotila trojčlenná odborná porota a najlepší postúpili do celoštátnej súťaže, ktorá bude 14. mája v Žiari nad Hronom.
Juraj Švedlár z Podtatranského osvetového strediska v Poprade, ktoré bolo hlavným organizátorom krajskej súťaže, zosumarizoval: „Mali sme niekoľko vekových kategórií od najmenších detí do 6 rokov, až po seniorov nad 50 rokov. Porota hodnotila rôzne tanečné žánre ako disko, hip- -hop a break dance, scénické a show, open choreografie, mažoretky a roztlieskavačky aj tance iných národov. Šlo o súťaž všetkých nefolklórnych druhov tanca. Sme radi, že za tie roky organizovania krajskej súťaže pod názvom Deň tanca, sa úroveň posúva čoraz vyššie. Porota mala skutočne ťažkú úlohu, jedna choreografia bola krajšia ako druhá.“ Svoje zastúpenie mali i tanečníci z okresov Poprad a Kežmarok, ktorí sú veľmi úspešní. Súťažiaci z nášho regiónu sa na Slovensku nestratia a dosahujú čoraz vyšší level.
Z Popradu v kat. Deti II. od 6 do 10 rokov, sólo-duo si Zlaté pásmo odniesol súbor TK Love Movement zo ZUŠ Štefánikova Poprad za choreografiu Čaro svetla a takisto v kat. Mládež od 15 rokov, malá choreografia Zlaté pásmo za Sama proti sebe. V kat. Deti II od 6 do 10 rokov, malá choreografia získala Zlaté pásmo Solus Dance Academy Poprad za choreografiu Rebelky a takisto Zlaté pásmo v kat. Juniori 10- 15 rokov, malá choreografia za Zimnú náladu. Zlatým pásmom porota ocenila v kat. Mládež od 15 rokov, sólo, duo TS BOW SŠ Letná z Popradu za choreografiu Give me a sing a Strieborným pásmom TK Cadence Komenského Poprad za Unik z tmy. TS BOW SŠ Letná Poprad dostal aj Strieborné pásmo v kat. Mládež od 15 rokov, malá choreografia za Ove the sea.