Noviny Poprad č. 14 zo dňa 10. 4. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 20. 4. 2019 | meniny má Marcel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 15. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. apríla 2019, si môžete prečítať:

* Aké zmeny nastanú v poplatkoch za parkovanie v Poprade?

* Ktorý vnútroblok sa bude revitalizovať?

* Aké zmeny sa dotknú letných terás?

* Odkedy bude Alžbetina ulica hlavnou cestou?

* Kto vytvoril vernú kópiu obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Čo v prvom rade potrebuje mladá generácia?

* S novými trénermi za novou sezónou

* Basketbalistky skončili šieste

* Kadeti v príprave na domáci šampionát

* V Poprade sa stretnú dve akcie a ďalšie.

Uverejňujeme tiež bohoslužby vo všetkých popradských chrámoch počas veľkonočných sviatkov!

Súťažte o vstupenky do AquaCity!

Vystrihnite si voľnú vstupenku pre 1 osobu na výstavu Tatra Expo v Poprade!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tancovali s radosťou a plným nasadením

Dom kultúry v Poprade minulý štvrtok ovládli tanečníci od predškolákov dokonca až po seniorov. Prišli predviesť svoje najkrajšie choreografie v krajskej súťaži nefolklórneho tanca pre Prešovský kraj. Zopár súborov sa zúčastnilo i z Košického kraja. Výkony vyše 600 súťažiacich z 28 klubov so 72 choreografiami hodnotila trojčlenná odborná porota a najlepší postúpili do celoštátnej súťaže, ktorá bude 14. mája v Žiari nad Hronom.
Juraj Švedlár z Podtatranského osvetového strediska v Poprade, ktoré bolo hlavným organizátorom krajskej súťaže, zosumarizoval: „Mali sme niekoľko vekových kategórií od najmenších detí do 6 rokov, až po seniorov nad 50 rokov. Porota hodnotila rôzne tanečné žánre ako disko, hip- -hop a break dance, scénické a show, open choreografie, mažoretky a roztlieskavačky aj tance iných národov. Šlo o súťaž všetkých nefolklórnych druhov tanca. Sme radi, že za tie roky organizovania krajskej súťaže pod názvom Deň tanca, sa úroveň posúva čoraz vyššie. Porota mala skutočne ťažkú úlohu, jedna choreografia bola krajšia ako druhá.“ Svoje zastúpenie mali i tanečníci z okresov Poprad a Kežmarok, ktorí sú veľmi úspešní. Súťažiaci z nášho regiónu sa na Slovensku nestratia a dosahujú čoraz vyšší level.
Z Popradu v kat. Deti II. od 6 do 10 rokov, sólo-duo si Zlaté pásmo odniesol súbor TK Love Movement zo ZUŠ Štefánikova Poprad za choreografiu Čaro svetla a takisto v kat. Mládež od 15 rokov, malá choreografia Zlaté pásmo za Sama proti sebe. V kat. Deti II od 6 do 10 rokov, malá choreografia získala Zlaté pásmo Solus Dance Academy Poprad za choreografiu Rebelky a takisto Zlaté pásmo v kat. Juniori 10- 15 rokov, malá choreografia za Zimnú náladu. Zlatým pásmom porota ocenila v kat. Mládež od 15 rokov, sólo, duo TS BOW SŠ Letná z Popradu za choreografiu Give me a sing a Strieborným pásmom TK Cadence Komenského Poprad za Unik z tmy. TS BOW SŠ Letná Poprad dostal aj Strieborné pásmo v kat. Mládež od 15 rokov, malá choreografia za Ove the sea.