Noviny Poprad č. 14 zo dňa 10. 4. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 20. 4. 2019 | meniny má Marcel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 15. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. apríla 2019, si môžete prečítať:

* Aké zmeny nastanú v poplatkoch za parkovanie v Poprade?

* Ktorý vnútroblok sa bude revitalizovať?

* Aké zmeny sa dotknú letných terás?

* Odkedy bude Alžbetina ulica hlavnou cestou?

* Kto vytvoril vernú kópiu obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Čo v prvom rade potrebuje mladá generácia?

* S novými trénermi za novou sezónou

* Basketbalistky skončili šieste

* Kadeti v príprave na domáci šampionát

* V Poprade sa stretnú dve akcie a ďalšie.

Uverejňujeme tiež bohoslužby vo všetkých popradských chrámoch počas veľkonočných sviatkov!

Súťažte o vstupenky do AquaCity!

Vystrihnite si voľnú vstupenku pre 1 osobu na výstavu Tatra Expo v Poprade!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Klobučník so Záborskou ovládli memoriál aj tento rok

Od piatka do nedele sa v popradskom bazéne AquaCity konal už 24. ročník Ceny Popradu v plávaní a zároveň 12. ročník Memoriálu Filipa Lutza.
Podujatia sa zúčastnilo takmer 500 plavcov z 58 klubov z Maďarska, Ukrajiny, Rakúska, Čiech, Poľska a Slovenska. V tejto konkurencii dosiahlo 53 plavcov z domáceho KP AquaCity Poprad spolu 307 osobných rekordov z 367 štartov. Samuel Sopko zaplával klubový rekord na 100 metrov znak a v celkovom poradí klubov sa Poprad umiestnil na 30. mieste. Do bodovanej šestky sa dostali Tomáš Želikovský, Barbora Pitoňáková, Sofia Hudžíková, Júlia Ivanová a Nina Švarcová. Jedinú medailu vyplávala Natália Králová v disciplíne 200 metrov voľný spôsob, keď skončila na treťom mieste. Najúspešnejším klubom sa stala bratislavská ORCA z 29 medailami. Celkovo sa plavcom podarilo prekonať sedem rekordov Ceny Popradu. „Cena Popradu a Memoriál Filipa Lutza je jedným z najväčších plaveckých mítingov v krajine a určite najväčší medzinárodný míting na východnom Slovensku. Každoročne sem chodieva veľa seniorských i juniorských reprezentantov. Aj tento rok padali rekordy, takže sme spokojní. Je pre nás tiež veľkou cťou, že si môžeme každoročne pripomínať pamiatku skvelého plavca Filipa Lutza, ktorý vyrastal medzi nami v tomto bazéne,“ uviedol riaditeľ pretekov a viceprezident KP AquaCity Poprad Jozef Pavlík.
V hlavnej disciplíne Memoriálu F. Lutza na 200 metrov prsia zvíťazil slovenský reprezentant a člen ŠK Dukla B. Bystrica Tomáš Klobučník (na foto vpravo), ktorý v týchto pretekoch nenašiel premožiteľa piatykrát po sebe a celkovo si pripísal už siedmy triumf od roku 2008. „Išiel som sem v plnom tréningu a v závere mi dochádzali sily. Pre mňa sú tieto preteky najobľúbenejšou povinnou jazdou sezóny. Vždy sa tu zíde skvelá partia trénerov a športovcov,“ povedal. Do finále sa prebojoval aj popradský talent Marek Koreň, ktorý skončil siedmy. „Veril som si, ale na posledných pretekoch som ochorel a nemohol som naplno trénovať. Dosiahol som aspoň na finále a preto som spokojný,“ priznal. V ženskej kategórii bola prvá reprezentantka Slovenska a členka STU Trnava Miroslava Záborská. Tá si pripísala už tretie víťazstvo v rade. „Tento míting je mojou srdcovou záležitosťou. Poprad je mojím druhým domovom a strávila som v tomto bazéne veľmi veľa času. Mám tu veľa kamarátov a aj vo voľnom čase tu chodievam relaxovať,“ prezradila.