Noviny Poprad č. 22 zo dňa 12. 6. 2019, ročník XXX

Dnes je štvrtok, 20. 6. 2019 | meniny má Valéria

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. júna 2019, si môžete prečítať:

* Aký je Záverečný účet mesta Poprad?

* Je už vyhlásená verejná obchodná súťaž na areál bývalých kasární na sídlisku Západ?

* Ako a či mieni mesto dotovať seniorské športové kluby?

* Bude v Poprade požičiavanie bicyklov - bikesharing?

* Koľko darcov prišlo na Primátorskú kvapku krvi?

* O čom rokovali poslanci vo volebných obvodoch?

* V školských jedálňach sa menia podmienky pre stravníkov - koľko stoja obedy?

* V nemocnici otvorili novú laktačnú miestnosť

* Denné centrum Xenón oslavuje štyridsiatku

* Aký bol tohtoročný festival Viva Italia?

* V ktorej škole otvorili nové ihrisko?

* Najšportovejšia škola je známa

* Juniori FK Poprad oslávili postup do vyššej súťaže a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Kamzíci skončili na konečnom štvrtom mieste

Popradskí hokejisti putovali v tejto sezóne do play-off z piateho miesta a cez Košice sa prebojovali do semifinále. Tam už však nestačili na lídra súťaže a obhajcu trofeje z Banskej Bystrici, keď prehrali 2:4 na zápasy. O všetkom rozhodol posledný zápas série minulý týždeň v utorok, keď kamzíci prehrali v šiestom zápase na domácom ľade 0:2.
Hrdinom zápasu bol kanadský útočník baranov Brock Higgs, ktorý strelil oba góly hostí v úvode prvej a tretej tretiny. „Bol to výborný zápas, v ktorom odviedli všetky štyri formácie maximum. Už úvod zápasu bol veľmi dôležitý a napokon prvý gól aj rozhodujúci. Hrali sme s Popradom náročnú semifinálovú sériu a tak si potrebujeme poriadne oddýchnuť a pripraviť sa zodpovedne na finále,“ uviedol B. Higgs. Kvality súpera vyzdvihol aj zastupujúci kapitán B. Bystrice Ivan Ďatelinka. „Bola to veľmi náročná séria, v ktorej sme vyhrávali vždy o gól, no teraz sa to podarilo o dva. To svedčilo o vyrovnanosti oboch tímov. Poprad hral dobre celú sezónu a my sme s ním mali veľké problémy. Dlho sme tu nevyhrávali, ale teraz sme to pustili z hlavy a podarilo sa to,“ povedal obranca B. Bystrice, ktorá sa o majstrovský hetrik pobije s Nitrou. Séria sa začala už v utorok 9. apríla.
Pre Popradčanov sa po semifinálovej prehre sezóna skončila a na popradskom zimnom štadióne zavládol smútok, no zároveň aj spokojnosť s tým, kam sa kamzíci v tejto sezóne dostali. Mali vyššie ambície, ale fanúšikovia ich odmenili neutíchajúcim potleskom. „Ťažko sa hľadajú slová, keď máme po sezóne. Celý zápas sme boli v hre a bolo to opäť o jednom góle. Nám sa ho nepodarilo dať a preto končíme. O pár dní, keď si to nechám uležať v hlave, však budem určite hrdý na toto mužstvo. Počas celej sezóny sme nemali veľké výkyvy. Celý čas sme bojovali o špicu a podarilo sa nám postúpiť do semifinále. Mali sme potenciál na to, aby sme išli ďalej a preto je to pre nás teraz veľké sklamanie. Robili sme všetko pre úspech, boli sme stále pozitívne naladení, ale v konečnom dôsledku nám nepomohlo nič,“ skonštatoval najskúsenejší obranca a kapitán Popradu Štefan Fabian. Sklamaný bol aj útočník Martin Belluš, ktorý práve v Banskej Bystrici hrával a začal aj túto sezónu, no po štyroch odohratých zápasoch zamieril pod Tatry, kde chcel dosiahnuť úspech. „Zažil som krásne časy v Banskej Bystrici a myslel som si, že niečo podobné zažijem aj s Popradom. Mrzí ma to, pretože som mal o to väčšiu motiváciu. Bola to vyrovnaná séria, kde nikto nevyčnieval. Rozhodovali maličkosti. Sezóna bola náročná, ale zdolali sme Košice, čo je veľmi silný tím. Nakoplo nás to, no Banská Bystrica potvrdila, že jej výhodou je šírka kádra. Veľmi sme vďační fanúšikom za to, že nás počas celého play-off parádne povzbudzovali. Hrali sme pre nich a ja si želám, aby to takto bolo v každom zápase. Škoda, že sme neprešli do finále, bola by to nádhera,“ zamyslel sa M. Belluš.
Tréner HK Poprad Roman Stantien vyžmýkal zo svojho tímu maximum a na hráčov je hrdý. „Veľmi ma mrzí, že sme cez Banskú Bystricu neprešli, lebo sme si verili. Chlapci sa však nemajú za čo hanbiť, pretože séria bola vyrovnaná. Postupom času nám však ubúdali sily, pretože nemáme taký široký káder ako súper. Ku koncu hralo viacero hráčov so zraneniami, s ktorými by bežne v základnej časti nenastúpili. Chcem poďakovať fanúšikom, že nás podporovali a teší ma aspoň to, že sme hokej v Poprade opäť zviditeľnili,“ uzavrel.
Výsledok play-off: 6. kolo semifinále v utorok 2. apríla HK Poprad - HC ´05 iClinic B. Bystrica 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) - konečný stav série 2:4.

Z kuchyne HK ŠKP Poprad
Juniori (Finále): v stredu 3. apríla Trenčín - Poprad 3:1 (Konečný stav série 4:2, Poprad získal striebro). Kadeti (o majstra): v sobotu 6. apríla Poprad - Košice 4:11, v nedeľu 7. apríla Poprad - Prešov 3:1 (Poprad obsadil konečné 10. miesto). Ml. žiaci 6.r. (Nadstavba 1-5): v sobotu 6. apríla Poprad - Trebišov 19:1. Ml. žiaci 5.r (Nadstavba 1-5): v sobotu 6. apríla Poprad - Trebišov 16:0.