Noviny Poprad č. 14 zo dňa 10. 4. 2019, ročník XXX

Dnes je sobota, 20. 4. 2019 | meniny má Marcel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 15. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. apríla 2019, si môžete prečítať:

* Aké zmeny nastanú v poplatkoch za parkovanie v Poprade?

* Ktorý vnútroblok sa bude revitalizovať?

* Aké zmeny sa dotknú letných terás?

* Odkedy bude Alžbetina ulica hlavnou cestou?

* Kto vytvoril vernú kópiu obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Čo v prvom rade potrebuje mladá generácia?

* S novými trénermi za novou sezónou

* Basketbalistky skončili šieste

* Kadeti v príprave na domáci šampionát

* V Poprade sa stretnú dve akcie a ďalšie.

Uverejňujeme tiež bohoslužby vo všetkých popradských chrámoch počas veľkonočných sviatkov!

Súťažte o vstupenky do AquaCity!

Vystrihnite si voľnú vstupenku pre 1 osobu na výstavu Tatra Expo v Poprade!

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v pondelok ráno riešila hliadka mestskej polície oznam od obyvateľky Matejoviec, ktorej pozemok bol znečistený odpadkami. Mestskí policajti podozrivé osoby vypátrali. Išlo o susedov, ktorí po upozornení hliadky odpadky pozbierali.
• V TEN istý deň krátko po poludní bol na linke 159 prijatý oznam ohľadom dvojice mužov, ktorí pod vplyvom alkoholu slovne napadli okoloidúcich občanov pred nákupným centrom. Hliadky mestskej polície podozrivých mužov vyriešili v blokovom konaní.
• V STREDU 3. apríla podvečer bola hliadka MsP Poprad vyslaná na Ul. Popradskej brigády, kde sa mala nachádzať osoba narúšajúca verejný poriadok vulgárnym správaním. Išlo o ženu - bezdomovkyňu, ktorá bola pod vplyvom alkoholu. Osoba bola riešená v zmysle zákona a následne vykázaná z miesta.
• VO ŠTVRTOK 4. apríla podvečer zistili mestskí policajti vo Veľkej osoby požívajúce alkoholické nápoje na verejnom priestranstve. Za porušenie ustanovenia VZN o zákaze požívania alkoholických nápojov na území mesta Poprad im boli uložené blokové pokuty.
• V PIATOK 5. apríla popoludní hliadka mestskej polície prevzala od občana na Ulici J. Curie nájdené kľúče od motorového vozidla, ktoré našiel na neďalekom parkovisku. Mestskí policajti identifikovali vozidlo a kľúče boli odovzdané majiteľovi.
• V TEN istý deň večer mestskí policajti prijali oznámenie o fyzickom napadnutí skupiny osôb mužom, ktorý bol ozbrojený teleskopickým obuškom. Pri útoku došlo k poraneniu mladej ženy na tvári. Útočník z miesta ušiel. Hliadka poskytla zranenej osobe predlekársku pomoc a záchranka ju previezla na ďalšie vyšetrenie do nemocnice. Svedkovia tohto útoku spoznali útočníka a vo veci sa vedie ďalšie konanie.
• V NEDEĽU 7. apríla ráno bolo na linku 159 oznámené, že na Francisciho ulici v blízkosti nákupného centra leží na zemi neznámy muž. Bol pod vplyvom alkoholu a privolaná sanitka ho odviezla do nemocnice.