Noviny Poprad č. 26 zo dňa 11. 7. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 16. 7. 2018 | meniny má Drahomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 26. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 11. júla 2018, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné spojenia podporia cestovný ruch pod Tatrami?

* Na čo poslúži Imunologický prehľad 2018?

* Akú odvodovú úľavu majú dôchodcovia od začiatku júla 2018?

* Aké historické vozidlá mohli vidieť Popradčania minulú sobotu?

* Aký zaujímavý katalóg inšpiroval júnový farmársky festival v Spišskej Sobote?

* Akého kréda sa držal lekár MUDr. Jozef Franko?

* Čo sa aktuálne deje v záhradkách?

* Koľko rokov už vystupuje Ander z Košíc?

* Vyjadrenie popradskej samosprávy k súčasnej situácii v basketbale

* Hokejisti vymenili korčule za kopačky

* Leto v chládku s bowlingom a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tatry v pohybe

Podtatranské športové kluby zapojené do projektu Tatry v pohybe spoločne pripravili aj tento rok pre všetkých športových nadšencov množstvo zaujímavých podujatí.
Januárové a februárové preteky sa niesli v znamení Zimnej bežeckej série, skialpových pretekov Vertical Grand Tour a Štrbských bežiek, ktoré spolu prilákali takmer tisícku účastníkov. Od začiatku marca sa môžu záujemcovia registrovať do 4. ročníka populárnej série Tatry v pohybe Prestige tour, ktorá spája päť bežeckých podujatí v regióne Vysokých Tatier. Tí najlepší získajú prestížne tituly „Bežecký kráľ a Bežecká kráľovná Tatier“ a pre všetkých je pripravená jedinečná zberateľská kolekcia účastníckych medailí. Už tradične zbierka piatich medailí vytvorí panorámu Vysokých Tatier, tentokrát to bude aj s nápisom „TATRY“.
Prestige tour odštartuje v sobotu 5. mája behom CITY trail v Starom Smokovci a víkendový program bude pokračovať v nedeľu 6. mája organizovaným „APP RUNom“ v rámci celosvetového charitatívneho behu Wings for life World Run. Hneď o mesiac v júni bude nasledovať trojdňová Tatry Running Tour na Štrbskom Plese a druhú júlovú nedeľu je na programe už tradičný Malý štrbský maratón. O týždeň neskôr budú mať možnosť účastníci získať ďalšiu medailu do série, a to v tradičnom Memoriály Jána Stilla z Novej Lesnej na Hrebienok. Podujatiu bude predchádzať v piatok nočný beh ulicami Novej Lesnej za účasti známych športových osobností. Sériu zavŕši 1. septembra Podtatranský polmaratón a Primátorská desiatka, ktoré sú vyvrcholením celej série a odhalia nového bežeckého kráľa a bežeckú kráľovnú Tatier.