Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tatry v pohybe

Podtatranské športové kluby zapojené do projektu Tatry v pohybe spoločne pripravili aj tento rok pre všetkých športových nadšencov množstvo zaujímavých podujatí.
Januárové a februárové preteky sa niesli v znamení Zimnej bežeckej série, skialpových pretekov Vertical Grand Tour a Štrbských bežiek, ktoré spolu prilákali takmer tisícku účastníkov. Od začiatku marca sa môžu záujemcovia registrovať do 4. ročníka populárnej série Tatry v pohybe Prestige tour, ktorá spája päť bežeckých podujatí v regióne Vysokých Tatier. Tí najlepší získajú prestížne tituly „Bežecký kráľ a Bežecká kráľovná Tatier“ a pre všetkých je pripravená jedinečná zberateľská kolekcia účastníckych medailí. Už tradične zbierka piatich medailí vytvorí panorámu Vysokých Tatier, tentokrát to bude aj s nápisom „TATRY“.
Prestige tour odštartuje v sobotu 5. mája behom CITY trail v Starom Smokovci a víkendový program bude pokračovať v nedeľu 6. mája organizovaným „APP RUNom“ v rámci celosvetového charitatívneho behu Wings for life World Run. Hneď o mesiac v júni bude nasledovať trojdňová Tatry Running Tour na Štrbskom Plese a druhú júlovú nedeľu je na programe už tradičný Malý štrbský maratón. O týždeň neskôr budú mať možnosť účastníci získať ďalšiu medailu do série, a to v tradičnom Memoriály Jána Stilla z Novej Lesnej na Hrebienok. Podujatiu bude predchádzať v piatok nočný beh ulicami Novej Lesnej za účasti známych športových osobností. Sériu zavŕši 1. septembra Podtatranský polmaratón a Primátorská desiatka, ktoré sú vyvrcholením celej série a odhalia nového bežeckého kráľa a bežeckú kráľovnú Tatier.