Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradskí hokejisti ostali na štíte Dukly Trenčín

Hokejisti HK Poprad majú po sezóne. Rozhodla o tom štvrťfinálová séria play-off Tipsport ligy, v ktorej podľahli vojakom z Trenčína hladko 0:4 na zápasy.
Po dvoch napínavých dueloch v Trenčíne sa štvrťfinálová séria presťahovala pod Tatry, no ani pred vlastnými fanúšikmi sa nepodarilo kamzíkom uchmatnúť aspoň jeden zápas. Minulý týždeň v stredu podľahli Popradčania súperovi 3:5 a o deň neskôr hostia spečatili svoj postup víťazstvom 3:2. „Pred sériou sme si povedali, že Trenčín je pre nás asi najvhodnejší súper a ja si myslím, že sme s ním hrali vyrovnanú partiu. Nehrali sme však proti mladým chlapcom. Majú tam hráčov, ktorí hrali v NHL a majú skúsenosti i z KHL. Možno nám chýbalo viac šťastia a skúsenosti. Máme mladé mužstvo, v ktorom si schuti zahralo veľa domácich hráčov. Do budúcna sa na tom dá stavať. Pre mňa osobne je táto prehra veľkým sklamaním, pretože roky pribúdajú a chcel by som v Poprade ešte niečo dosiahnuť,“ zamyslel sa popradský obranca Daniel Brejčák, ktorý otváral skóre posledného duelu vo štvrtok už v 4. minúte počas presilovky. „Dvakrát za sebou sme štvrťfinálovú sériu play-off prehrali 0:4 na zápasy, takže to nie je nič pozitívne. Zápasy s Trenčínom boli určite vyrovnané a nemalo to taký jednoznačný priebeh. Hrá sa však na víťazstvá a my sme sklamaní, že sme nevyhrali ani jeden zápas. Ambície sme mali vyššie, veď aj základná časť bola celkom dobrá. Vôbec by ma nenapadlo, že nevyhráme v tejto sérii ani raz. Káder sme omladili a v zlomových situáciách skúsenosti veľmi chýbali. To sa nedá ničím nahradiť,“ pokračoval kapitán HK Poprad Štefan Fabian. „Aj keď sme prehrali 0:4, v každom zápase sme boli blízko k víťazstvu a vo štvrtok asi najbližšie. Prešli sme reformou a omladením celého mužstva a ja som na chlapcov hrdý, pretože si uvedomujeme, proti komu sme hrali. Na strane Trenčína je obrovská kvalita a naši hráči sa s nimi bili o výsledok vždy až do konca. Je na čom stavať, perspektíva tu je. Je pravda, že by nám skúsenejší hráči v play- -off pomohli, ale mali sme iný cieľ. Vytiahli sme množstvo mladých chlapcov, ktorí ukázali svoje kvality a práve toto je naša úloha, aby sme ich potiahli a vychovávali pre reprezentáciu,“ uzavrel tréner HK Poprad Marcel Ozimák.
Výsledky Tipsport ligy: 3. kolo štvrťfinále play-off v stredu 21. marca HK Poprad - HK Dukla Trenčín 3:5 (1:1, 1:1, 1:3), góly Popradu: 18. Samuel Mlynarovič (P. Svitana, J. McDowell), 30. Dávid Bondra (J. McDowell), 55. Lukáš Hvila (S. Mlynarovič, P. Svitana). 4. kolo štvrťfinále play-off vo štvrtok 22. marca HK Poprad - HK Dukla Trenčín 2:3 (2:0, 0:2, 0:1), góly Popradu: 4. Daniel Brejčák (P. Svitana, S. Mlynarovič), 13. Matej Paločko (D. Bondra, Matúš Paločko).

Z kuchyne HK Poprad
Juniori: 5. zápas semifinále play-off v utorok 20. marca Trenčín - Poprad 4:1 a 6. zápas semifinále play-off vo štvrtok 22. marca Poprad - Trenčín 4:5pp (Popradčania si po prehre 2:4 na zápasy zmerajú sily v sérii o bronz so Slovanom Bratislava). Kadeti (II. časť o Majstra SR): v sobotu 24. marca Poprad - Košice 4:3 a v nedeľu 25. marca Poprad - Košice 4:6 (Popradčania obsadili konečné 4. miesto). St. žiaci 8. roč.: v stredu 21. marca Poprad - Michalovce 2:5 (Poprad obsadil v základnej časti konečné 3. miesto na Východe). St. žiaci 7. roč.: v stredu 21. marca Poprad - Michalovce 7:3 (Poprad obsadil v základnej časti konečné 2. miesto na Východe). Ml. žiaci 6. roč.: v stredu 21. marca Michalovce - Poprad 0:13 (Poprad obsadil v základnej časti konečné 3. miesto na Východe). Ml. žiaci 5. roč.: v stredu 21. marca Michalovce - Poprad 4:5 (Poprad vyhral základnú časť na Východe).