Noviny Poprad č. 18 zo dňa 15. 5. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 26. 5. 2019 | meniny má Dušan

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 22. mája 2019, si môžete prečítať:

* V sobotu volíme slovenských poslancov do Europarlamentu

* Poprad znížil produkciu skleníkových plynov

* V týchto dňoch dostávajú spotrebitelia ročné vyúčtovanie za teplo

* S akými novinkami prichádza Podtatranské múzeum?

* Aké boli farmárske trhy?

* Aký prevratný vynález predstavili študenti popradskej priemyslovky?

* Aké výročie oslavovala Jednota dôchodcov na Slovensku v Poprade?

* Aká bola tohtoročná súťaž vo varení kotlíkového guláša v Spišskej Sobote?

* Kedy a kde v Poprade si môžete pozrieť jedinečnú terakotovú armádu z Číny?

* Kedy a o čom rokujú poslanci volebného obvodu č. 1?

* Záchranári opäť pomáhali pri športe

* Historický moment pre popradský futbal je na dosah

* Mladosť ovládla domáce majstrovstvá v džude a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

O letné tábory je záujem už od marca

Už od marca premýšľajú rodičia popradských detí nad programom počas letných prázdnin. Centrum voľného času zverejnilo svoju ponuku na webovej stránke a po niektorých táboroch sa len tak zaprášilo.
Centrum voľného času zverejnilo svoj program na leto pod heslom „Keď škola končí, my začíname“ a ponuka je naozaj bohatá. „Centrum voľného času pripravilo na letné prázdniny spolu dvanásť táborov, z toho je desať mestských a dva pobytové tábory. Ich zameranie je rôzne, či už je to šport, relax, zábava alebo tvorivé aktivity. Zo športu je to napríklad golf, footgolf, karate, ale aj plávanie,“ uviedol riaditeľ CVČ v Poprade Peter Husár.
Všetky potrebné informácie sú zverejnené na webovom sídle CVČ, kde záujemcovia nájdu aj presný postup pre prihlásenie detí do jednotlivých táborov. „Niektoré mestské tábory sú už prakticky obsadené i keď je termín uzávierok až do 31. mája. Rodičia už však majú svoje skúsenosti a tak chcú tábory pre svoje deti zabezpečiť čo najskôr,“ zdôraznil P. Husár.
Prihlášky sú k dispozícii priamo v centre voľného času. Väčšinou ide o denné tábory, ale zaujímavá je ponuka pobytových táborov. „V júli budú môcť deti stráviť týždeň v stredovekom tábore pod Ľubovnianskym hradom a v auguste ponúkame aj športový týždeň v Telgárte zameraný na karate. A to nielen pre deti, ktoré na karate chodia pravidelne. Takto sa budú môcť s týmto športom zoznámiť aj úplní začiatočníci,“ doplnil riaditeľ CVČ v Poprade.

Ponuka letných táborov v CVČ
Júl: od 1. do 4. júla - mestský tábor Prázdninové všeličo, od 8. do 12. júla - mestský tábor Túlavé topánky, od 15. do 19. júla - mestský tábor Svet fantázie I. (priebežne obsadený, pozn. red.), od 22. do 26. júla - mestský tábor Svet fantázie II. (priebežne obsadený, pozn. red.), od 22. do 26. júla - pobytový tábor Dobrodružstvá pod Ľubovnianskym hradom, od 29. júla do 2. augusta - mestský tábor Prázdniny s golfom.
August: od 5. do 9. augusta - mestský tábor Relaxáčik, od 4. do 10. augusta - pobytový tábor Letný tréningový kemp karate, od 7. do 9. augusta - mestský tábor Tri dni s florbalom, od 12. do 16. augusta - mestský tábor Malá škola footgolfu, od 12. do 16. augusta - mestský tábor Cesta za dobrodružstvom, od 19. do 23. augusta - mestský tábor Vodný svet.