Noviny Poprad č. 26 zo dňa 11. 7. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 16. 7. 2018 | meniny má Drahomír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 26. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 11. júla 2018, si môžete prečítať:

* Aké nové dopravné spojenia podporia cestovný ruch pod Tatrami?

* Na čo poslúži Imunologický prehľad 2018?

* Akú odvodovú úľavu majú dôchodcovia od začiatku júla 2018?

* Aké historické vozidlá mohli vidieť Popradčania minulú sobotu?

* Aký zaujímavý katalóg inšpiroval júnový farmársky festival v Spišskej Sobote?

* Akého kréda sa držal lekár MUDr. Jozef Franko?

* Čo sa aktuálne deje v záhradkách?

* Koľko rokov už vystupuje Ander z Košíc?

* Vyjadrenie popradskej samosprávy k súčasnej situácii v basketbale

* Hokejisti vymenili korčule za kopačky

* Leto v chládku s bowlingom a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s MsP

• MINULÝ týždeň v stredu popoludní mestskí policajti preverovali podozrenie zo spáchania priestupku proti majetku, ku ktorému došlo v prevádzke OBI. V predajni si 57-ročný muž z Veľkej Lomnice dal do vrecka skrutky v hodnote 8 centov a s týmto tovarom prešiel cez pokladničnú zónu bez zaplatenia. Tam bol zadržaný pracovníkom SBS. Hliadkou mestskej polície bola mužovi, za krádež tovaru, uložená bloková pokuta.
• V SOBOTU 24. marca krátko po polnoci bolo na linke 159 oznámené, že na Ulici Tolstého v byte na 13 poschodí dochádza k rušeniu nočného pokoja. Hliadka MsP Poprad zistila, že z uvedeného bytu sa šírila hlasná hudba a krik. 32-ročný obyvateľ bytu bol hliadkou mestskej polície upozornený na pokročilú nočnú hodinu. Hudbu vypol a za rušenie nočného pokoja mu bola uložená bloková pokuta.
• V TEN istý deň podvečer bola hliadkou MsP Poprad zistená horiaca plastová nádoba na komunálny odpad pred jedným z rodinných domov na Scherfelovej ulici. V blízkosti horiacej nádoby bolo zaparkované motorové vozidlo. Na miesto boli privolaní hasiči, no mestskí policajti sa do ich príchodu snažili horiacu nádobu uhasiť dostupnými hasiacimi prístrojmi. Medzitým bol zistený a upovedomený majiteľ zaparkovaného vozidla, ktorý si ho prišiel preparkovať. Požiar však poškodil zadnú časť tohto vozidla. Hasičom sa napokon podarilo požiar uhasiť. Na miesto bol privolaný zisťovateľ príčin požiarov.