Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 26. 9. 2018 | meniny má Edita

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 37. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 26. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Kto kandiduje na post primátora Popradu?

* Aké zážitky si mohli odniesť účastníci programu Cool túra do lomu v Kvetnici?

* Ako postupujú práce na skateparku v Poprade?

* Aká slávnosť sa uskutočnila v Matejovciach?

* Aké top ocenenie v medicíne získala popradská nemocnica?

* Aké sú výsledky súťaže Do práce na bicykli?

* Orientujú sa dobre nevidiaci v našom meste?

* Prečo stredoškoláci zavítali k popradským hasičom?

* Prečo sa konal Deň zmierenia práve v Poprade?

* Aký bol program proti drogám?

* Kde budú rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery na jesenné upratovanie?

* Jančo rozhodol duel s Interom dvoma gólmi

* Čo hovorí Tibor Turan na informácie, ktoré odzneli na tlačovej konferencii HK Poprad? a ďalšie.

Súčasťou novín je Kultúrny kalendár na október 2018!

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• VEĽKONOČNÉ prázdniny začínajú žiakom vo štvrtok 29. marca a potrvajú do utorka 3. apríla.
• DETSKÝ folklórny súbor Venček z Popradu vystúpi v pondelok 2. apríla od 9.45 hod. v Starom Smokovci v Grandhoteli s programom, v ktorom predstaví tradičnú šibačku a oblievačku.
• PODTATRANSKÉ múzeum v Poprade bude otvorené počas Veľkej noci len v sobotu 31. marca a v nedeľu 1. apríla od 9. do 17. hod. Pobočka v Spišskej Sobote bude otvorená len v sobotu 31. marca od 9. do 16. hod. V piatok 30. marca a v pondelok 2. apríla bude múzeum zatvorené.
• STRETNUTIE s bankárom a folkloristom Imrichom Bérešom sa uskutoční vo štvrtok 12. apríla od 18. hod. v budove Mestského úradu v Poprade.
• KONCERT nestarnúcej rockovej legendy českej hudobnej scény skupiny Olympic bude aj v Poprade. Skupina v zložení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl zahrá vybrané skladby z celej ich éry vrátane nových albumov a najväčších hitov v piatok 1. júna o 19. hod. vo viacúčelovej hale Aréna Poprad.
• NA podanie daňového priznania a zaplatenie dane zostáva daňovníkom už len necelý týždeň. Termín uplynie v utorok 3. apríla 2018. Daňové priznanie k dani z príjmov je povinný podať každý daňovník, ktorého celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v minulom roku presiahli sumu 1 901,67 eura.
• JARNÉ Smokovecké trhy, na ktorých sa budú prezentovať originálne výrobky umelcov a remeselníkov žijúcich v našom regióne, môžu záujemcovia navštíviť od 29. marca do 2. apríla v Starom Smokovci pri OD Mladosť.
• UMELECKÁ agentúra Bell Canto z Popradu uvedie 23. apríla originálnu komédiu s názvom Letná noc v podaní Bratislavského divadla komédie s výbornou réžiou Svetozára Sprušanského. Je to komédia o generácii štyridsiatnikov, ktorí sa uprostred jednej noci ale aj uprostred svojich životov a vzťahov vzájomne spoznávajú, strácajú, míňajú a nachádzajú. Predpredaj vstupeniek v kníhkupectve Christiania Poprad alebo priamo v UA Bell Canto Poprad.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.