Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• VEĽKONOČNÉ prázdniny začínajú žiakom vo štvrtok 29. marca a potrvajú do utorka 3. apríla.
• DETSKÝ folklórny súbor Venček z Popradu vystúpi v pondelok 2. apríla od 9.45 hod. v Starom Smokovci v Grandhoteli s programom, v ktorom predstaví tradičnú šibačku a oblievačku.
• PODTATRANSKÉ múzeum v Poprade bude otvorené počas Veľkej noci len v sobotu 31. marca a v nedeľu 1. apríla od 9. do 17. hod. Pobočka v Spišskej Sobote bude otvorená len v sobotu 31. marca od 9. do 16. hod. V piatok 30. marca a v pondelok 2. apríla bude múzeum zatvorené.
• STRETNUTIE s bankárom a folkloristom Imrichom Bérešom sa uskutoční vo štvrtok 12. apríla od 18. hod. v budove Mestského úradu v Poprade.
• KONCERT nestarnúcej rockovej legendy českej hudobnej scény skupiny Olympic bude aj v Poprade. Skupina v zložení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl zahrá vybrané skladby z celej ich éry vrátane nových albumov a najväčších hitov v piatok 1. júna o 19. hod. vo viacúčelovej hale Aréna Poprad.
• NA podanie daňového priznania a zaplatenie dane zostáva daňovníkom už len necelý týždeň. Termín uplynie v utorok 3. apríla 2018. Daňové priznanie k dani z príjmov je povinný podať každý daňovník, ktorého celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v minulom roku presiahli sumu 1 901,67 eura.
• JARNÉ Smokovecké trhy, na ktorých sa budú prezentovať originálne výrobky umelcov a remeselníkov žijúcich v našom regióne, môžu záujemcovia navštíviť od 29. marca do 2. apríla v Starom Smokovci pri OD Mladosť.
• UMELECKÁ agentúra Bell Canto z Popradu uvedie 23. apríla originálnu komédiu s názvom Letná noc v podaní Bratislavského divadla komédie s výbornou réžiou Svetozára Sprušanského. Je to komédia o generácii štyridsiatnikov, ktorí sa uprostred jednej noci ale aj uprostred svojich životov a vzťahov vzájomne spoznávajú, strácajú, míňajú a nachádzajú. Predpredaj vstupeniek v kníhkupectve Christiania Poprad alebo priamo v UA Bell Canto Poprad.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.