Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Majstrovstva SR roztancovali Arénu

V sobotu 3. marca sa vo viacúčelovej hale Aréna v Poprade uskutočnilo špičkové podujatie v tanečnom športe. Pohybovo nadané páry bojovali o titul na Majstrovstvách Slovenskej republiky v latinsko-amerických tancoch. Zúčastnilo sa na nich viac ako 260 tanečníkov. Majstrovstvá SR zorganizovali Slovenský zväz tanečného športu, Solus Dance Academy, ZUŠ na Štefánikovej ulici a mesto Poprad.
O majstrovský titul bojovali tanečníci v kategórii Juniori I, kde zvíťazil tanečný pár Duša Jakub - Hamranová Lara z TKŠ Viva Nové Zámky. V kategórii Junior II si z Popradu prvenstvo odniesli Indro Dominik - Ferjancová Liana z Fáber Dance Team Slovakia. V kategórii Do 21 rokov sa z titulu tešil tanečný pár Kurinec Radovan - Lenčešová Eliška z KTŠ Tyrnavia Trnava. V tejto kategórii sa na štvrtom mieste umiestnil popradský tanečný pár Václav Daniel - Bačová Petra z TC Fortuna. V kategórii Seniori I titul vytancovali tanečníci Pšenák Peter - Pšenáková Drahoslava z TŠK Tiffany Nová Baňa. V kategórii Seniori II a III triumfovali Béreš František - Bérešová Miriam z TC Meteor Košice. V tejto kategórii sa na piatom mieste umiestnil tanečný pár Cvaniga Jozef - Cvanigová Andrea z TC Fortuna Poprad. Večer o majstrovské tituly bojovali tanečníci z kategórií Mládež a Dospelí. V mládežníckej kategórii zvíťazili Oberemok Artem - Tomášová Ema zo Sun Dance Academy Bratislava. Na piatom mieste bol pár z usporiadateľského klubu Solus Dance Academy Novák Simon - Ďurtová Tereza. V kategórii dospelí sa z titulu Majstrov Slovenska tešili Tanka Tomáš - Feketová Dominika z TK Uni-Dance Bratislava (na foto hore). Medzi finalistami bol aj tanečný pár Jurča Daniel - Scherfelová Emília z TC Fortuna Poprad, ktorý sa umiestnil na šiestom mieste.