Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Majstrovstva SR roztancovali Arénu

V sobotu 3. marca sa vo viacúčelovej hale Aréna v Poprade uskutočnilo špičkové podujatie v tanečnom športe. Pohybovo nadané páry bojovali o titul na Majstrovstvách Slovenskej republiky v latinsko-amerických tancoch. Zúčastnilo sa na nich viac ako 260 tanečníkov. Majstrovstvá SR zorganizovali Slovenský zväz tanečného športu, Solus Dance Academy, ZUŠ na Štefánikovej ulici a mesto Poprad.
O majstrovský titul bojovali tanečníci v kategórii Juniori I, kde zvíťazil tanečný pár Duša Jakub - Hamranová Lara z TKŠ Viva Nové Zámky. V kategórii Junior II si z Popradu prvenstvo odniesli Indro Dominik - Ferjancová Liana z Fáber Dance Team Slovakia. V kategórii Do 21 rokov sa z titulu tešil tanečný pár Kurinec Radovan - Lenčešová Eliška z KTŠ Tyrnavia Trnava. V tejto kategórii sa na štvrtom mieste umiestnil popradský tanečný pár Václav Daniel - Bačová Petra z TC Fortuna. V kategórii Seniori I titul vytancovali tanečníci Pšenák Peter - Pšenáková Drahoslava z TŠK Tiffany Nová Baňa. V kategórii Seniori II a III triumfovali Béreš František - Bérešová Miriam z TC Meteor Košice. V tejto kategórii sa na piatom mieste umiestnil tanečný pár Cvaniga Jozef - Cvanigová Andrea z TC Fortuna Poprad. Večer o majstrovské tituly bojovali tanečníci z kategórií Mládež a Dospelí. V mládežníckej kategórii zvíťazili Oberemok Artem - Tomášová Ema zo Sun Dance Academy Bratislava. Na piatom mieste bol pár z usporiadateľského klubu Solus Dance Academy Novák Simon - Ďurtová Tereza. V kategórii dospelí sa z titulu Majstrov Slovenska tešili Tanka Tomáš - Feketová Dominika z TK Uni-Dance Bratislava (na foto hore). Medzi finalistami bol aj tanečný pár Jurča Daniel - Scherfelová Emília z TC Fortuna Poprad, ktorý sa umiestnil na šiestom mieste.