Noviny Poprad č. 10 zo dňa 14. 3. 2018, ročník XXIX

Dnes je sobota, 24. 3. 2018 | meniny má Gabriel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. marca 2018, si môžete prečítať:

* Kto dostal ocenenia Naj pedagóg 2018?

* Kam smeruje horolezec Peter Hámor?

* Kedy otvoria Podtatranské múzeum pre verejnosť

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z popradskej železničnej stanice?

* Anna Škirtová oslávila sto rokov

* Koľko ľudí využilo Týždeň glaukómu na kontrolu svojho zraku?

* Kedy a kde môžete doniesť vzorky vody zo studní na rozbor?

* Aký vyhodnotila minulý rok mestská polícia?

* O čom rokovali na konferencii YoDel v Poprade?

* Aké trofeje vystavujú poľovníci na svojej chovateľskej prehliadke?

* Čo môžeme urobiť, aby sme žili dlhšie?

* Nepresvedčivý štart jari pre popradských futbalistov

* Popradské líšky vybojovali bronzové medaily

* Dva majstrovské opasky s popradským rukopisom a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Marie Rottrovej v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách tiež pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Ocenili osobnosti Spišskej Soboty

Dali ste nám vedieť

Posledný februárový piatok sa divadelná sála v Spišskej Sobote zaplnila členmi Klubu Sobotčanov, aby spoločne bilancovali rok 2017, podujatia Klubu a v neposlednom rade, aby ocenili osobnosti Spišskej Soboty.
„Sú medzi nami ľudia, ktorí sa vymykajú bežnému štandardu, ľudia, ktorí sa dokážu nadchnúť, obetovať, nikdy vám nepovedia nie a vždy hľadajú cestu ako pomôcť, a za to im patrí naše uznanie a poďakovanie,“ vysvetľuje dôvody udelenia ocenení nová predsedníčka klubu Ľuboslava Duroňová. Cena Osobnosť Spišskej Soboty sa udeľovala už po piatykrát, tento rok si cenu prevzali Adriána Oravcová, Ondrej Soľava a Stanislav Korfanta.
Klub pokračuje aj v tomto roku v tradícii tých podujatí, ktoré už majú svojich skalných fanúšikov - Deň matiek, Čaj o piatej, Anna bál, Katarínska a Štefanská zábava, Putujúci Mikuláš a Lampiónový sprievod, ktorý by chceli členovia urobiť vo veľkom štýle. V kalendári podujatí klubu sa však nájde aj jedna novinka: „Máme tu nádherný školský areál, stvorený na športové podujatie, tak sme si povedali prečo nie? Cieľom akcie Športuje celá rodina, naplánovaného na začiatok júna, je vytiahnuť Sobotčanov z ich príbytkov a motivovať k športu. Nepôjde však o lámanie olympijských rekordov, skôr o zábavu, vyhlásime aj najšportovejšiu rodinu Spišskej Soboty,“ dodáva predsedníčka klubu. V septembri to bude obľúbený poznávací zájazd, kam presne sa pôjde tentokrát, to sa ešte uvidí.
Okrem toho Sobotčania udelili aj ďakovné listy za podporu činnosti klubu. Slová vďaky patria aj poskytovateľom 2% z dane: „Klub nemá veľa možnosti ako získať zdroje na svoju činnosť. Najväčší príjem máme zo vstupného z podujatí, ktoré pripravujeme, z členského, a potom sú to práve 2% z dane. Aj touto cestou chceme vopred poďakovať všetkým, ktorí na nás nezabudnú ani tento rok,“ uviedla podpredsedníčka klubu Radka Novotná. Na záver ešte pripomeňme, že členom klubu sa môže stať ktokoľvek, kto sympatizuje so Spišskou Sobotou a zaplatí si členské, ktoré je na rok 2018 stanovené vo výške 4 eurá.