Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Štatistika návštevnosti MIK Poprad

Mestská informačná kancelária v Poprade bilancovala uplynulý rok 2017. V danom období vybavila takmer 38 tisíc klientov.
Najviac návštevníkov zaznamenala MIK Poprad už tradične v letnom období počas mesiacov júl a august. Celkový počet návštevníkov oproti roku 2016 vzrástol o približne 700 osôb. Oproti roku 2016 klesol počet slovensky hovoriacich návštevníkov o viac ako päť tisíc. Zo zahraničných turistov to bola v roku 2017 stále početná skupina Čechov, či Poliakov, ale aj v tomto prípade ich bolo menej ako v roku pred tým. Naopak, výrazný nárast zaznamenali turisti z Nemecka, Anglicka, no najmä Izraela, ale aj z Maďarska, Lotyšska, či Ukrajiny. Podľa štruktúry dopytových informácií sa návštevníci najviac zaujímali o samotné mesto Poprad, ale v približne dvadsiatich percentách aj o okolie Vysokých Tatier a v neposlednom rade o vstupenky na rôzne podujatia. „Štatistika návštevnosti zaznamenáva obdobie od 1. januára 2017 do 31. decembra 2017. Celkový počet vybavených klientov v MIK Poprad za rok 2017 bol 37 996 osôb. Z toho mailová (1612) a telefonická komunikácia (6062) tvorili spolu 7 647 vybavených klientov. Najviac mailov bolo zaznamenaných pred letnou turistickou sezónou, kedy si klienti plánujú dovolenky a to konkrétne v mesiaci apríl (165). Naopak, najmenej mailov sme zaznamenali v mesiaci október (63). Telefonická komunikácia zaznamenala svoj vrchol na konci roka, v mesiaci december (650). Najnižší počet telefonátov bol zaznamenaný v septembri (290),“ dodala Silvia Bujňáková z MIK Poprad.