Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tichá spomienka na zavraždeného novinára a jeho snúbenicu

Na Námestí sv. Egídia pri pamätníku Jozefa Bonka bol v stredu podvečer tichý protest a spomienka na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.
Popradčanka Veronika Galeková, ktorá tichý protest zorganizovala cez sociálne siete sa po 18-tich rokoch vrátila z Bratislavy, kde sa pravidelne zúčastňovala protestných a spomienkových udalostí. „Keď sa udeje niečo, ľudia na celom Slovensku sú nespokojní a radi by vyjadrili svoj postoj, len im chýba hnacia sila. To čo sa stalo sa ma naozaj dotklo a nechcela som kvôli zapáleniu sviečky cestovať do Bratislavy. Vychádza najavo, že novinárom sa pravidelne niekto vyhráža a nič sa s tým nerobí. Okrem toho, niekoho je možné zobrať do väzby okamžite, pokiaľ je to „obyčajný človek“ a iný, hoci s obrovským podozrením ostáva na slobode. Je to dôsledok toho, v akom stave sa krajina nachádza,“ povedala.
Na mieste investigatívnych novinárov by sa teraz veľmi bála, ale riešením nie je zostať ticho. „To by malo byť cieľom aj takýchto akcií - vyjadriť verejnú podporu a začať šíriť pozitívne emócie bez strachu, že jednoducho za nimi stojíme a vieme, že je správne odkrývať tieto veci a nesprávne je ich páchať,“ dodala V. Galeková.
Zazneli hlasy, aby sa akcia pravidelne opakovala. „Keď sa tu stretneme každý týždeň dvaja, dvadsiati alebo nás príde dvesto, má to význam, treba na to stále myslieť a pripomínať to, kým sa táto úkladná vražda nevyrieši,“ uzavrela organizátorka akcie.
Popradčania si po druhýkrát uctili pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej v piatok večer pochodom od OC Forum po pamätnú tabuľu Jozefa Bonka. Tentokrát sa na námestí zišli stovky ľudí nielen z Popradu.