Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tichá spomienka na zavraždeného novinára a jeho snúbenicu

Na Námestí sv. Egídia pri pamätníku Jozefa Bonka bol v stredu podvečer tichý protest a spomienka na zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú.
Popradčanka Veronika Galeková, ktorá tichý protest zorganizovala cez sociálne siete sa po 18-tich rokoch vrátila z Bratislavy, kde sa pravidelne zúčastňovala protestných a spomienkových udalostí. „Keď sa udeje niečo, ľudia na celom Slovensku sú nespokojní a radi by vyjadrili svoj postoj, len im chýba hnacia sila. To čo sa stalo sa ma naozaj dotklo a nechcela som kvôli zapáleniu sviečky cestovať do Bratislavy. Vychádza najavo, že novinárom sa pravidelne niekto vyhráža a nič sa s tým nerobí. Okrem toho, niekoho je možné zobrať do väzby okamžite, pokiaľ je to „obyčajný človek“ a iný, hoci s obrovským podozrením ostáva na slobode. Je to dôsledok toho, v akom stave sa krajina nachádza,“ povedala.
Na mieste investigatívnych novinárov by sa teraz veľmi bála, ale riešením nie je zostať ticho. „To by malo byť cieľom aj takýchto akcií - vyjadriť verejnú podporu a začať šíriť pozitívne emócie bez strachu, že jednoducho za nimi stojíme a vieme, že je správne odkrývať tieto veci a nesprávne je ich páchať,“ dodala V. Galeková.
Zazneli hlasy, aby sa akcia pravidelne opakovala. „Keď sa tu stretneme každý týždeň dvaja, dvadsiati alebo nás príde dvesto, má to význam, treba na to stále myslieť a pripomínať to, kým sa táto úkladná vražda nevyrieši,“ uzavrela organizátorka akcie.
Popradčania si po druhýkrát uctili pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej v piatok večer pochodom od OC Forum po pamätnú tabuľu Jozefa Bonka. Tentokrát sa na námestí zišli stovky ľudí nielen z Popradu.