Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• OKRESNÝ úrad Poprad, pozemkový a lesný odbor ako príslušný orgán štátnej správy na úseku pozemkových úprav a mesto Poprad zvolávajú v rámci konania o pozemkových úpravách vykonávaných v katastrálnom území Veľká zhromaždenie účastníkov pozemkových úprav v k.ú. Veľká. Uskutoční sa dnes 7. marca o 15. hod. vo veľkej zasadačke na Mestskom úrade v Poprade.
• NOVOU prednostkou Mestského úradu v Poprade je od 1. marca Angela Františková, ktorá doteraz pôsobila na mestskom úrade ako vedúca odboru servisných činnosti.
• OD 1. marca zmenilo Podtatranské osvetové stredisko svoju adresu. Sídli na Sobotskom námestí 1738/22 v Spišskej Sobote (na prízemí budovy, v ktorej je Podtatranská knižnica).
• VO štvrtok 15. marca bude verejnosti sprístupnená nová výstava v Tatranskej galérii v Poprade. Pôjde o výstavu fotografií Asociácie profesionálnych fotografov Slovenska, ktorá je profesijným združením osobností, pre ktorých je fotografické umenie poslaním a ktoré šíria dobré meno slovenskej fotografie doma a vo svete. Slávnostná vernisáž začne o 17. hod.
• NEDEĽNE tvorivé dielne, kde si účastníci budú môcť vyrobiť rôzne výrobky z hliny sa uskutočnia v nedeľu 11. marca od 14. do 16. hod. v Tatranskej galérii v Poprade.
• MONODRÁMU jedného herca v podaní známej slovenskej herečky Milky Zimkovej môžu záujemcovia vidieť v stredu 14. marca o 18. hod. v Tatranskej galérii v Poprade.
• PREDSEDA Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský vzhľadom na vysoké mrazy požiadal sociálne zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK o zhovievavosť pri prijímaní ľudí bez domova. Prešovský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 5 útulkov a v rámci kraja registrovaných celkom 15 takýchto zariadení.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.
• V TATRANSKEJ galérii v Poprade sa v pondelok 12. marca uskutoční konferencia o nových prístupoch k mladej generácii. Viac informácii na www.ozviac.sk