Noviny Poprad č. 10 zo dňa 14. 3. 2018, ročník XXIX

Dnes je sobota, 24. 3. 2018 | meniny má Gabriel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. marca 2018, si môžete prečítať:

* Kto dostal ocenenia Naj pedagóg 2018?

* Kam smeruje horolezec Peter Hámor?

* Kedy otvoria Podtatranské múzeum pre verejnosť

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z popradskej železničnej stanice?

* Anna Škirtová oslávila sto rokov

* Koľko ľudí využilo Týždeň glaukómu na kontrolu svojho zraku?

* Kedy a kde môžete doniesť vzorky vody zo studní na rozbor?

* Aký vyhodnotila minulý rok mestská polícia?

* O čom rokovali na konferencii YoDel v Poprade?

* Aké trofeje vystavujú poľovníci na svojej chovateľskej prehliadke?

* Čo môžeme urobiť, aby sme žili dlhšie?

* Nepresvedčivý štart jari pre popradských futbalistov

* Popradské líšky vybojovali bronzové medaily

* Dva majstrovské opasky s popradským rukopisom a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Marie Rottrovej v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách tiež pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• OKRESNÝ úrad Poprad, pozemkový a lesný odbor ako príslušný orgán štátnej správy na úseku pozemkových úprav a mesto Poprad zvolávajú v rámci konania o pozemkových úpravách vykonávaných v katastrálnom území Veľká zhromaždenie účastníkov pozemkových úprav v k.ú. Veľká. Uskutoční sa dnes 7. marca o 15. hod. vo veľkej zasadačke na Mestskom úrade v Poprade.
• NOVOU prednostkou Mestského úradu v Poprade je od 1. marca Angela Františková, ktorá doteraz pôsobila na mestskom úrade ako vedúca odboru servisných činnosti.
• OD 1. marca zmenilo Podtatranské osvetové stredisko svoju adresu. Sídli na Sobotskom námestí 1738/22 v Spišskej Sobote (na prízemí budovy, v ktorej je Podtatranská knižnica).
• VO štvrtok 15. marca bude verejnosti sprístupnená nová výstava v Tatranskej galérii v Poprade. Pôjde o výstavu fotografií Asociácie profesionálnych fotografov Slovenska, ktorá je profesijným združením osobností, pre ktorých je fotografické umenie poslaním a ktoré šíria dobré meno slovenskej fotografie doma a vo svete. Slávnostná vernisáž začne o 17. hod.
• NEDEĽNE tvorivé dielne, kde si účastníci budú môcť vyrobiť rôzne výrobky z hliny sa uskutočnia v nedeľu 11. marca od 14. do 16. hod. v Tatranskej galérii v Poprade.
• MONODRÁMU jedného herca v podaní známej slovenskej herečky Milky Zimkovej môžu záujemcovia vidieť v stredu 14. marca o 18. hod. v Tatranskej galérii v Poprade.
• PREDSEDA Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský vzhľadom na vysoké mrazy požiadal sociálne zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK o zhovievavosť pri prijímaní ľudí bez domova. Prešovský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 5 útulkov a v rámci kraja registrovaných celkom 15 takýchto zariadení.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.
• V TATRANSKEJ galérii v Poprade sa v pondelok 12. marca uskutoční konferencia o nových prístupoch k mladej generácii. Viac informácii na www.ozviac.sk