Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• OKRESNÝ úrad Poprad, pozemkový a lesný odbor ako príslušný orgán štátnej správy na úseku pozemkových úprav a mesto Poprad zvolávajú v rámci konania o pozemkových úpravách vykonávaných v katastrálnom území Veľká zhromaždenie účastníkov pozemkových úprav v k.ú. Veľká. Uskutoční sa dnes 7. marca o 15. hod. vo veľkej zasadačke na Mestskom úrade v Poprade.
• NOVOU prednostkou Mestského úradu v Poprade je od 1. marca Angela Františková, ktorá doteraz pôsobila na mestskom úrade ako vedúca odboru servisných činnosti.
• OD 1. marca zmenilo Podtatranské osvetové stredisko svoju adresu. Sídli na Sobotskom námestí 1738/22 v Spišskej Sobote (na prízemí budovy, v ktorej je Podtatranská knižnica).
• VO štvrtok 15. marca bude verejnosti sprístupnená nová výstava v Tatranskej galérii v Poprade. Pôjde o výstavu fotografií Asociácie profesionálnych fotografov Slovenska, ktorá je profesijným združením osobností, pre ktorých je fotografické umenie poslaním a ktoré šíria dobré meno slovenskej fotografie doma a vo svete. Slávnostná vernisáž začne o 17. hod.
• NEDEĽNE tvorivé dielne, kde si účastníci budú môcť vyrobiť rôzne výrobky z hliny sa uskutočnia v nedeľu 11. marca od 14. do 16. hod. v Tatranskej galérii v Poprade.
• MONODRÁMU jedného herca v podaní známej slovenskej herečky Milky Zimkovej môžu záujemcovia vidieť v stredu 14. marca o 18. hod. v Tatranskej galérii v Poprade.
• PREDSEDA Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský vzhľadom na vysoké mrazy požiadal sociálne zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK o zhovievavosť pri prijímaní ľudí bez domova. Prešovský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 5 útulkov a v rámci kraja registrovaných celkom 15 takýchto zariadení.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.
• V TATRANSKEJ galérii v Poprade sa v pondelok 12. marca uskutoční konferencia o nových prístupoch k mladej generácii. Viac informácii na www.ozviac.sk