Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Veria, že ich ulica sa bude rekonštruovať

Posledný rad v zasadacej miestnosti patrí na rokovaní mestského zastupiteľstva verejnosti. Často býva plný a nebolo tomu inak ani na februárovom zasadaní. Okrem iných prišli aj obyvatelia z Ulice Boženy Němcovej v Spišskej Sobote.
K účasti ich podnietili medializované informácie, že sa medzi tohtoročné investície, ktoré sa budú realizovať, nedostane rekonštrukcia ich ulice. Pre obavy, že by sa tak naozaj stalo, rozhodli sa prísť medzi poslancov a rozdali im svoj písomný názor. Napokon však poslanci o investíciách nerozhodovali a schvaľovanie prostriedkov na tohtoročné investície z Rezervného fondu mesta presunuli na rokovanie začiatkom marca.
O probléme a súčasnom stave Ul. B. Němcovej nás informoval obyvateľ Dalibor Košár: „Pred dvoma rokmi sa naša ulica rozkopala pre rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie. Povrch vozovky sa po skončení týchto prác iba dosypal štrkom. Napriek prísľubom zo strany mesta sa uplynulé dva roky nič neurobilo. Máme tu Národné tréningové centrum, kde chodia diváci prakticky z celého Slovenska a jazdia po jamách a štrku. Bolo tu finále Slovenského pohára vo futbale, reprezentačné zápasy tu hrajú ženy a slovenská mužská „21“. A ulica je v havarijnom stave.“ Navyše poznamenal, že Ul. B. Němcovej slúži i na spojenie akvaparku s historickým centrom Spišskej Soboty a po rozbitej ceste jazdí aj turistický vláčik, čo určite nerobí dobrú propagáciu Popradu. Ulicou takisto prechádza veľa turistov a návštevníkov mesta zo železničnej a autobusovej stanice do Spišskej Soboty.
Občania sa v minulosti stretli s niektorými poslancami a stále veria, že k rekonštrukcii tejto ulice dôjde ešte v tomto roku. Dúfajú, že sa dostane do tohtoročných investičných akcií.