Noviny Poprad č. 43 zo dňa 7. 11. 2018, ročník XXIX

Dnes je streda, 14. 11. 2018 | meniny má Irma

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 44. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 14. novembra 2018 si môžete prečítať:

* S akým pocitom prijal svoje zvolenie za nového primátora Popradu Anton Danko?

* Kto zasadne do mestského zastupiteľstva ako noví poslanci?

* Koho zvolili za starostov a primátorov v Popradskom okrese?

* Kde si môžete pozrieť originál obrazu Madona s anjelmi z Popradu?

* Ako si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny v Spišskej Sobote?

* Kde vypustili balón šťastia?

* Aký bude cyklistický chodník od mestského úradu až po akvapark?

* Aké interpelácie predložili poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Aké zaujímavé výstavy sú v Scherfelovom dome a v oddelení umenia Podtatranskej knižnice v Spišskej Sobote?

* Jeseň majú za sebou druholigisti i juniori, basketbalistky zdolali Slovan, aké boli preteky pre psov v Obedience a ďalšie správy zo športu.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Veria, že ich ulica sa bude rekonštruovať

Posledný rad v zasadacej miestnosti patrí na rokovaní mestského zastupiteľstva verejnosti. Často býva plný a nebolo tomu inak ani na februárovom zasadaní. Okrem iných prišli aj obyvatelia z Ulice Boženy Němcovej v Spišskej Sobote.
K účasti ich podnietili medializované informácie, že sa medzi tohtoročné investície, ktoré sa budú realizovať, nedostane rekonštrukcia ich ulice. Pre obavy, že by sa tak naozaj stalo, rozhodli sa prísť medzi poslancov a rozdali im svoj písomný názor. Napokon však poslanci o investíciách nerozhodovali a schvaľovanie prostriedkov na tohtoročné investície z Rezervného fondu mesta presunuli na rokovanie začiatkom marca.
O probléme a súčasnom stave Ul. B. Němcovej nás informoval obyvateľ Dalibor Košár: „Pred dvoma rokmi sa naša ulica rozkopala pre rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie. Povrch vozovky sa po skončení týchto prác iba dosypal štrkom. Napriek prísľubom zo strany mesta sa uplynulé dva roky nič neurobilo. Máme tu Národné tréningové centrum, kde chodia diváci prakticky z celého Slovenska a jazdia po jamách a štrku. Bolo tu finále Slovenského pohára vo futbale, reprezentačné zápasy tu hrajú ženy a slovenská mužská „21“. A ulica je v havarijnom stave.“ Navyše poznamenal, že Ul. B. Němcovej slúži i na spojenie akvaparku s historickým centrom Spišskej Soboty a po rozbitej ceste jazdí aj turistický vláčik, čo určite nerobí dobrú propagáciu Popradu. Ulicou takisto prechádza veľa turistov a návštevníkov mesta zo železničnej a autobusovej stanice do Spišskej Soboty.
Občania sa v minulosti stretli s niektorými poslancami a stále veria, že k rekonštrukcii tejto ulice dôjde ešte v tomto roku. Dúfajú, že sa dostane do tohtoročných investičných akcií.