Noviny Poprad č. 10 zo dňa 14. 3. 2018, ročník XXIX

Dnes je sobota, 24. 3. 2018 | meniny má Gabriel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. marca 2018, si môžete prečítať:

* Kto dostal ocenenia Naj pedagóg 2018?

* Kam smeruje horolezec Peter Hámor?

* Kedy otvoria Podtatranské múzeum pre verejnosť

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z popradskej železničnej stanice?

* Anna Škirtová oslávila sto rokov

* Koľko ľudí využilo Týždeň glaukómu na kontrolu svojho zraku?

* Kedy a kde môžete doniesť vzorky vody zo studní na rozbor?

* Aký vyhodnotila minulý rok mestská polícia?

* O čom rokovali na konferencii YoDel v Poprade?

* Aké trofeje vystavujú poľovníci na svojej chovateľskej prehliadke?

* Čo môžeme urobiť, aby sme žili dlhšie?

* Nepresvedčivý štart jari pre popradských futbalistov

* Popradské líšky vybojovali bronzové medaily

* Dva majstrovské opasky s popradským rukopisom a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Marie Rottrovej v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách tiež pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• POPRADSKÉ líšky vstúpia do bojov v semifinále ženskej hokejovej extraligy už najbližšiu sobotu, t.j. 3. marca o 18.45 hod., na domácom ľade proti Šarišanke Prešov. Séria sa hrá na dva víťazné zápasy.
• V SOBOTU 3. marca pokračuje mužská basketbalová SBL zápasmi 33. kola. BK Iskra Svit privíta v Iskra Aréne o 18. hod. Handlovú.
• PREDMINULÝ víkend sa Karate klub Shihan Poprad zúčastnil 1. kola Slovenského pohára v Trenčíne. V súťaži agility zvíťazila medzi 6-ročnými dievčatami Hana Hybenová a medzi 7-ročnými Linda Klempová. Zlaté boli aj Veronika Jalowiczorová a Ema Zacherová medzi 11-ročnými dievčatami. V súbornom cvičení kata sa z víťazstva medzi 6-7 ročnými dievčatami tešila Linda Klempová. V športovom zápase kumite vybojovala zlato v kat. do 24 kg 6-7 ročných dievčat Laura Klempová, rovnako ako Barbora Glatzová v kat. st. žiačok do 40 kg.
• RUINA zimného štadióna v Kežmarku sa postupne mení na moderné športovisko. Stavebné práce začali 4. septembra minulého roka. Prvá etapa prestavby je už viac ako z polovice ukončená. Mesto Kežmarok získalo na rekonštrukciu príspevok od vlády vo výške jedného milióna eur. Ďalších 2,5 milióna zafinancoval Kežmarok z vlastného rozpočtu. Ukončenie stavby je dohodnuté so staviteľom na 21. júna tohto roku.
• V SOBOTU 24. februára sa v športovom areáli pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese konali 1. majstrovstvá Slovenska vo volejbale na snehu. Medzi ženami sa z víťazstva tešila dvojica Lenka Vandáková - Alica Bertová, medzi mužmi zvíťazilo duo Martin Šmahel - Michal Kollár.
• V UTOROK 6. marca sa od 8. hodiny v športovej hale Zámoček v Matejovciach uskutoční krajské kolo v bedmintone žiakov a žiačok stredných škôl. Víťazné družstvo postúpi na školské majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v polovici apríla v Liptovskom Mikuláši.