Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• POPRADSKÉ líšky vstúpia do bojov v semifinále ženskej hokejovej extraligy už najbližšiu sobotu, t.j. 3. marca o 18.45 hod., na domácom ľade proti Šarišanke Prešov. Séria sa hrá na dva víťazné zápasy.
• V SOBOTU 3. marca pokračuje mužská basketbalová SBL zápasmi 33. kola. BK Iskra Svit privíta v Iskra Aréne o 18. hod. Handlovú.
• PREDMINULÝ víkend sa Karate klub Shihan Poprad zúčastnil 1. kola Slovenského pohára v Trenčíne. V súťaži agility zvíťazila medzi 6-ročnými dievčatami Hana Hybenová a medzi 7-ročnými Linda Klempová. Zlaté boli aj Veronika Jalowiczorová a Ema Zacherová medzi 11-ročnými dievčatami. V súbornom cvičení kata sa z víťazstva medzi 6-7 ročnými dievčatami tešila Linda Klempová. V športovom zápase kumite vybojovala zlato v kat. do 24 kg 6-7 ročných dievčat Laura Klempová, rovnako ako Barbora Glatzová v kat. st. žiačok do 40 kg.
• RUINA zimného štadióna v Kežmarku sa postupne mení na moderné športovisko. Stavebné práce začali 4. septembra minulého roka. Prvá etapa prestavby je už viac ako z polovice ukončená. Mesto Kežmarok získalo na rekonštrukciu príspevok od vlády vo výške jedného milióna eur. Ďalších 2,5 milióna zafinancoval Kežmarok z vlastného rozpočtu. Ukončenie stavby je dohodnuté so staviteľom na 21. júna tohto roku.
• V SOBOTU 24. februára sa v športovom areáli pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese konali 1. majstrovstvá Slovenska vo volejbale na snehu. Medzi ženami sa z víťazstva tešila dvojica Lenka Vandáková - Alica Bertová, medzi mužmi zvíťazilo duo Martin Šmahel - Michal Kollár.
• V UTOROK 6. marca sa od 8. hodiny v športovej hale Zámoček v Matejovciach uskutoční krajské kolo v bedmintone žiakov a žiačok stredných škôl. Víťazné družstvo postúpi na školské majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v polovici apríla v Liptovskom Mikuláši.