Noviny Poprad č. 19 zo dňa 22. 5. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 27. 5. 2019 | meniny má Iveta

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 22. mája 2019, si môžete prečítať:

* V sobotu volíme slovenských poslancov do Europarlamentu

* Poprad znížil produkciu skleníkových plynov

* V týchto dňoch dostávajú spotrebitelia ročné vyúčtovanie za teplo

* S akými novinkami prichádza Podtatranské múzeum?

* Aké boli farmárske trhy?

* Aký prevratný vynález predstavili študenti popradskej priemyslovky?

* Aké výročie oslavovala Jednota dôchodcov na Slovensku v Poprade?

* Aká bola tohtoročná súťaž vo varení kotlíkového guláša v Spišskej Sobote?

* Kedy a kde v Poprade si môžete pozrieť jedinečnú terakotovú armádu z Číny?

* Kedy a o čom rokujú poslanci volebného obvodu č. 1?

* Záchranári opäť pomáhali pri športe

* Historický moment pre popradský futbal je na dosah

* Mladosť ovládla domáce majstrovstvá v džude a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Najlepšia šéfkuchárka sveta 2017 navštívila Poprad

Do jednej zo známych reštaurácií v Spišskej Sobote zavítala v rámci projektu Lady Chef Ana Roš, celosvetovo rešpektovaná gastronomická ikona zo Slovinska so zaujímavým kariérnym príbehom.
Ana Roš (na foto uprostred) je dnes pravdepodobne najvýraznejšia ženská šéfkuchárska osobnosť. Zaraďujú ju medzi 10 najvplyvnejších osobností súčasnej svetovej gastronómie. Promovaná absolventka štúdia diplomacie vymenila sľubnú kariéru za nasledovanie svojho manžela Waltera. Spolu s ním prevzala penzión a reštauráciu Walterových rodičov na slovinsko-talianskom pohraničí so spoločnou víziou o modernom smerovaní gastronómie. Do kuchyne nastúpila bez kuchárskych skúseností. V horskej oblasti s dodávkami úzkeho sortimentu potravín a surovín základnej potreby sa museli zamerať na miestne možnosti a zdroje. Iniciovali vznik miestnych producentov, ktorí dnes už tvoria rozvinuté a prosperujúce odvetvie.
Ona sama napr. chová pstruhy vo vlastnom rybníku, syry pre ňu vyrábajú miestni farmári, jej úspešný podnik živí lokálnych dodávateľov, veterinárov, poľnohospodárov a mäsiarov.
Ana Roš uviedla: „Neplánovala som byť najlepšou kuchárkou na svete, chcela som len udržiavať chod v našej rodinnej reštaurácii. Dobrou kuchárkou som sa nestala zo dňa na deň. Urobila som veľa chýb a aj vďaka každej chybe som sa posúvala ďalej. Veľmi rada každý deň varím aj pre moju rodinu.“
V pondelok sa v reštaurácii v Spišskej Sobote podávalo menu zložené z niekoľkých chodov stredomorskej kuchyne: hríbové cappucino s mrkvou, pampúšiky s ustricou a smotanou (na foto), bryndza s koriandrom a cviklou, pstruh so srvátkovou polievkou, dubáková zmrzlina z kyslej smotany s cviklou.
Ana Roš na svojom gastronomickom turné po Európe už navštívila Belgicko, Dánsko, Španielsko, Francúzsko a Nemecko. Poprad bol na tejto ceste jej poslednou zastávkou.
Organizátori projektu Lady Chef majú v pláne postupne pozvať do Popradu aj ďalšie známe šéfkuchárky z reštaurácií s Michelinovými hviezdami zo Severnej a Južnej Ameriky.