Noviny Poprad č. 19 zo dňa 22. 5. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 27. 5. 2019 | meniny má Iveta

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 22. mája 2019, si môžete prečítať:

* V sobotu volíme slovenských poslancov do Europarlamentu

* Poprad znížil produkciu skleníkových plynov

* V týchto dňoch dostávajú spotrebitelia ročné vyúčtovanie za teplo

* S akými novinkami prichádza Podtatranské múzeum?

* Aké boli farmárske trhy?

* Aký prevratný vynález predstavili študenti popradskej priemyslovky?

* Aké výročie oslavovala Jednota dôchodcov na Slovensku v Poprade?

* Aká bola tohtoročná súťaž vo varení kotlíkového guláša v Spišskej Sobote?

* Kedy a kde v Poprade si môžete pozrieť jedinečnú terakotovú armádu z Číny?

* Kedy a o čom rokujú poslanci volebného obvodu č. 1?

* Záchranári opäť pomáhali pri športe

* Historický moment pre popradský futbal je na dosah

* Mladosť ovládla domáce majstrovstvá v džude a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradskí futbalisti sú na jarnú časť pripravení

Futbalisti FK Poprad v sobotu na domácom ihrisku v NTC zavŕšili prípravu na jarnú časť druholigovej sezóny. V generálke hostili FC Košice z III. ligy Východ a v kompletnom zložení zvíťazili 3:2.
Súper dlho odolával, ale vďaka dvom gólom Stana Šestáka a jednému presnému zásahu Vladimíra Kukoľa zvíťazil Poprad 3:2. „Súper ma príjemne prekvapil, pretože hral kvalitný kombinačný futbal. S výkonom nášho mužstva som bol spokojný až od prvého gólu Stana Šestáka. Potom sme už začali hrať svoju hru, ale mrzia nás inkasované góly,“ hodnotil tréner FK Poprad Marek Petruš.
Popradčania testovali v príprave hráčov z celého sveta, či už z Nigérie, Srbska, Litvy alebo Francúzska. Sitom však napokon prešiel obranca Martin Luberda z Prešova, ukrajinský brankár Jurii Pohoryliak, ale aj najnovšia akvizícia do útoku - Španiel Enzo Mauro Arevalo Acosta (na foto), ktorý s tímom absolvoval sústredenie v Turecku a naskočil aj do druhého polčasu generálky s Košicami. „Do Popradu som sa dostal cez svojho manažéra a som tu veľmi spokojný. Páči sa mi atmosféra v tíme, mám skvelých spoluhráčov. Je to pre mňa dobrý krok vpred. Chcem hrať dobrý futbal a hlavne pravidelne. Túžim dosiahnuť úspech a tým pádom pomôcť Popradu postúpiť do najvyššej súťaže,“ prezradil španielsky futbalista, ktorý doteraz pôsobil vo Švajčiarsku.
Ambície v klube sú veľké a to nielen na špici pyramídy. Najvýraznejšie zmeny sa v zime udiali v doraste a vo viacerých kategóriách sa očakáva úspech. „Športovým riaditeľom mládeže sa od januára stal Michal Mičko. Tým pádom došlo aj k zmene v kategórii U19, kde sme sa dohodli s trénerom Miroslavom Guzom. Zasiahlo to aj nižšie kategórie U17 a U16. K šestnásťročným sa presunul tréner Ján Guziar. Na jar je naším cieľom dostať ženský tím do najvyššej súťaže, zachovať v 1. lige dorast, postúpiť s juniorkou do tretej ligy a s A-tímom skončiť lepšie ako v minulej sezóne,“ vysvetľoval prezident FK Poprad Roman Dvorčák.
Už v sobotu 9. marca cestujú druholigisti do Prešova na prvé jarné kolo. V stredu 13. marca stihnú odohrať štvrťfinále Slovnaft Cupu v Michalovciach a doma sa v ligovom zápase predstavia po prvýkrát v sobotu 16. marca, keď o 14.30 hod. privítajú Skalicu.

Z kuchyne FK Poprad
St. dorast U19: v sobotu 2. marca Poprad - Podbrezová 0:0. Ml. dorast U17: v sobotu 2. marca Podbrezová - Poprad 2:1. Ml. dorast U16: v sobotu 2. marca Podbrezová - Poprad 4:1.