Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v utorok popoludní preverila hliadka MsP Poprad oznam na Ulici Ústecko-Orlickej, kde sa mala pohybovať dezorientovaná 67-ročná žena z Popradu, ktorej bola poskytnutá pomoc posádkou privolanej sanitky. Po ošetrení bola odvezená domov.
• V STREDU 21. februára v skorých ranných hodinách mestskí policajti asistovali hasičom z HaZZ Poprad, ktorí hasili požiar dvoch obytných domov na Matejovskom námestí. Požiar obidva domy úplne poškodil. Obyvateľov počas mrazivej noci dočasne prichýlili príbuzní. Pri požiari našťastie nedošlo k zraneniu osôb. Na druhý deň dopoludnia horelo v mestskej časti Matejovce opäť, tentoraz na Ulici Staničnej, kde požiarom obytnej časti prišlo o strechu nad hlavou 108 osôb. Na mieste hasičom znova asistovali mestskí policajti, ktorí usmerňovali obyvateľov horiacich objektov pri evakuácii.
• MINULÝ týždeň v stredu popoludní hliadky mestskej polície zasahovali na Ulici Staničnej, kde podľa prijatého telefonického oznámenia malo dochádzať k fyzickému napádaniu medzi manželmi. Na mieste bolo zistené, že obaja manželia boli pod vplyvom alkoholu. Manžel sa od svojej manželky dožadoval riadneho plnenia si manželských povinností, čo ona údajne odmietala a to bolo príčinou hádky. Zranenia osôb zistené neboli, taktiež podanie oznámenia obaja zúčastnení odmietli.
• V NEDEĽU v skorých ranných hodinách bolo prostredníctvom kamerového systému zistené vzájomné fyzické napádanie skupinky osôb na Námestí Sv. Egídia pred prevádzkou Reduta. Mestskí policajti na mieste zistili, že došlo k výmene názorov medzi skupinkou svadobčanov a členmi kapely, ktorí zabezpečovali hudobnú produkciu na svadbe. Svadobčanom podguráženým alkoholom sa nepáčilo, že kapela už prestala hrať a aparatúru naložila do vozidla. Situáciu sa podarilo upokojiť. K zraneniu osôb, ani k poškodeniu majetku, aj vďaka včasnému zásahu mestských policajtov nedošlo.