Noviny Poprad č. 10 zo dňa 14. 3. 2018, ročník XXIX

Dnes je sobota, 24. 3. 2018 | meniny má Gabriel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. marca 2018, si môžete prečítať:

* Kto dostal ocenenia Naj pedagóg 2018?

* Kam smeruje horolezec Peter Hámor?

* Kedy otvoria Podtatranské múzeum pre verejnosť

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z popradskej železničnej stanice?

* Anna Škirtová oslávila sto rokov

* Koľko ľudí využilo Týždeň glaukómu na kontrolu svojho zraku?

* Kedy a kde môžete doniesť vzorky vody zo studní na rozbor?

* Aký vyhodnotila minulý rok mestská polícia?

* O čom rokovali na konferencii YoDel v Poprade?

* Aké trofeje vystavujú poľovníci na svojej chovateľskej prehliadke?

* Čo môžeme urobiť, aby sme žili dlhšie?

* Nepresvedčivý štart jari pre popradských futbalistov

* Popradské líšky vybojovali bronzové medaily

* Dva majstrovské opasky s popradským rukopisom a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Marie Rottrovej v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách tiež pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v utorok popoludní preverila hliadka MsP Poprad oznam na Ulici Ústecko-Orlickej, kde sa mala pohybovať dezorientovaná 67-ročná žena z Popradu, ktorej bola poskytnutá pomoc posádkou privolanej sanitky. Po ošetrení bola odvezená domov.
• V STREDU 21. februára v skorých ranných hodinách mestskí policajti asistovali hasičom z HaZZ Poprad, ktorí hasili požiar dvoch obytných domov na Matejovskom námestí. Požiar obidva domy úplne poškodil. Obyvateľov počas mrazivej noci dočasne prichýlili príbuzní. Pri požiari našťastie nedošlo k zraneniu osôb. Na druhý deň dopoludnia horelo v mestskej časti Matejovce opäť, tentoraz na Ulici Staničnej, kde požiarom obytnej časti prišlo o strechu nad hlavou 108 osôb. Na mieste hasičom znova asistovali mestskí policajti, ktorí usmerňovali obyvateľov horiacich objektov pri evakuácii.
• MINULÝ týždeň v stredu popoludní hliadky mestskej polície zasahovali na Ulici Staničnej, kde podľa prijatého telefonického oznámenia malo dochádzať k fyzickému napádaniu medzi manželmi. Na mieste bolo zistené, že obaja manželia boli pod vplyvom alkoholu. Manžel sa od svojej manželky dožadoval riadneho plnenia si manželských povinností, čo ona údajne odmietala a to bolo príčinou hádky. Zranenia osôb zistené neboli, taktiež podanie oznámenia obaja zúčastnení odmietli.
• V NEDEĽU v skorých ranných hodinách bolo prostredníctvom kamerového systému zistené vzájomné fyzické napádanie skupinky osôb na Námestí Sv. Egídia pred prevádzkou Reduta. Mestskí policajti na mieste zistili, že došlo k výmene názorov medzi skupinkou svadobčanov a členmi kapely, ktorí zabezpečovali hudobnú produkciu na svadbe. Svadobčanom podguráženým alkoholom sa nepáčilo, že kapela už prestala hrať a aparatúru naložila do vozidla. Situáciu sa podarilo upokojiť. K zraneniu osôb, ani k poškodeniu majetku, aj vďaka včasnému zásahu mestských policajtov nedošlo.