Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v utorok popoludní preverila hliadka MsP Poprad oznam na Ulici Ústecko-Orlickej, kde sa mala pohybovať dezorientovaná 67-ročná žena z Popradu, ktorej bola poskytnutá pomoc posádkou privolanej sanitky. Po ošetrení bola odvezená domov.
• V STREDU 21. februára v skorých ranných hodinách mestskí policajti asistovali hasičom z HaZZ Poprad, ktorí hasili požiar dvoch obytných domov na Matejovskom námestí. Požiar obidva domy úplne poškodil. Obyvateľov počas mrazivej noci dočasne prichýlili príbuzní. Pri požiari našťastie nedošlo k zraneniu osôb. Na druhý deň dopoludnia horelo v mestskej časti Matejovce opäť, tentoraz na Ulici Staničnej, kde požiarom obytnej časti prišlo o strechu nad hlavou 108 osôb. Na mieste hasičom znova asistovali mestskí policajti, ktorí usmerňovali obyvateľov horiacich objektov pri evakuácii.
• MINULÝ týždeň v stredu popoludní hliadky mestskej polície zasahovali na Ulici Staničnej, kde podľa prijatého telefonického oznámenia malo dochádzať k fyzickému napádaniu medzi manželmi. Na mieste bolo zistené, že obaja manželia boli pod vplyvom alkoholu. Manžel sa od svojej manželky dožadoval riadneho plnenia si manželských povinností, čo ona údajne odmietala a to bolo príčinou hádky. Zranenia osôb zistené neboli, taktiež podanie oznámenia obaja zúčastnení odmietli.
• V NEDEĽU v skorých ranných hodinách bolo prostredníctvom kamerového systému zistené vzájomné fyzické napádanie skupinky osôb na Námestí Sv. Egídia pred prevádzkou Reduta. Mestskí policajti na mieste zistili, že došlo k výmene názorov medzi skupinkou svadobčanov a členmi kapely, ktorí zabezpečovali hudobnú produkciu na svadbe. Svadobčanom podguráženým alkoholom sa nepáčilo, že kapela už prestala hrať a aparatúru naložila do vozidla. Situáciu sa podarilo upokojiť. K zraneniu osôb, ani k poškodeniu majetku, aj vďaka včasnému zásahu mestských policajtov nedošlo.