Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v utorok popoludní preverila hliadka MsP Poprad oznam na Ulici Ústecko-Orlickej, kde sa mala pohybovať dezorientovaná 67-ročná žena z Popradu, ktorej bola poskytnutá pomoc posádkou privolanej sanitky. Po ošetrení bola odvezená domov.
• V STREDU 21. februára v skorých ranných hodinách mestskí policajti asistovali hasičom z HaZZ Poprad, ktorí hasili požiar dvoch obytných domov na Matejovskom námestí. Požiar obidva domy úplne poškodil. Obyvateľov počas mrazivej noci dočasne prichýlili príbuzní. Pri požiari našťastie nedošlo k zraneniu osôb. Na druhý deň dopoludnia horelo v mestskej časti Matejovce opäť, tentoraz na Ulici Staničnej, kde požiarom obytnej časti prišlo o strechu nad hlavou 108 osôb. Na mieste hasičom znova asistovali mestskí policajti, ktorí usmerňovali obyvateľov horiacich objektov pri evakuácii.
• MINULÝ týždeň v stredu popoludní hliadky mestskej polície zasahovali na Ulici Staničnej, kde podľa prijatého telefonického oznámenia malo dochádzať k fyzickému napádaniu medzi manželmi. Na mieste bolo zistené, že obaja manželia boli pod vplyvom alkoholu. Manžel sa od svojej manželky dožadoval riadneho plnenia si manželských povinností, čo ona údajne odmietala a to bolo príčinou hádky. Zranenia osôb zistené neboli, taktiež podanie oznámenia obaja zúčastnení odmietli.
• V NEDEĽU v skorých ranných hodinách bolo prostredníctvom kamerového systému zistené vzájomné fyzické napádanie skupinky osôb na Námestí Sv. Egídia pred prevádzkou Reduta. Mestskí policajti na mieste zistili, že došlo k výmene názorov medzi skupinkou svadobčanov a členmi kapely, ktorí zabezpečovali hudobnú produkciu na svadbe. Svadobčanom podguráženým alkoholom sa nepáčilo, že kapela už prestala hrať a aparatúru naložila do vozidla. Situáciu sa podarilo upokojiť. K zraneniu osôb, ani k poškodeniu majetku, aj vďaka včasnému zásahu mestských policajtov nedošlo.