Noviny Poprad č. 10 zo dňa 13. 3. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 20. 3. 2019 | meniny má Víťazoslav, Klaudius

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. marca 2019, si môžete prečítať:

* Aké sú výsledky volieb prezidenta SR v Poprade?

* Aké investičné zámery predstavilo vedenie mesta na najbližšie roky?

* K akej dopravnej zmene dôjde na križovatke ulíc Levočská a Okružná?

* Mesto vytvorilo pre mladých vhodné prostredie v Redute - (f)ITcubator je pre nich živnou pôdou

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z Popradu do Auschwitzu?

* Kedy budú zápisy detí do prvého ročníka?

* Viac ako dve miliardy ľudí na svete trpia nedostatkom vody

* Kde sídlili židovskí živnostníci a remeselníci v Poprade?

* Záhradkár radí záhradkárom, čo urobiť v marci

* Aký bol rok v cestovnom ruchu vo Vysokých Tatrách?

* Je už východniarske derby v hokeji rozhodnuté?

* Futbalisti odčinili pohárový neúspech, basketbalistky budú hrať o umiestnenie a ďalšie správy zo športu i kultúry.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Zimný štadión púta pozornosť novou vizážou

Nielen fanúšikovia popradského hokeja, ale aj široká verejnosť si v ostatnom období všimla nový reklamný pútač na priečelí Zimného štadióna mesta Poprad, ako aj vo vnútri objektu nad tribúnou C. Mesto Poprad pristúpilo k výmene reklamného pútača, nakoľko predchádzajúci bol po rokoch znečistený a nepôsobil reprezentatívne. A to bola hlavná priorita. Všetky zmeny vykonal pred dvoma týždňami jediný dodávateľ.
Zimný štadión mesta Poprad neslúži len hokeju, ale je využívaný aj na rôzne spoločenské a kultúrne podujatia. Radnica preto chcela, aby pôsobil viac reprezentatívne. „Na pracovnej porade s primátorom mesta bolo usúdené, že veľkoplošné bannery, ktoré tam viseli asi štyri roky, nie sú dostatočne reprezentatívne a vyhovujúce. Hľadali sme dodávateľa, ktorý nám v rámci zmluvy o spolupráci dodal bannery s tým, že prioritou je prezentácia mesta. Inštalácia vonkajšej plachty trvala dva dni. Aj nad tribúnou C pribudol nový banner, ktorý je v tmavých farbách, pretože sme chceli čo najviac zatemniť priečelie tejto tribúny. Chceli sme prezentovať mesto Poprad ako také, pretože je to plocha mestského objektu, ktorá slúži trom hokejovým klubom a okrem toho sa tu konajú aj iné spoločenské a kultúrne akcie. Hokejové kluby majú pre marketingové účely k dispozícii vnútorné priestory na mantineloch a v ich okolí,“ uviedol vedúci Zimného štadióna mesta Poprad Jaroslav Marušin, ktorý reagoval aj na to, že na vonkajšej plachte prevláda nápis Hokejová aréna Poprad, pričom ide stále o Zimný štadión mesta Poprad. „Uvažujeme nad tým, aby sme zmenili názov štadióna na Hokejová aréna Poprad, ale nie je to ešte doriešené.“
V súčasnosti na popradskom zimnom štadióne pôsobia tri hokejové kluby, ktorých logá na novom pútači chýbajú. Nosným prvkom je erb mesta Poprad. „Je ťažké povedať, ktoré logá by mali byť na banneroch prezentované, nakoľko sa stáva, že kluby si menia logá i celé názvy a vtedy by sme museli opäť banner meniť. Ide preto čisto o prezentáciu mesta a jeho objektu. Máme príklad z minulosti, keď tu jeden rok pôsobil klub KHL a ostal po ňom neaktuálny banner,“ vysvetľoval J. Marušin. Plochu Zimného štadióna mesta Poprad využíva klub HK Poprad, HK ŠKP Poprad i ženský hokejový klub Popradské líšky. Všetky kluby majú priestor na marketingové aktivity vo vnútri štadióna v okolí hracej plochy. „Majiteľom objektu je mesto. Výmena bannerov je jeho rozhodnutie a my to rešpektujeme, aj keby sme si vedeli predstaviť iný dizajn. Plôch na marketingové využitie nie je nikdy dosť, ale vzhľadom na to, že prevádzku štadióna platí mesto, sme vďační za tie, ktoré máme,“ uviedol podpredseda predstavenstva HK Poprad Neklan Herold. „Táto hala patrí medzi najkrajšie na Slovensku. My sme malý klub, aj keď dosahujeme veľké úspechy. Dobre reprezentujeme mesto Poprad, ktoré nám podľa mňa vytvára dobré podmienky. Z hľadiska reklamnej plochy sme zatiaľ spokojní, aj keď vždy bojujeme o viac možností. Nové plachty sú nádherné z vizuálneho hľadiska a samozrejme by sme na nich privítali nejaké malé logo nášho klubu. Aj v predošlom období sme chceli mať na priečeliach aspoň malú líšku, ale nevadí. Priestor je mestský a tak je len na samospráve, akú grafiku si zvolí,“ dodal tréner ženského hokejového tímu Popradské líšky Ivan Bednár.
Dodávateľom veľkoplošných reklamných bannerov je firma Tojes Print, ktorá výmenu realizovala vo vlastnej réžii. „V rámci zmluvy o spolupráci medzi dodávateľom a mestom je jasne definované, že mesto Poprad to nestálo ani jedno euro,“ zdôraznil na záver vedúci štadióna J. Marušin.