Noviny Poprad č. 10 zo dňa 13. 3. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 20. 3. 2019 | meniny má Víťazoslav, Klaudius

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. marca 2019, si môžete prečítať:

* Aké sú výsledky volieb prezidenta SR v Poprade?

* Aké investičné zámery predstavilo vedenie mesta na najbližšie roky?

* K akej dopravnej zmene dôjde na križovatke ulíc Levočská a Okružná?

* Mesto vytvorilo pre mladých vhodné prostredie v Redute - (f)ITcubator je pre nich živnou pôdou

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z Popradu do Auschwitzu?

* Kedy budú zápisy detí do prvého ročníka?

* Viac ako dve miliardy ľudí na svete trpia nedostatkom vody

* Kde sídlili židovskí živnostníci a remeselníci v Poprade?

* Záhradkár radí záhradkárom, čo urobiť v marci

* Aký bol rok v cestovnom ruchu vo Vysokých Tatrách?

* Je už východniarske derby v hokeji rozhodnuté?

* Futbalisti odčinili pohárový neúspech, basketbalistky budú hrať o umiestnenie a ďalšie správy zo športu i kultúry.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Najlepší recitátori postúpili do okresného kola

Minulý týždeň v stredu a vo štvrtok sa v priestoroch Podtatranskej knižnice v Poprade konali obvodné kolá súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín, ktorého organizátorom je Podtatranské osvetové stredisko (POS) v Poprade.
Podtatranské osvetové stredisko zorganizovalo v spolupráci so Školským úradom Poprad, Školským úradom Veľký Slavkov a Podtatranskou knižnicou už 65. ročník recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Do obvodných kôl sa prihlásilo spolu 137 detí. „V rámci obvodných kôl porota navrhuje najlepších na postup do okresného kola bez udelenia ocenení a to maximálne piatich v každej kategórii. Okresné kolo sa uskutoční 20. marca opäť v Podtatranskej knižnici a k prvým trom kategóriám sa pridá už aj 4. a 5. kategória, ktorú tvoria študenti stredných škôl. Tí najlepší postúpia do krajského kola, ktoré sa bude konať v budove Divadla J. Záborského v Prešove začiatkom mája,“ uviedla zástupkyňa riaditeľa POS Danka Rožárová.
V stredu sa v Podtatranskej knižnici stretlo 90 recitátorov zo škôl v pôsobnosti Školského úradu Poprad. S poéziou vystúpilo 44 detí. Z prvej kategórie postúpili do okresného kola Laura Franková zo ZŠ Komenského Poprad, Paulína Krupková zo ZŠ Dostojevského Poprad, Matej Evans zo ZŠ Vyšné Hágy, Martin Neupauer zo SŠ Letná Poprad a Nikola Hozzová zo ZŠ Jarná Poprad. V II. kat. si postup vybojovali: Esther Evansová (ZŠ D. Smokovec), Liana Guziarová (SŠ Letná PP), Ján Hradiský (ZŠ Tajovského PP), Mia Novická (ZŠ Komenského PP) a Daniela Chocholová (Súkr. Gymnázium Rovná PP). V III. kat. sa z postupu tešili: Mathias Mayer (SŠ Letná PP), Nina Hončárová (Gymn. Kukučínova PP), Ema Kubovová (ZŠ Sp. Sobota), Eva Žáková (ZŠ Francisciho PP) a Veronika Mária Faixová (SŠ Mierová Svit). S prózou sa predstavilo 46 detí. Do okresného kola z I. kat. postúpili: Barbara Dzadíková (ZŠ Komenského PP), Hana Župníková (SŠ Letná PP), Karolína Eva Čapková (ZŠ Sp. Sobota) a Katarína Meltzerová (ZŠ vo Veľkej). II. kat.: Roman Thor Vítek (SŠ Letná PP), Daniel Nedoroščík (ZŠ s. J. Pavla II.), Barbara Glatzová (8. roč. gymn. D. Tatarku PP) a Andrea Kubáňová (Gymn. Kukučínova PP). III. kat. Terézia Hrebeňárová (8. roč. gymn. D. Tatarku PP), Jasmine Cehulová (ZŠ Francisciho PP), Zuzana Findrová (Gymn. Kukučínová PP) a Michal Murár (SŠ Letná PP).
Vo štvrtok súťažilo v Podtatranskej knižnici aj 47 žiakov škôl v pôsobnosti Školského úradu V. Slavkov.