Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Pozor na padajúce cencúle

Výkyvy teplôt z uplynulých dní spôsobili vytváranie nebezpečnej cencúľovej výzdoby na strechách. Samovoľne padajúci sneh a ľad zo striech predstavuje pre chodcov obrovské nebezpečenstvo. Na túto hrozbu upozornili redakciu novín Poprad aj naši čitatelia.
„Mesto Poprad vyzýva majiteľov budov, správcov a nájomcov k odstráneniu nahromadeného snehu prípadne ľadových kvapľov zo striech objektov, aby nedochádzalo k ohrozovaniu života a zdravia osôb,“ uviedol Marián Galajda z MsÚ v Poprade.
Na túto povinnosť upozorňujú majiteľov a prevádzkovateľov budov s nebezpečnou ľadovou výzdobou aj mestskí policajti. „Začiatkom minulého týždňa sme asistovali pri zabezpečení priestoru počas zhadzovania ľadu hasičmi zo striech objektov na Ul. L. Svobodu a na Dostojevského ulici,“ povedal náčelník MsP Poprad Štefan Šipula.
Keďže ľadu na strechách nie je málo, na mieste je nepretržitá obozretnosť všetkých okoloidúcich. „V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia č.2/2012 Mesta Poprad o dodržiavaní čistoty na verejných priestranstvách, verejnom poriadku, zabezpečení zjazdnosti a schodnosti miestnych komunikácií je povinnosťou každého vlastníka, správcu, nájomcu či užívateľa nehnuteľnosti hraničiacej s verejným priestranstvom odstraňovať zo striech nahromadený sneh prípadne ľadové kvaple, aby nedochádzalo k ohrozovaniu života a zdravia osôb,“ upozorňuje M. Galajda.
V tomto zmysle nie je povinnosťou hasičov zhadzovať cencúle zo striech objektov. „Každý vlastník objektu je povinný udržiavať objekt v stave, aby niekomu nespôsobil ujmu. Ak je to štátna budova, krajské operačné stredisko zvykne vyslať hasičov na odstránenie cencúľov, ale iba ak je na to dôvod. Máme výškovú techniku, no tou nedisponujeme len my, ale aj rôzne iné firmy,“ objasnil riaditeľ OR HaZZ v Poprade Ondrej Šproch.