Noviny Poprad č. 35 zo dňa 12. 9. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 23. 9. 2018 | meniny má Zdenka

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 36. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 19. septembra 2018, si môžete prečítať:

* Na aký program sa môžu občania tešiť v Kvetnici a ako sa tam dostanú?

* Ako postupovať, ak si chcete uctiť svojho príbuzného slávnostným prijatím v obradnej sieni mesta?

* Čím sa Poprad zapojil do Európskeho týždňa mobility?

* Aké defibrilátory poslúžia obyvateľom všetkých troch častí Centra sociálnych služieb v Poprade?

* Aké výročie si pripomenulo OZ Nádej?

* Aké výročie oslavujú železničiari v Tatrách a pod Tatrami?

* Na čo spomínal Popradčan František Barilla?

* Aké interpelácie podali poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve?

* Aká skvelá kuchárka navštívila jednu z renomovaných reštaurácií v Spišskej Sobote a prečo?

* Kde našli v Poprade "plošticu"?

* Komu sa najviac darilo na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska, vo futbale, hokeji, karate, behu či volejbale?

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• ĎALŠIE hodnotiace členské schôdze v popradských denných centrách sa uskutočnia 7. marca v DC Limba, 12. marca v DC Strážach, 13. marca v KD Kresťanských seniorov a 14. marca v DC Xenón.
• PROBLEMATIKOU školstva v podmienkach marginalizovaných skupín sa zaoberal workshop Združenia miest a obcí Slovenska, ktorý sa uskutočnil včera 27. februára v Poprade. Cieľom bolo získať poznatky a osvojiť si možnosti na zlepšenie situácie v oblasti predškolskej výchovy a vzdelávania v základných školách v špecifickej skupine miest a obcí v rámci sociálneho dialógu.
• KAŽDY prvý štvrtok v mesiaci majú obyvatelia mesta Poprad možnosť využiť služby bezplatnej mediačnej poradne. Mediátori budú k dispozícii zajtra 1. marca od 14. do 16. hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade.
• OD 1. marca budú z dôvodu zmeny organizácie práce na Pošte Poprad 2 (Wolkerova ul.) upravené hodiny pre verejnosť. Táto pošta bude otvorená pondelok až piatok od 7.30 do 19. hod., v sobotu od 8. do 12. hod., v nedeľu bude pošta zatvorená.
• V SPIŠSKEJ Sobote sa v piatok 23. februára uskutočnila výročná členská schôdza Klubu Sobotčanov.
• ZÁSTUPCOVIA spoločnosti Lidl odovzdali minulý týždeň popradskej nemocnici dar pre pediatrické oddelenie s JIS v rámci projektu Dobré rozprávky. Zostava prístrojov je určená pre novorodenecké oddelenie a jej súčasťou je výhrevné lôžko, fototerapeutická LED lampa na liečbu žltačky a vysokoprietoková liečba kontinuálnym pretlakom.
• FARSKÝ úrad Poprad vyhlasuje veľkonočnú potravinovú zbierku pre rodiny v hmotnej núdzi. Zbierka potrvá do 16. marca 2018. Trvanlivé potraviny môžu darcovia nosiť do Kostola sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh alebo do Konkatedrály Sedembolestnej Panny Márie v meste.
• HORSKÁ záchranná služba žiada návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Podkladový sneh je tvrdý až zľadovatený a je prekrytý vrstvou nového snehu, preto hrozí nečakané pošmyknutie. V exponovanom teréne na mnohých miestach nový sneh vytvoril snehové dosky a preveje. Hrozí lokálne nebezpečenstvo lavín.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.