Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• ĎALŠIE hodnotiace členské schôdze v popradských denných centrách sa uskutočnia 7. marca v DC Limba, 12. marca v DC Strážach, 13. marca v KD Kresťanských seniorov a 14. marca v DC Xenón.
• PROBLEMATIKOU školstva v podmienkach marginalizovaných skupín sa zaoberal workshop Združenia miest a obcí Slovenska, ktorý sa uskutočnil včera 27. februára v Poprade. Cieľom bolo získať poznatky a osvojiť si možnosti na zlepšenie situácie v oblasti predškolskej výchovy a vzdelávania v základných školách v špecifickej skupine miest a obcí v rámci sociálneho dialógu.
• KAŽDY prvý štvrtok v mesiaci majú obyvatelia mesta Poprad možnosť využiť služby bezplatnej mediačnej poradne. Mediátori budú k dispozícii zajtra 1. marca od 14. do 16. hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade.
• OD 1. marca budú z dôvodu zmeny organizácie práce na Pošte Poprad 2 (Wolkerova ul.) upravené hodiny pre verejnosť. Táto pošta bude otvorená pondelok až piatok od 7.30 do 19. hod., v sobotu od 8. do 12. hod., v nedeľu bude pošta zatvorená.
• V SPIŠSKEJ Sobote sa v piatok 23. februára uskutočnila výročná členská schôdza Klubu Sobotčanov.
• ZÁSTUPCOVIA spoločnosti Lidl odovzdali minulý týždeň popradskej nemocnici dar pre pediatrické oddelenie s JIS v rámci projektu Dobré rozprávky. Zostava prístrojov je určená pre novorodenecké oddelenie a jej súčasťou je výhrevné lôžko, fototerapeutická LED lampa na liečbu žltačky a vysokoprietoková liečba kontinuálnym pretlakom.
• FARSKÝ úrad Poprad vyhlasuje veľkonočnú potravinovú zbierku pre rodiny v hmotnej núdzi. Zbierka potrvá do 16. marca 2018. Trvanlivé potraviny môžu darcovia nosiť do Kostola sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh alebo do Konkatedrály Sedembolestnej Panny Márie v meste.
• HORSKÁ záchranná služba žiada návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Podkladový sneh je tvrdý až zľadovatený a je prekrytý vrstvou nového snehu, preto hrozí nečakané pošmyknutie. V exponovanom teréne na mnohých miestach nový sneh vytvoril snehové dosky a preveje. Hrozí lokálne nebezpečenstvo lavín.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.