Noviny Poprad č. 19 zo dňa 22. 5. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 27. 5. 2019 | meniny má Iveta

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 22. mája 2019, si môžete prečítať:

* V sobotu volíme slovenských poslancov do Europarlamentu

* Poprad znížil produkciu skleníkových plynov

* V týchto dňoch dostávajú spotrebitelia ročné vyúčtovanie za teplo

* S akými novinkami prichádza Podtatranské múzeum?

* Aké boli farmárske trhy?

* Aký prevratný vynález predstavili študenti popradskej priemyslovky?

* Aké výročie oslavovala Jednota dôchodcov na Slovensku v Poprade?

* Aká bola tohtoročná súťaž vo varení kotlíkového guláša v Spišskej Sobote?

* Kedy a kde v Poprade si môžete pozrieť jedinečnú terakotovú armádu z Číny?

* Kedy a o čom rokujú poslanci volebného obvodu č. 1?

* Záchranári opäť pomáhali pri športe

* Historický moment pre popradský futbal je na dosah

* Mladosť ovládla domáce majstrovstvá v džude a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v pondelok ráno bolo na linku 159 oznámené, že v ambulancii lekára v Matejovciach dochádza k narúšaniu občianskeho spolunažívania. Podozrivého muža hliadka riešila v zmysle zákona o priestupkoch.
• V TEN istý deň krátko popoludní preverila hliadka mestskej polície oznam ohľadom neznámej osoby ležiacej na zemi na ulici Mládeže v blízkosti nákupného centra. Mestskí policajti objavili dve osoby pod vplyvom alkoholu, ktoré tam zaspali. Boli nezranené a miesto opustili po svojich.
• TAKISTO v pondelok popoludní prevzal pracovník stálej služby MsP Poprad od občana nájdený zväzok kľúčov spolu s kľúčom od motorového vozidla, ktorý našiel na Dostojevského ulici. Nájdená vec bude uložená v priestoroch MsP Poprad až do doby, kým si ich nevyzdvihne ich majiteľ, ktorý musí hodnoverným spôsobom preukázať vlastnícky vzťah k nájdenej veci.
• MINULÝ týždeň v utorok dopoludnia hliadka MsP Poprad objavila osobu ležiacu na zemi na Lidickej ulici. Príčinou bola nadmerná konzumácia alkoholických nápojov. Po poskytnutí predlekárskej pomoci bol zabezpečený presun osoby do miesta bydliska za pomoci pracovníkov MOPS.
• V TEN istý deň popoludní zasahovali mestskí policajti na Suchoňovej ulici, kde malo dochádzať k vzbudzovaniu verejného pohoršenia. Asi 50 metrov od cyklochodníka na lúke ležali muž a žena na starom koberci prikrytí paplónom. Obaja „zaľúbenci“ sa chystali vykonať akt lásky v čom ich povzbudila aj konzumácia alkoholu. Z miesta boli vykázaní.
• TAKISTO v utorok 26. februára popoludní bola hliadka privolaná do prevádzky potravín na Lidickej ulici z dôvodu krádeže tovaru jedným zo zákazníkov. Prekvapením bol vek páchateľa. Išlo o maloletú osobu, ktorá ukradla cukríky. Mestskí policajti podozrivú osobu odovzdali matke.
• V STREDU 27. februára podvečer zasahovala hliadka MsP na ulici Fr. Kráľa. V jednej z prevádzok sa osoba pod vplyvom alkoholu vulgárne a agresívne správala voči ostatným zákazníkom. Mestskí policajti na mieste zjednali nápravu.
• V PIATOK 1. marca napoludnie bola hliadka MsP vyslaná na sídlisko Západ k osobe ležiacej na chodníku neďaleko nákupného centra. Osobe pod vplyvom alkoholu mestskí policajti pomohli vstať a po poskytnutí predlekárskej pomoci, bola odprevadená do miesta bydliska.
• V NEDEĽU 3. marca krátko predpoludním hliadka MsP Poprad zistila čiernu skládku pri stanovišti kontajnerov na Uherovej ulici. Objasňovaním sa podarilo zistiť aj pôvodcu tejto skládky. Vec je v riešení MsP Poprad.