Noviny Poprad č. 22 zo dňa 13. 6. 2018, ročník XXIX

Dnes je nedeľa, 24. 6. 2018 | meniny má Ján

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 23. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. júna 2018, si môžete prečítať:

* Koľko volebných obvodov schválili poslanci v meste Poprad?

* Aký je záverečný účet mesta Poprad za uplynulý rok?

* Čím sa začalo Popradské kultúrne leto a letná turistická sezóna v Poprade?

* Akú tréningovú halu chcú postaviť v blízkosti Spojenej školy na Letnej ulici?

* Ako sa sprísni prevádzková doba v niektorých lokalitách mesta?

* Čo priniesla konferencia Metro On line?

* Na čom sa dohodlo vedenie mesta Poprad a firmy sídliace v Matejovciach?

* Aký bol cieľ návštevy fínskych hostí v Spojenej škole na Letnej ulici?

* Čo priniesol Festival Inej kultúry?

* Kto sú najúspešnejší pedagógovia a študenti kraja z Popradu?

* Ako sa pripravujú na novú sezónu futbalisti?

* Ktorá škola je najšportovejšou školou mesta? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• ĎALŠIE hodnotiace členské schôdze v popradských denných centrách sa uskutočnia 7. marca v DC Limba, 12. marca v DC Strážach, 13. marca v KD Kresťanských seniorov a 14. marca v DC Xenón.
• PROBLEMATIKOU školstva v podmienkach marginalizovaných skupín sa zaoberal workshop Združenia miest a obcí Slovenska, ktorý sa uskutočnil včera 27. februára v Poprade. Cieľom bolo získať poznatky a osvojiť si možnosti na zlepšenie situácie v oblasti predškolskej výchovy a vzdelávania v základných školách v špecifickej skupine miest a obcí v rámci sociálneho dialógu.
• KAŽDY prvý štvrtok v mesiaci majú obyvatelia mesta Poprad možnosť využiť služby bezplatnej mediačnej poradne. Mediátori budú k dispozícii zajtra 1. marca od 14. do 16. hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade.
• OD 1. marca budú z dôvodu zmeny organizácie práce na Pošte Poprad 2 (Wolkerova ul.) upravené hodiny pre verejnosť. Táto pošta bude otvorená pondelok až piatok od 7.30 do 19. hod., v sobotu od 8. do 12. hod., v nedeľu bude pošta zatvorená.
• V SPIŠSKEJ Sobote sa v piatok 23. februára uskutočnila výročná členská schôdza Klubu Sobotčanov.
• ZÁSTUPCOVIA spoločnosti Lidl odovzdali minulý týždeň popradskej nemocnici dar pre pediatrické oddelenie s JIS v rámci projektu Dobré rozprávky. Zostava prístrojov je určená pre novorodenecké oddelenie a jej súčasťou je výhrevné lôžko, fototerapeutická LED lampa na liečbu žltačky a vysokoprietoková liečba kontinuálnym pretlakom.
• FARSKÝ úrad Poprad vyhlasuje veľkonočnú potravinovú zbierku pre rodiny v hmotnej núdzi. Zbierka potrvá do 16. marca 2018. Trvanlivé potraviny môžu darcovia nosiť do Kostola sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh alebo do Konkatedrály Sedembolestnej Panny Márie v meste.
• HORSKÁ záchranná služba žiada návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Podkladový sneh je tvrdý až zľadovatený a je prekrytý vrstvou nového snehu, preto hrozí nečakané pošmyknutie. V exponovanom teréne na mnohých miestach nový sneh vytvoril snehové dosky a preveje. Hrozí lokálne nebezpečenstvo lavín.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.