Noviny Poprad č. 10 zo dňa 13. 3. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 20. 3. 2019 | meniny má Víťazoslav, Klaudius

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. marca 2019, si môžete prečítať:

* Aké sú výsledky volieb prezidenta SR v Poprade?

* Aké investičné zámery predstavilo vedenie mesta na najbližšie roky?

* K akej dopravnej zmene dôjde na križovatke ulíc Levočská a Okružná?

* Mesto vytvorilo pre mladých vhodné prostredie v Redute - (f)ITcubator je pre nich živnou pôdou

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z Popradu do Auschwitzu?

* Kedy budú zápisy detí do prvého ročníka?

* Viac ako dve miliardy ľudí na svete trpia nedostatkom vody

* Kde sídlili židovskí živnostníci a remeselníci v Poprade?

* Záhradkár radí záhradkárom, čo urobiť v marci

* Aký bol rok v cestovnom ruchu vo Vysokých Tatrách?

* Je už východniarske derby v hokeji rozhodnuté?

* Futbalisti odčinili pohárový neúspech, basketbalistky budú hrať o umiestnenie a ďalšie správy zo športu i kultúry.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v pondelok ráno bolo na linku 159 oznámené, že v ambulancii lekára v Matejovciach dochádza k narúšaniu občianskeho spolunažívania. Podozrivého muža hliadka riešila v zmysle zákona o priestupkoch.
• V TEN istý deň krátko popoludní preverila hliadka mestskej polície oznam ohľadom neznámej osoby ležiacej na zemi na ulici Mládeže v blízkosti nákupného centra. Mestskí policajti objavili dve osoby pod vplyvom alkoholu, ktoré tam zaspali. Boli nezranené a miesto opustili po svojich.
• TAKISTO v pondelok popoludní prevzal pracovník stálej služby MsP Poprad od občana nájdený zväzok kľúčov spolu s kľúčom od motorového vozidla, ktorý našiel na Dostojevského ulici. Nájdená vec bude uložená v priestoroch MsP Poprad až do doby, kým si ich nevyzdvihne ich majiteľ, ktorý musí hodnoverným spôsobom preukázať vlastnícky vzťah k nájdenej veci.
• MINULÝ týždeň v utorok dopoludnia hliadka MsP Poprad objavila osobu ležiacu na zemi na Lidickej ulici. Príčinou bola nadmerná konzumácia alkoholických nápojov. Po poskytnutí predlekárskej pomoci bol zabezpečený presun osoby do miesta bydliska za pomoci pracovníkov MOPS.
• V TEN istý deň popoludní zasahovali mestskí policajti na Suchoňovej ulici, kde malo dochádzať k vzbudzovaniu verejného pohoršenia. Asi 50 metrov od cyklochodníka na lúke ležali muž a žena na starom koberci prikrytí paplónom. Obaja „zaľúbenci“ sa chystali vykonať akt lásky v čom ich povzbudila aj konzumácia alkoholu. Z miesta boli vykázaní.
• TAKISTO v utorok 26. februára popoludní bola hliadka privolaná do prevádzky potravín na Lidickej ulici z dôvodu krádeže tovaru jedným zo zákazníkov. Prekvapením bol vek páchateľa. Išlo o maloletú osobu, ktorá ukradla cukríky. Mestskí policajti podozrivú osobu odovzdali matke.
• V STREDU 27. februára podvečer zasahovala hliadka MsP na ulici Fr. Kráľa. V jednej z prevádzok sa osoba pod vplyvom alkoholu vulgárne a agresívne správala voči ostatným zákazníkom. Mestskí policajti na mieste zjednali nápravu.
• V PIATOK 1. marca napoludnie bola hliadka MsP vyslaná na sídlisko Západ k osobe ležiacej na chodníku neďaleko nákupného centra. Osobe pod vplyvom alkoholu mestskí policajti pomohli vstať a po poskytnutí predlekárskej pomoci, bola odprevadená do miesta bydliska.
• V NEDEĽU 3. marca krátko predpoludním hliadka MsP Poprad zistila čiernu skládku pri stanovišti kontajnerov na Uherovej ulici. Objasňovaním sa podarilo zistiť aj pôvodcu tejto skládky. Vec je v riešení MsP Poprad.