Noviny Poprad č. 10 zo dňa 14. 3. 2018, ročník XXIX

Dnes je sobota, 24. 3. 2018 | meniny má Gabriel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. marca 2018, si môžete prečítať:

* Kto dostal ocenenia Naj pedagóg 2018?

* Kam smeruje horolezec Peter Hámor?

* Kedy otvoria Podtatranské múzeum pre verejnosť

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z popradskej železničnej stanice?

* Anna Škirtová oslávila sto rokov

* Koľko ľudí využilo Týždeň glaukómu na kontrolu svojho zraku?

* Kedy a kde môžete doniesť vzorky vody zo studní na rozbor?

* Aký vyhodnotila minulý rok mestská polícia?

* O čom rokovali na konferencii YoDel v Poprade?

* Aké trofeje vystavujú poľovníci na svojej chovateľskej prehliadke?

* Čo môžeme urobiť, aby sme žili dlhšie?

* Nepresvedčivý štart jari pre popradských futbalistov

* Popradské líšky vybojovali bronzové medaily

* Dva majstrovské opasky s popradským rukopisom a ďalšie.

Súťažte o vstupenky na koncert Marie Rottrovej v Poprade!

Čitatelia nájdu v novinách tiež pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• ĎALŠIE hodnotiace členské schôdze v popradských denných centrách sa uskutočnia 7. marca v DC Limba, 12. marca v DC Strážach, 13. marca v KD Kresťanských seniorov a 14. marca v DC Xenón.
• PROBLEMATIKOU školstva v podmienkach marginalizovaných skupín sa zaoberal workshop Združenia miest a obcí Slovenska, ktorý sa uskutočnil včera 27. februára v Poprade. Cieľom bolo získať poznatky a osvojiť si možnosti na zlepšenie situácie v oblasti predškolskej výchovy a vzdelávania v základných školách v špecifickej skupine miest a obcí v rámci sociálneho dialógu.
• KAŽDY prvý štvrtok v mesiaci majú obyvatelia mesta Poprad možnosť využiť služby bezplatnej mediačnej poradne. Mediátori budú k dispozícii zajtra 1. marca od 14. do 16. hod. v priestoroch Mestského úradu v Poprade.
• OD 1. marca budú z dôvodu zmeny organizácie práce na Pošte Poprad 2 (Wolkerova ul.) upravené hodiny pre verejnosť. Táto pošta bude otvorená pondelok až piatok od 7.30 do 19. hod., v sobotu od 8. do 12. hod., v nedeľu bude pošta zatvorená.
• V SPIŠSKEJ Sobote sa v piatok 23. februára uskutočnila výročná členská schôdza Klubu Sobotčanov.
• ZÁSTUPCOVIA spoločnosti Lidl odovzdali minulý týždeň popradskej nemocnici dar pre pediatrické oddelenie s JIS v rámci projektu Dobré rozprávky. Zostava prístrojov je určená pre novorodenecké oddelenie a jej súčasťou je výhrevné lôžko, fototerapeutická LED lampa na liečbu žltačky a vysokoprietoková liečba kontinuálnym pretlakom.
• FARSKÝ úrad Poprad vyhlasuje veľkonočnú potravinovú zbierku pre rodiny v hmotnej núdzi. Zbierka potrvá do 16. marca 2018. Trvanlivé potraviny môžu darcovia nosiť do Kostola sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh alebo do Konkatedrály Sedembolestnej Panny Márie v meste.
• HORSKÁ záchranná služba žiada návštevníkov o zvýšenú opatrnosť pri túrach. Podkladový sneh je tvrdý až zľadovatený a je prekrytý vrstvou nového snehu, preto hrozí nečakané pošmyknutie. V exponovanom teréne na mnohých miestach nový sneh vytvoril snehové dosky a preveje. Hrozí lokálne nebezpečenstvo lavín.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia.