Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 11. 12. 2018 | meniny má Hilda

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Podtatranská knižnica má za sebou úspešný rok

Podtatranská knižnica zaznamenala počas minulého kalendárneho roka nárast počtu čitateľov, nakúpila viac kníh a zorganizovala rekordný počet podujatí. Začína Marec - mesiac knihy a knižnica pripravila opäť pútavý program pre všetky generácie.
„V minulom roku sme zaznamenali nárast v počte čitateľov, ktorých sa zaevidovalo takmer deväť tisíc. Spolu urobili 300 tisíc výpožičiek a celková návštevnosť bola 130 tisíc za rok. Takto vychádza priemerná denná návštevnosť vyše 500 návštevníkov vo všetkých pobočkách knižnice. Do knižnice sme nakúpili približne 4 500 nových kníh. Spolu ponúkame našim čitateľom okolo 140 tisíc kníh a asi sto titulov novín a časopisov. Počas roka sme zorganizovali rekordných vyše osemsto podujatí s počtom návštevníkov 17 tisíc. Vyvrcholením tohto seriálu podujatí je aj súčasná výstava, ktorá je súčasťou nášho projektu S knihou ma baví svet,“ vyrozprávala riaditeľka Podtatranskej knižnice v Poprade Anna Balejová, ktorá pri príležitosti Marca - mesiaca knihy dáva do pozornosti pestrý program pre malých i veľkých (aktuálny program na str. 8) „5. marca začína Týždeň slovenských knižníc, kedy budeme opäť zapisovať a obnovovať členstvo bezplatne a odpúšťať poplatky za oneskorené vrátenie kníh. Celý Mesiac knihy vyvrcholí 23. marca Nocou s Andersenom,“ dodala.
Podtatranská knižnica zaznamenala vlani približne o 300 čitateľov viac ako rok pred tým. Najviac výpožičiek bolo z beletrie pre dospelých, ale aj náučnej a detskej literatúry. Knižnica pokračuje aj v rekonštrukciách priestorov, v tomto období najmä v pobočke v Spišskej Sobote.