Noviny Poprad č. 10 zo dňa 13. 3. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 20. 3. 2019 | meniny má Víťazoslav, Klaudius

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. marca 2019, si môžete prečítať:

* Aké sú výsledky volieb prezidenta SR v Poprade?

* Aké investičné zámery predstavilo vedenie mesta na najbližšie roky?

* K akej dopravnej zmene dôjde na križovatke ulíc Levočská a Okružná?

* Mesto vytvorilo pre mladých vhodné prostredie v Redute - (f)ITcubator je pre nich živnou pôdou

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z Popradu do Auschwitzu?

* Kedy budú zápisy detí do prvého ročníka?

* Viac ako dve miliardy ľudí na svete trpia nedostatkom vody

* Kde sídlili židovskí živnostníci a remeselníci v Poprade?

* Záhradkár radí záhradkárom, čo urobiť v marci

* Aký bol rok v cestovnom ruchu vo Vysokých Tatrách?

* Je už východniarske derby v hokeji rozhodnuté?

* Futbalisti odčinili pohárový neúspech, basketbalistky budú hrať o umiestnenie a ďalšie správy zo športu i kultúry.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Tri inštitúcie v meste majú nové vedenie

Počas minulotýždňového zasadnutia MsZ v Poprade sa poslanci i verejnosť zoznámili s novými zástupcami troch inštitúcií v meste. Nové vedenie majú od 1. marca TV Poprad, Pohrebno-cintorínske služby i Centrum sociálnych služieb v Poprade.
V závere minulého roka bol z funkcie konateľa TV Poprad odvolaný Róbert Merva. Na základe výberového konania výberová komisia odporučila primátorovi mesta predložiť návrh na schválenie jediného uchádzača Martina Sýkoru a toho poslanci za nového konateľa schválili. Bývalý redaktor TV Poprad, ktorý pracoval aj v súkromnom sektore sa následne predstavil verejnosti. „Pre TV Poprad som pracoval dvanásť rokov ako redaktor a spoznal som vďaka tejto práci skoro všetky oblasti života v meste i prácu v médiách. TV Poprad má svoju históriu, tradíciu i diváka. V dobrých veciach treba pokračovať a tie menej vydarené je potrebné dotiahnuť, alebo zmeniť. Žiaľ, dnešný svet je založený na peniazoch a TV Poprad nie je výnimkou. Budeme musieť zistiť, čo všetko si môžeme dovoliť. Moje prvé kroky budú smerovať k tomu, aby som zistil, aká je reálna ekonomická situácia v TV Poprad a všetko ostatné príde po tejto analýze. V Poprade žije veľa zaujímavých ľudí a je tu veľa zaujímavých vecí, ktorým by sme sa mali v TV Poprad venovať,“ uviedol nový konateľ TV Poprad Martin Sýkora.
Podobným spôsobom postupovala výberová komisia aj pri zvolení nového konateľa v spoločnosti Pohrebno-cintorínske služby Poprad, kde k poslednému dňu minulého kalendárneho roka skončil vo funkcii František Švirloch. Poslanci odobrili minulý týždeň jeho nástupcu Mareka Budzáka, ktorý sa ujal svojej stoličky rovnako 1. marca. „Pôsobil som trinásť rokov v Slovenskom pozemkovom fonde regionálneho odboru v Poprade, z toho desať rokov ako riaditeľ. Šesť rokov som odpracoval aj na rôznych pozíciách v rámci Mestského úradu v Poprade. Budem sa musieť v úvode oboznámiť so situáciou v spoločnosti a následne budeme vykonávať potrebné kroky. Priestoru na zlepšovanie služieb je veľa a máme sa kde realizovať,“ prezradil po schválení poslancami.
Zmena nastala aj vo vedení Centra sociálnych služieb v Poprade, kde vo funkcii riaditeľa pôsobil dlhé roky Jozef Košický. Ten bol však v minuloročných komunálnych voľbách zvolený za poslanca MsZ a z dôvodu nezlučiteľnosti výkonu funkcie poslanca i štatutárneho zástupcu rozpočtovej organizácie mesta požiadal o uvoľnenie z funkcie riaditeľa CSS. Po obdobnom výberovom procese ako v prípade zástupcov TV Poprad a Pohrebno-cintorínskych služieb Poprad sa pred poslancov postavila zvolená nová riaditeľka Eva Kovalčíková, ktorá má zo sociálnou prácou bohaté skúsenosti. „V oblasti sociálnych služieb som odpracovala osem a pol roka ako zakladateľka neziskovej organizácie Jeseň života a pôsobila som tam aj ako predsedníčka správnej rady. Chcem nadviazať na prácu, ktorá bola aktuálne už zriadená, aby sme mohli spoločne poskytovať dobré a kvalitné sociálne služby pre našich seniorov. V rámci koncepcie rozvoja zariadenia CSS som už navrhovala viacúčelové zariadenie pre mesto Poprad, ktoré bude do budúcna nevyhnutné. Čakacie doby sú dosť dlhé a podobné kombinované zariadenie si mesto Poprad zaslúži. Neviem zatiaľ v akej kondícii tunajšie zariadenie je, ale určite si to vyžaduje personálny a ekonomický audit hneď na začiatku,“ skonštatovala nová riaditeľa CSS v Poprade E. Kovalčíková.