Noviny Poprad č. 18 zo dňa 15. 5. 2019, ročník XXX

Dnes je nedeľa, 26. 5. 2019 | meniny má Dušan

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 22. mája 2019, si môžete prečítať:

* V sobotu volíme slovenských poslancov do Europarlamentu

* Poprad znížil produkciu skleníkových plynov

* V týchto dňoch dostávajú spotrebitelia ročné vyúčtovanie za teplo

* S akými novinkami prichádza Podtatranské múzeum?

* Aké boli farmárske trhy?

* Aký prevratný vynález predstavili študenti popradskej priemyslovky?

* Aké výročie oslavovala Jednota dôchodcov na Slovensku v Poprade?

* Aká bola tohtoročná súťaž vo varení kotlíkového guláša v Spišskej Sobote?

* Kedy a kde v Poprade si môžete pozrieť jedinečnú terakotovú armádu z Číny?

* Kedy a o čom rokujú poslanci volebného obvodu č. 1?

* Záchranári opäť pomáhali pri športe

* Historický moment pre popradský futbal je na dosah

* Mladosť ovládla domáce majstrovstvá v džude a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• POPOLCOVÁ streda je v rímskokatolíckom liturgickom kalendári prvý deň pôstneho obdobia. Jej termín pripadá na 40. deň pred Veľkou nocou. Do týchto 40 dní sa nepočítajú nedele, preto v praxi pripadá Popolcová streda na 46. deň pred Veľkonočnou nedeľou. V tomto roku je Popolcová streda dnes 6. marca. Veľká noc sa bude sláviť od 19. do 22. apríla.
• VERNISÁŽ výstavy s názvom Teritórium inšpirácie - keramika, diela na smalte a maľba sa uskutoční vo štvrtok 7. marca o 17. hod. v Scherfelovom dome vo Veľkej. Návštevníci na výstave uvidia umelecké diela, ktoré vznikli počas série sympózií na slovenskom vidieku v obciach Gánovce, Hôrka a Vernár v júni minulého roka s cieľom podporiť kreativitu a tvorbu v lone krásnej slovenskej prírody ako zdroja inšpirácie.
• OD pondelka 4. marca je Týždeň slovenských knižníc. Aj v Podtatranskej knižnici v Poprade prebieha séria podujatí. Dnes 6. marca o 14. hod. bude v knižnici 52. ročník súťaže žien v prednese poézie a prózy Vansovej Lomnička, o 17. hod. beseda so spisovateľkou Erikou Jarkovskou, zajtra 7. marca o 17. hod. beseda s Jarmilou Zacher Pajpachovou a v piatok 8. marca o 14. hod. bude podujatie s názvom Najlepší knihomoľ za rok 2018.
• VÝSTAVU Výtvarný salón 2019 - súťaž amatérskych výtvarníkov si môžu záujemcovia pozrieť v Podtatranskej knižnici v Poprade na sídlisku Západ od pondelka 11. marca do piatka 29. marca.
• V PIATOK 15. marca o 18. hod. sa v Klube Zóna Domu kultúry v Poprade uskutoční prednáška s názvom Sny a snívanie v reflexii rôznych kultúr. Organizuje ju Klub priateľov diela C.G. Junga.
• ČESKÝ pesničkár Tomáš Klus predstaví v apríli v siedmich slovenských mestách svoj šiesty radový album SpOlu (2018). S Cílovou skupinou vystúpi aj v Poprade 14. apríla v športovej hale Aréna, kde predvedú výber z 21 piesní, ktoré na novinku zaradili.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.