Noviny Poprad č. 10 zo dňa 13. 3. 2019, ročník XXX

Dnes je streda, 20. 3. 2019 | meniny má Víťazoslav, Klaudius

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 11. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 20. marca 2019, si môžete prečítať:

* Aké sú výsledky volieb prezidenta SR v Poprade?

* Aké investičné zámery predstavilo vedenie mesta na najbližšie roky?

* K akej dopravnej zmene dôjde na križovatke ulíc Levočská a Okružná?

* Mesto vytvorilo pre mladých vhodné prostredie v Redute - (f)ITcubator je pre nich živnou pôdou

* Aký je program pietnej spomienky na prvý transport židovských žien a dievčat z Popradu do Auschwitzu?

* Kedy budú zápisy detí do prvého ročníka?

* Viac ako dve miliardy ľudí na svete trpia nedostatkom vody

* Kde sídlili židovskí živnostníci a remeselníci v Poprade?

* Záhradkár radí záhradkárom, čo urobiť v marci

* Aký bol rok v cestovnom ruchu vo Vysokých Tatrách?

* Je už východniarske derby v hokeji rozhodnuté?

* Futbalisti odčinili pohárový neúspech, basketbalistky budú hrať o umiestnenie a ďalšie správy zo športu i kultúry.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• POPOLCOVÁ streda je v rímskokatolíckom liturgickom kalendári prvý deň pôstneho obdobia. Jej termín pripadá na 40. deň pred Veľkou nocou. Do týchto 40 dní sa nepočítajú nedele, preto v praxi pripadá Popolcová streda na 46. deň pred Veľkonočnou nedeľou. V tomto roku je Popolcová streda dnes 6. marca. Veľká noc sa bude sláviť od 19. do 22. apríla.
• VERNISÁŽ výstavy s názvom Teritórium inšpirácie - keramika, diela na smalte a maľba sa uskutoční vo štvrtok 7. marca o 17. hod. v Scherfelovom dome vo Veľkej. Návštevníci na výstave uvidia umelecké diela, ktoré vznikli počas série sympózií na slovenskom vidieku v obciach Gánovce, Hôrka a Vernár v júni minulého roka s cieľom podporiť kreativitu a tvorbu v lone krásnej slovenskej prírody ako zdroja inšpirácie.
• OD pondelka 4. marca je Týždeň slovenských knižníc. Aj v Podtatranskej knižnici v Poprade prebieha séria podujatí. Dnes 6. marca o 14. hod. bude v knižnici 52. ročník súťaže žien v prednese poézie a prózy Vansovej Lomnička, o 17. hod. beseda so spisovateľkou Erikou Jarkovskou, zajtra 7. marca o 17. hod. beseda s Jarmilou Zacher Pajpachovou a v piatok 8. marca o 14. hod. bude podujatie s názvom Najlepší knihomoľ za rok 2018.
• VÝSTAVU Výtvarný salón 2019 - súťaž amatérskych výtvarníkov si môžu záujemcovia pozrieť v Podtatranskej knižnici v Poprade na sídlisku Západ od pondelka 11. marca do piatka 29. marca.
• V PIATOK 15. marca o 18. hod. sa v Klube Zóna Domu kultúry v Poprade uskutoční prednáška s názvom Sny a snívanie v reflexii rôznych kultúr. Organizuje ju Klub priateľov diela C.G. Junga.
• ČESKÝ pesničkár Tomáš Klus predstaví v apríli v siedmich slovenských mestách svoj šiesty radový album SpOlu (2018). S Cílovou skupinou vystúpi aj v Poprade 14. apríla v športovej hale Aréna, kde predvedú výber z 21 piesní, ktoré na novinku zaradili.
• NA webovej stránke mesta Poprad www.poprad.sk je uverejnený presný zoznam odberných miest, v ktorých bude v týchto dňoch prerušená distribúcia elektriny z dôvodu plánovaných prác na zariadení nízkeho napätia. Práce súvisia s opravou a pravidelnou údržbou distribučnej sústavy.