Noviny Poprad č. 18 zo dňa 16. 5. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 28. 5. 2018 | meniny má Viliam

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. mája 2018, si môžete prečítať:

* Dostanú Popradčania preplatky za teplo?

* Aká investícia príde na rad po rekonštrukcii mosta?

* Aké nové logo má Podtatranské múzeum v Poprade?

* Prečo rybári vypustili vodnú nádrž Veľký Grébpark?

* Ako fotografie zhromažďuje Popradčan Rasťo Ovšonka?

* Najstaršia kamionistka pochádza z Popradu

* Had ohrozoval školkarov

* Aká bola Noc literatúry v Poprade?

* Aký je program Rallye Tatry?

* Ako odštartovali letnú prípravu kamzíci? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradská mládež vyslala do Pjongčangu pozitívne signály

Dvadsiaty tretí diel Športovej olympiády mesta Poprad (ŠOMP) sa niesol v znamení blížiacej sa zimnej olympiády v juhokórejskom Pjongčangu. Takmer štyristo detí z popradských základných škôl uplynulý týždeň zápolilo v piatich disciplínach.
Bowling, lyžovanie, rýchlokorčuľovanie, sánkovanie, snowboard. Dva dni a štyri lokality. Stručná charakteristika zimnej časti podujatia, do ktorého sa tento rok zapojilo všetkých pätnásť základných škôl v meste. „Keďže popradská olympiáda predchádzala najvýznamnejšiemu športovému sviatku roka, mládež symbolicky svojou účasťou pozdravila slovenských reprezentantov v Južnej Kórei,“ ozrejmil referent mládeže a športu a zároveň koordinátor ŠOMP Peter Procházka, aby pokračoval: „Úplne všetko však nevyšlo podľa predstáv. Bojovali sme najmä s počasím a so snehom. Práve kvôli jeho nedostatku sme museli bežecké lyžovanie presunúť na náhradný termín. Je ním 14. marec, kedy sa bežci zídu na Štrbskom Plese v rámci Tatranskej lyžiarskej ligy.“
ŠOMP sa podobne ako vlani odohrávala vo Vysokých Tatrách, v Poprade na zimnom štadióne a v bowlingovom centre v ZOC MAX, či na svahoch Snowparku Lučivná. „Vďaka tímu ľudí a partnerom, ktorí mestskú olympiádu podporujú, držíme latku organizácie vysoko. Aj touto cestou im preto ďakujem a dúfam, že nás čaká ešte mnoho rokov spoločnej spolupráce,“ uzavrel P. Procházka z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ Poprad.

Výsledky ŠOMP:
V utorok 30. januára: beh na lyžiach - zrušené, lyžovanie obrovský slalom - 1. 8.roč. Gym. D. Tatarku, snowboard obrovský slalom - 1. 8.roč. Gym. D. Tatarku.
V stredu 31. januára: bowling - 1. ZŠ s MŠ Dostojevského, sánkovanie - 1. 8.roč. Gym. D. Tatarku, rýchlokorčuľovanie short track - 1. ZŠ s MŠ Spišská Sobota.