Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 41. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ktoré výnimočné osobnosti boli ocenené Cenou mesta a Cenou primátora mesta Poprad?

* Ako sa môžu občania Popradu vyjadriť k službám mestskej hromadnej dopravy?

* O čom rokovali poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Ako sa umiestnilo mesto Poprad v rebríčku transparentnosti miest?

* Aké výročie a s kým oslavovalo Gymnázium na Kukučínovej ulici?

* Ako sa pripravuje popradské pohrebiská na nápor návštevníkov?

* O čom je kniha Aká si prekrásna... autorov Michala Liptáka a Jána Mateja?

* Čo oslavovali hokejové legendy v Poprade?

* Ako hrali futbalisti, hokejisti, basketbalistky, volejbalisti a v ďalších športoch?

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Popradská mládež vyslala do Pjongčangu pozitívne signály

Dvadsiaty tretí diel Športovej olympiády mesta Poprad (ŠOMP) sa niesol v znamení blížiacej sa zimnej olympiády v juhokórejskom Pjongčangu. Takmer štyristo detí z popradských základných škôl uplynulý týždeň zápolilo v piatich disciplínach.
Bowling, lyžovanie, rýchlokorčuľovanie, sánkovanie, snowboard. Dva dni a štyri lokality. Stručná charakteristika zimnej časti podujatia, do ktorého sa tento rok zapojilo všetkých pätnásť základných škôl v meste. „Keďže popradská olympiáda predchádzala najvýznamnejšiemu športovému sviatku roka, mládež symbolicky svojou účasťou pozdravila slovenských reprezentantov v Južnej Kórei,“ ozrejmil referent mládeže a športu a zároveň koordinátor ŠOMP Peter Procházka, aby pokračoval: „Úplne všetko však nevyšlo podľa predstáv. Bojovali sme najmä s počasím a so snehom. Práve kvôli jeho nedostatku sme museli bežecké lyžovanie presunúť na náhradný termín. Je ním 14. marec, kedy sa bežci zídu na Štrbskom Plese v rámci Tatranskej lyžiarskej ligy.“
ŠOMP sa podobne ako vlani odohrávala vo Vysokých Tatrách, v Poprade na zimnom štadióne a v bowlingovom centre v ZOC MAX, či na svahoch Snowparku Lučivná. „Vďaka tímu ľudí a partnerom, ktorí mestskú olympiádu podporujú, držíme latku organizácie vysoko. Aj touto cestou im preto ďakujem a dúfam, že nás čaká ešte mnoho rokov spoločnej spolupráce,“ uzavrel P. Procházka z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ Poprad.

Výsledky ŠOMP:
V utorok 30. januára: beh na lyžiach - zrušené, lyžovanie obrovský slalom - 1. 8.roč. Gym. D. Tatarku, snowboard obrovský slalom - 1. 8.roč. Gym. D. Tatarku.
V stredu 31. januára: bowling - 1. ZŠ s MŠ Dostojevského, sánkovanie - 1. 8.roč. Gym. D. Tatarku, rýchlokorčuľovanie short track - 1. ZŠ s MŠ Spišská Sobota.