* Koľkým pacientom a s akými problémami museli pomáhať na Centrálnom príjme popradskej nemocnice?

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Sľubný úvod napokon nič neznamenal

Popradské basketbalistky odohrali v sobotu 3. februára druhý zápas extraligovej nadstavbovej skupiny 1-4 na domácej palubovke proti Ružomberku.
Popradčanky začali proti favoritovi odvážne a prvú štvrtinu vyhrali o jeden bod 18:17. Až do polovice druhej štvrtiny boli Ružomberku viac než vyrovnaným súperom. Potom však hosťujúce hráčky prepli na vyšší výkonnostný stupeň a uchopili opraty zápasu pevne do svojich rúk. „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Neskôr sa už ale prejavila kvalita súpera. Škoda druhého polčasu, pretože sme mali dovtedy šancu na dobrý výsledok. Zbytočne sme strácali veľa lôpt a nedostali sme sa veľakrát ani na druhú stranu,“ hodnotil tréner BAM Poprad Milan Černický. „Aj napriek veľmi vysokému a nelichotivému skóre si myslím, že sme hrali najmä v prvom polčase celkom dobre. Ružomberok má vždy streľbu takmer stopercentnú a preto sa im darilo aj teraz. Opäť nás potrápili trestné hody,“ skonštatovala rozohrávačka BAM Poprad Adela Kudličková.
Najbližšie sa predstavia zverenkyne Milana Černického opäť doma o dva týždne v sobotu 17. februára o 17.30 hod. proti Piešťanským Čajkám.
Výsledok sk. 1-4 Extraligy žien: 2. kolo v sobotu 3. februára BAM Poprad - MBK Ružomberok 43:79 (28:42), najviac bodov BAMP: Lucia Hadačová - 14.

Z kuchyne BAM Poprad
Kadetky: v utorok 30. januára Poprad - YA Košice 53:70.
St. žiačky: v sobotu 3. februára Poprad - Stará Turá 50:72 a v nedeľu 4. februára Poprad - Nové Mesto nad Váhom 50:82.