Noviny Poprad č. 29 zo dňa 1. 8. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 14. 8. 2018 | meniny má Mojmír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 31. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 15. augusta 2018, si môžete prečítať:

* Príbeh autentických fotografií z Augusta 1968 v Poprade

* Aká je starostlivosť o zeleň v meste v horúčavách?

* Aké kamene pribudli na chodníku v Parku hrdinov pri železničnej stanici v Poprade?

* Koľkým pacientom a s akými problémami museli pomáhať na Centrálnom príjme popradskej nemocnice?

* Ako vyčíňala búrka v Poprade?

* Aké bolo podujatie Poprad tancuje s nepočujúcimi?

* Predstavil sa ďalší kandidát na post primátora mesta Poprad

* Koľko turistov napočítali vo Vysokých Tatrách?

* Tréningový azyl sa pre kamzíkov skončil

* Kto ovládol futbalový festival v Poprade? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Týždeň s mestskou políciou

• MINULÝ týždeň v pondelok podvečer oznámil na linku 159 občan, že pri cyklochodníku smerom na sídlisko Juh III našiel kľúče od motorového vozidla. Nálezca dokonca zistil na neďalekom parkovisku aj vozidlo, ku ktorému nájdené kľúče patria. Hliadka mestskej polície podľa evidenčného čísla zistila majiteľa, následne jeho družka vozidlo skontrolovala a potvrdila, že všetko je v poriadku a nič nechýba.
• MINULÝ týždeň v utorok podvečer boli mestskí policajti vyslaní na preverenie oznámenia na Ulicu Tajovského, kde 62-ročná žena požiadala o pomoc pred konaním svojho agresívneho 68-ročného manžela, ktorý sa jej mal vyhrážať. Na miesto bola privolaná aj hliadka OO PZ. Keďže takto sa už voči svojej manželke správal aj v minulosti, oznamovateľka sa rozhodla ísť podať oznámenie na OO PZ v Poprade.
• MINULÝ týždeň v stredu mestskí policajti uskutočnili preventívno-bezpečnostnú akciu zameranú na kontrolu dodržiavania ustanovení zákona o podmienkach držania psov. Počas tejto akcie bolo skontrolovaných 28 osôb, ktoré viedli psa, pričom za zistené porušenia uvedeného zákona boli uložené dve blokové pokuty.
• V NEDEĽU popoludní hliadky MsP Poprad spolu s hliadkou PZ zasahovali na Ulici Teplickej, kde podľa telefonického oznámenia mal v jednom z domov napádať 70-ročný manžel so psychickými problémami svoju manželku. Našťastie jej nespôsobil žiadne zranenia. Agresívny muž bol privolanou sanitkou prevezený na psychiatrické oddelenie do nemocnice v Levoči.