Noviny Poprad č. 29 zo dňa 1. 8. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 14. 8. 2018 | meniny má Mojmír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 31. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 15. augusta 2018, si môžete prečítať:

* Príbeh autentických fotografií z Augusta 1968 v Poprade

* Aká je starostlivosť o zeleň v meste v horúčavách?

* Aké kamene pribudli na chodníku v Parku hrdinov pri železničnej stanici v Poprade?

* Koľkým pacientom a s akými problémami museli pomáhať na Centrálnom príjme popradskej nemocnice?

* Ako vyčíňala búrka v Poprade?

* Aké bolo podujatie Poprad tancuje s nepočujúcimi?

* Predstavil sa ďalší kandidát na post primátora mesta Poprad

* Koľko turistov napočítali vo Vysokých Tatrách?

* Tréningový azyl sa pre kamzíkov skončil

* Kto ovládol futbalový festival v Poprade? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• PRVÉ tohtoročné plánované zasadnutie mestského zastupiteľstva zvoláva primátor Jozef Švagerko na štvrtok 15. februára 2018. Program zastupiteľstva bude zverejnený na internetovej stránke mesta Poprad.
• V TÝCHTO dňoch vrcholia Fašiangy, ktoré sú symbolom veselosti, zábavy, plesov a karnevalov. Pred pôstnym obdobím sa Popradčania môžu ešte zabaviť v piatok 9. februára na Plese učiteľov, v sobotu 10. februára na Plese Veličanov a Farskom plese. Deti a ich rodičia sa môžu vyšantiť aj na karnevale, ktorý bude v nedeľu 11. februára o 15. hod. pod kostolom sv. Cyrila a Metoda na sídl. Juh v našom meste.
• POPOLCOVÁ streda je v rímskokatolíckom liturgickom kalendári prvý deň pôstneho obdobia. Nasleduje štyridsať dňový pôst spolu so šiestimi nedeľami. Nedeľa sa do pôstneho obdobia nezapočítava. Z časového hľadiska teda Popolcová streda pripadá na 46. deň pred Veľkonočnou nedeľou. Pre každý rok platí iný dátum Veľkej noci, čo ovplyvňuje aj stanovenie dátumu Popolcovej stredy. Tohto roku bude 14. februára.
• VO štvrtok 8. februára sa od 16. hod. v OC Forum v Poprade uskutoční symbolické zapaľovanie pochodne Slovenského olympijského tímu a autogramiáda za účasti olympionikov - Marcela Lomnického, Janky Gantnerovej a Ladislava Škantára.
• VÝSTAVA výtvarníka a pedagóga Martina Kratochvíla s názvom Biely šum bude sprístupnená verejnosti v Tatranskej galérii v Poprade v piatok 9. februára o 17. hod. V kultúrnom programe vystúpi Milo Suchomel duo. V tento deň sprístupni galéria aj výstavu s názvom Genetika miesta akademického maliara a sochára Petra Krupu a jeho syna výtvarníka Petra ml. Ide o dvojgeneračný pohľad na dedičstvo domáceho regiónu a prostredia. Jej vernisáž bude tiež o 17. hod.
• VII. KONFERENCIA záchranárov integrovaného záchranného systému Rescue Day sa uskutočnila minulý piatok v Poprade. Podujatie zorganizovalo občianske združenie Záchrana a Slovenská komora zdravotníckych záchranárov. Hlavnou témou bola súčasnosť a budúcnosť zdravotníckeho záchranárstva a urgentnej medicíny v SR. Do Galérie cti zapísali ďalšie mená záchranárov, v tomto roku však Popradčania nemali žiadne zastúpenie.
• V nedeľu 11. februára sa od 14. do 16. hod. v Tatranskej galérii v Poprade uskutočnia Valentínske tvorivé dielne.