Noviny Poprad č. 18 zo dňa 16. 5. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 28. 5. 2018 | meniny má Viliam

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. mája 2018, si môžete prečítať:

* Dostanú Popradčania preplatky za teplo?

* Aká investícia príde na rad po rekonštrukcii mosta?

* Aké nové logo má Podtatranské múzeum v Poprade?

* Prečo rybári vypustili vodnú nádrž Veľký Grébpark?

* Ako fotografie zhromažďuje Popradčan Rasťo Ovšonka?

* Najstaršia kamionistka pochádza z Popradu

* Had ohrozoval školkarov

* Aká bola Noc literatúry v Poprade?

* Aký je program Rallye Tatry?

* Ako odštartovali letnú prípravu kamzíci? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Vstup ďalšieho investora do Tatravagónky Poprad

Akcionári spoločnosti Tatravagónka Poprad v týchto dňoch uzavreli dohodu o predaji podielu spoločnosti Budamar Logistics. Tá sa týka strategického partnerstva oboch spoločností a kapitálového vstupu spoločnosti Budamar Logistics do Tatravagónky.
Informácie o tomto kroku poskytlo PR oddelenie spoločnosti Tatravagónka. Uviedlo, že spoločnosť Tatravagónka už niekoľko rokov potvrdzuje postavenie európskeho lídra v rámci konštrukcie a výroby nákladných železničných vagónov. Budamar Logistics patrí k najsilnejším zasielateľským spoločnostiam na Slovensku. Strategickým cieľom prepojenia výrobcu s prepravcom je využitie synergií, vďaka ktorým spoločnosť Tatravagónka bude aj v najbližších rokoch potvrdzovať svoje výnimočné postavenie na trhu vagónovej výroby a prepravy. Vstupom ďalšieho akcionára si vytvára podmienky na ďalšiu expanziu, rast a zvyšovanie trhového podielu, nielen v európskom priestore.
PR oddelenie tiež informovalo, že akcionári oboch spoločností, ktorých sa predmetná dohoda týka, nebudú komentovať, ani zverejňovať informácie o výške predaného podielu, ani ďalšie detaily transakcie. Tá nadobudne právoplatnú účinnosť až po odsúhlasení príslušnými európskymi protimonopolnými úradmi.