Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Na stupňoch víťazov stáli aj popradskí tanečníci

Športová hala Aréna Poprad privítala prvú februárovú sobotu tanečníkov z celého Slovenska. Tanečné centrum Fortuna organizovalo Majstrovstvá Slovenskej republiky v tanečnom športe v 10 tancoch. Na parkete sa predstavilo viac ako 100 najlepších párov v ôsmich vekových kategóriách. Na najvyššej republikovej súťaži bojovali o cenné kovy aj popradské tanečné páry.
V kategórii Seniori III víťazstvo získal pár Beáta Frtúsová a Igor Frtús z Dance Attack Lučenec, v kategórii Seniori II Zuzana Šúkalová a Branislav Šúkala z TK Dukla Trenčín. V kategórii Seniori II súťažil aj popradský pár Andrea Cvanigová a Jozef Cvaniga z TC Fortuna, ktorý obsadil pekné štvrté miesto. V kategórii Seniori I si prvenstvo odniesli Iveta Vargová a Maiello Pasquale z TK Ellegance Košice. Na treťom mieste boli domáci tanečníci Blažena Zalomová a Pavol Zalom z TC Fortuna. V kategórii Mládež zvíťazil pár Silvia Budová a Patrik Buda z TK UNI-DANCE Bratislava. V kategórii Juniori II sa z triumfu tešili tanečníci z Fáber Dance Team Slovakia Liana Ferjancová a Dominik Indro. V kategórii Juniori I víťazný pohár putoval páru Sofia Zubčáková a Marco Kmeťka z VŠK FTVŠ UK Lafranconi Bratislava. V kategórii Do 21 sa z prvenstva v sobotu tešili Valeriia Polotniak a Filip Ševčík z PegaFun Dance Group Martin. Popradské publikum najviac potešili tanečníci z kategórie Dospelí. Prvé miesto si vytancovali Elena Popová a Matej Štec z TK UNI-DANCE Bratislava. V tejto kategórii sa na stupne víťazov postavili aj tanečné páry z usporiadateľského TC Fortuna. Na druhom mieste sa umiestnil pár Giada Cragnolini a Dušan Gruľa a na treťom Emília Scherfelová a Daniel Jurča (na foto). Hudobným spestrením galavečera bola hviezda slovenskej a českej populárnej scény Dara Rolins (na foto hore).