Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• HOKEJISTKY ŽHK Poprad zvíťazili v 7. kole celoštátnej fázy ženskej extraligy v sobotu doma nad Zvolenom 10:0. V sobotu 2. decembra privítajú v 8. kole o 18:45 hod. poľský tím MKHL Krynica-Zdrój.
• V ARÉNE Poprad sa minulý týždeň vo štvrtok predstavili slovenskí basketbaloví reprezentanti na úvod predkvalifikácie, keď v zápase skupiny A privítali Macedónsko. Pred viac ako 1400 divákmi podľahli svojmu súperovi 66:74. S 20 bodmi bol najlepším strelcom Slovákov rodák z Popradu Peter Sedmák.
• ŽIAČKY VK Junior 2012 Poprad cez víkend zaznamenali v rámci nadstavbovej časti I. ligy Východ veľký úspech, keď v Stropkove zdolali domáci A-tím najskôr 3:2 a potom aj 3:1.
• V PONDELOK sa v Aréne Poprad konalo obvodné kolo vo futsale žiakov ZŠ. V skupine B sa najviac darilo ZŠ Spišské Bystré, v skupine C zvíťazilo družstvo ZŠ Hranovnica. Oba tímy postúpili do finále okresného kola, ktoré sa uskutoční v stredu 6. decembra.
• VO ŠTVRTOK 23. novembra sa v Matejovciach konalo okresné kolo v bedmintone základných škôl. Do krajského kola, ktoré sa uskutoční v marci budúceho roka v Poprade, postúpili chlapci z 8.r. Gymnázia Kukučínova a dievčatá zo ZŠ Komenského.
• MINULÝ týždeň v pondelok sa na pôde Gymnázia Kukučínova konalo okresné kolo v bedmintone žiakov a žiačok stredných škôl. Medzi chlapcami dominovala SPŠ Poprad, dievčenskú kategóriu ovládla domáca škola. Oba tímy postupujú do krajského kola, ktoré bude v Poprade v marci budúceho roka.
• POSLEDNÁ novembrová sobota patrila v Matejovciach 7. a 8. kolu Podtatranskej florbalovej ligy. V priamom súboji o priebežné prvé miesto sa zrodila medzi popradskými pantermi a Starou Ľubovňou remíza 3:3. V ďalšom zápase porazili Popradčania Spišskú Novú Ves 13:3 a v tabuľke sú druhí za Starou Ľubovňou, ktorá má o bod viac, ale aj o dva zápasy navyše.