Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

SOV ocenil popradský „starý gympel“

Slovenský olympijský výbor (SOV) v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR každoročne organizuje pre školy Olympijské festivaly Slovenska. Ich cieľom je získať deti a mládež pre pravidelné športovanie, formovať v nich trvalý vzťah k tejto činnosti, vyhľadávať talenty a postupne ich zaradiť do prípravy pre výkonnostný vrcholový šport, spájať šport s kultúrou, výchovou a vzdelávaním. To v podstate kopíruje filozofiu výchovy v Gymnáziu na Kukučínovej ulici v Poprade. O tom, že na „starom gympli“ to robia mimoriadne dobre, svedčí najnovšie ocenenie od SOV.
Najvyšší športový orgán na Slovensku si nemohol nevšimnúť mimoriadne širokú paletu podujatí, ktoré učitelia telesnej a športovej výchovy v spolupráci so športovou komisiou študentského parlamentu školy pripravili. Majstrovstvá školy vo volejbale, futbale, basketbale, florbale, šachu i v armwrestlingu, súťaže žiakov s učiteľmi vo volejbale aj vo vytrvalostnom behu na 10 km, výtvarná súťaž s olympijskou tematikou, vytvorenie olympijskej stuhy ako pozdravu slovenským olympionikom v Riu de Janeiro - to je len stručný výpočet tých TOP-akcií, ktoré sa na „kukučínke“ organizovali. Študenti odboru športové gymnázium zase prezentovali svoje vedomosti o olympijskom hnutí aj vo vedomostných testoch.
Vďaka tejto bohatej a komplexnej činnosti sa Gymnázium na Kukučínovej ulici v Poprade stalo v rámci Olympijských festivalov Slovenska 2017 najúspešnejšou strednou školou v Prešovskom samosprávnom kraji. Cenu škole v zastúpení predsedu SOV Antona Siekela odovzdal riaditeľovi gymnázia Vladimírovi Lajčákovi František Marcinčin z odboru školstva PSK (na foto).