Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Poprad potrebuje druhú ľadovú plochu

V Poprade sa minulý štvrtok vôbec po prvýkrát uskutočnilo stretnutie primátorov miest, ktorých kluby hrajú hokejovú Tipsport ligu. Spoločne s predstaviteľmi Tipsport ligy a Slovenského zväzu ľadového hokeja analyzovali problémy, s ktorými sa v rámci fungovania hokeja v jednotlivých mestách stretávajú.
„Jedna z najkľúčovejších tém bola infraštruktúra, lebo prostredníctvom hokejových hál a zimných štadiónov sú kluby, mestá a Tipsport liga prepojené. V 90 percentách prípadov sú majiteľmi týchto zariadení práve mestá a technický stav mnohých nie je na dobrej úrovni. Väčšina štadiónov má okolo 60 rokov, preto je najvyšší čas podniknúť kroky, ktoré by túto situáciu zlepšili. Na stretnutí sme celkovo zmapovali situáciu s hokejom v „tipsportligových“ mestách, nielen čo sa týka štadiónov, ale aj návštevnosti hokeja. Na základe vymenených informácií na tomto stretnutí môžeme zosynchronizovať naše aktivity v Tipsport lige, SZĽH aj v jednotlivých mestách smerom k rezortu zastrešujúcemu šport,“ zhodnotil po rokovaní riaditeľ Tipsport ligy Richard Lintner. Zúčastnil sa na ňom aj prezident SZĽH Martin Kohút a bývalý hokejista Peter Bondra.
Primátor Popradu Jozef Švagerko konštatoval: „Celá myšlienka bola postavená na tom, aby sme sa stretli primátori „tipsportligových“ miest. Povedali sme si, čo nás trápi, že sú niektoré štadióny v havarijnom stave. Spoločne budeme hľadať riešenia, aby hokej, ktorý je skutočným fenoménom, ďalej a lepšie fungoval. Čo sa týka nášho zimného štadióna je oproti Banskej Bystrici, Žiline či Liptovskému Mikulášu po technickej stránke v dobrom stave. Treba povedať, že väčšina miest, v ktorých sa hrá hokejová Tipsport liga má však dve ľadové plochy. V Poprade ich nemáme a nemáme kde trénovať a podporovať aj krasokorčuliarov či curling a takisto vytvoriť lepšie podmienky na hokejové tréningy od najmenších až po dospelých. SZĽH chce túto tréningovú halu budovať. Budeme ďalej rokovať.“ V súčasnosti mesto Poprad rieši územné konanie na tréningovú halu vedľa ZŠ na menšom parkovisku bližšie k Spišskej Sobote.