Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Dejiny hokeja majú štvrté pokračovanie

Knižná publikácia Dejiny hokeja v Poprade sa dočkala svojho štvrtého pokračovania. Jej autorom je Rastislav Ovšonka a zachytáva obdobie rokov 1959 až 1970.
„Poprad v tom období zvíťazil v Slovenskej národnej hokejovej lige po pätnástich rokoch. V knihe sú všetky ligové zápasy a ich výsledky po tretinách. Mnohé sú doplnené o strelcov gólov Popradu. Sú tu zachytené aj udalosti zo zákulisia hokeja a mnohé zaujímavosti. Symbolom celého tohto obdobia je Milan Skokan, ktorý začínal so seniorským hokejom v sezóne 1960/1961 a končil po dlhom prehováraní až v sezóne 1969/1970. Práve preto sa stal krstným otcom štvrtého dielu Dejín hokeja v Poprade s podtitulom Dlhá cesta na vrchol,“ uviedol autor publikácie Rastislav Ovšonka a dodal: „Kniha nie je len o seniorskom hokeji, ale mapuje aj prvé úspechy mládeže. Zaujímavosťou je krátka informácia o neregistrovaných hráčoch väčšinou z Veľkej, ktorí sa v sezóne 1966/1967 stali majstrami Československa neregistrovaných hráčov. V roku 1964 vznikol aj turnaj starších žiakov O pohár oslobodenia mesta Poprad, ktorý sa hrá do súčasnosti a je to najstarší žiacky turnaj na Slovensku.“
Knihu pokrstil ľadom zo zimného štadióna spoločne s primátorom mesta Poprad Jozefom Švagerkom aj Milan Skokan, ktorý je veľkou osobnosťou popradského hokeja. Zrejme je jediným na Slovensku a možno aj v celej Európe, ktorý vyhral ligu ako hráč, tréner mužov, ale aj ako tréner žien. „Na svoje aktívne hráčske obdobie veľmi rád spomínam. Poprad bolo malé mesto, ktoré žilo hokejom. Každá ulica mala svoje klzisko. Štadión bol využitý od rána do večera a je mi ľúto, že sa nezachoval, pretože Poprad vždy potreboval a potrebuje dve ľadové plochy,“ skonštatoval krstný otec M. Skokan. „Chcem poďakovať Rasťovi Ovšonkovi, že zachytáva podrobne históriu nášho hokeja. Ja som sa narodil v roku 1967 a sám som trénoval na starom štadióne. Jednoznačne aj dnes vieme, že druhá ľadová plocha nám chýba. Verím, že sa jej v blízkom čase dočkáme. Teším sa z tejto knihy, ktorá je zrkadlom našej histórie a tento dokument budeme ďalej šíriť,“ dodal J. Švagerko.