Noviny Poprad č. 47 zo dňa 5. 12. 2018, ročník XXIX

Dnes je štvrtok, 13. 12. 2018 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 12. decembra 2018, si môžete prečítať:

* O čom rokoval primátor Popradu s ministerkou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR?

* Aký je program Tradičného vianočného jarmoku v Poprade?

* Aký zaujímavý projekt realizovali v ZŠ s MŠ na Komenského ulici?

* Aký bol EkoMikuláš v ZŠ na Letnej ulici?

* Čím upúta výstava fotografa Roba Kočana?

* Ako postupuje popradský (f)ITcubator?

* Čo povedala Lucie Bílá na svojom popradskom koncerte?

* Prišli už do Popradu koledníci?

* Čím pomohli záchranné zložky svojmu kolegovi?

* Ako si poradili popradské basketbalistky s ďalším favoritom?

* V čom sa ukázali majstrami kamzíci? a ďalšie.

V novinách Poprad nájdete i Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Nádej oslávila štvrťstoročie

Napísali ste nám

V tomto roku oslávilo Združenie Nádej na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Poprade 25. výročie vzniku združenia a 1. novembra 2018 dovŕšilo dvanásť rokov prevádzky Denného stacionára na Francisciho ulici 905/29 v Poprade.
Kolektív vychovávateľov pod vedením riaditeľky Agnesy Zelenej sa denne stará o klientov s mentálnym a kombinovaným postihnutím, ktorí navštevujú denný stacionár. V novembri 2011 začalo navštevovať denný stacionár 6 klientov, ku dnešnému dňu sa ich počet zvýšil na 30. Pri práci s klientmi sa držíme zásady začleňovať ich do normálneho života a rozvíjaním schopností a zručností u ľudí s týmto postihnutím sa snažíme docieliť pocit plnohodnotného človeka.
Pri našej činnosti nám sú oporou aj úspešné projekty, ktoré nám umožňujú kvalitnejšie rozvíjať naše činnosti. V našom dennom stacionári je stále rušno. V októbri vďaka projektu Ministerstva kultúry SR na rok 2018 pod názvom Svetielko nádeje prežili naši klienti pekné chvíle a slávnostnú atmosféru na benefičnom koncerte, 25. októbra sa zabavili v priestoroch denného stacionára na súťaži Miss a Mstr. sociálnych služieb, kde ukázali vo svojom kultúrnom programe, čo všetko sa dokážu pod správnym vedením naučiť.
Súčasťou projektu Svetielko nádeje bola aj práca v tvorivých dielňach, kde sa v dušičkovom období klienti učili vyrábať vence a kytice na Dušičky a teraz je v plnom prúde predvianočné obdobie, v ktorom naši klienti pracujú s hlinou a vyrábajú ozdobné predmety z hliny, sviečky, ktoré ozdobujú servítkovou technikou, darčekové predmety, vianočné ikebany, pohľadnice, ozdobné škatule, vence na dvere a okná a množstvo iných nápaditých darčekov.
Aj keď sú iní, nie sú horší, čo dokazujú každý deň... Každému, kto týchto ľudí podporí, zostane v duši pocit šťastia a pokoja.