Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Poďakovanie

Miestny odbor Matice slovenskej v Poprade si pripomína aktuálne 27. novembra 2017 90. výročie svojho založenia. Jubilejná slávnosť sa uskutočnila 16. novembra 2017 v priestoroch Mestského úradu pod záštitou mesta Poprad.
Ďakujeme predovšetkým viceprimátorovi Igorovi Wzošovi za vyznačenie Matice v našom meste, ocenenie jej účinkovania a pracovníkom MsÚ Dagmar Nemčokovej, Patrícii Ploščicovej, Emilovi Turčanovi a technickým pracovníkom za spoluprácu pri organizácii podujatia.
Ďakujeme Anne Brutvanovej a speváčkam zo Slovenky, Františkovi Lizákovi a Suite kráľa Mateja, Petrovi Šalingovi, recitátorovi.
Za blahoželanie a priateľskú matičnú podporu ďakujeme predsedom podtatranských Matíc Renáte Mezovskej, Michalovi Pavelovi, Oľge a Milanovi Pastrnákovcom, Matejovi Šulejovi, ako aj spišskej Matici zastúpenej Annou Petrekovou a Elenou Biringerovou, rovnako riaditeľovi Domu Matice slovenskej Rastislavovi Zacherovi a matičiarkam zo Spišskej Novej Vsi, hosťovi z oblasti v Stropkove Lukášovi Kaščákovi.
Ceníme si záujem a spoluprácu s Podtatranskou knižnicou a múzeom, archívom, školami, klubmi seniorov a cirkví.
Zvlášť významne sa na výstave a príprave slávnosti podieľala Beáta Kalinová a Mária Lenková. Ďakujeme aj Oľge Pastrnákovej a Márii Petrasovej za chutné domáce pečivo a Milošovi Hanovi za zážitkovú videoprojekciu.
Veľká pomyselná kytica jubilujúcej Matici v Poprade a všetkým matičiarom, ktorí žijú a podieľajú sa na matičnom dianí. Nech sa omladená s novými silami dožije svojej storočnice.
Pozývame popradskú verejnosť a školy na výstavu vo vestibule MsÚ, ktorá bude trvať do 15. decembra 2017.
(Pre správnosť je ešte potrebná oprava mena jedného z iniciátorov vzniku MO MS v 90. rokoch - nie Dušan, ale Eugen Tarageľ).