Noviny Poprad č. 32 zo dňa 21. 8. 2019, ročník XXX

Dnes je pondelok, 26. 8. 2019 | meniny má Samuel

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 32. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 21. augusta 2019 si môžete prečítať:

* Ako oslavujú hasiči svoje výročia?

* Kde budeme spomínať na SNP?

* Prečo treba budúcich škôlkárov na nové zážitky pripraviť?

* Čo prinesie začiatok nového školského roka?

* S čím sa pri každodennej službe občanom stretávajú pracovníci červeného kríža?

* Je úroda pod Tatrami kvalitná?

* Aká bude rozlúčka s hokejovou legendou?

* Kto, s kým a kedy na Tatranskom pohári?

* Ako sa darilo futbalistom, či futbalistkám?

* Ktorým dielam v múzeu vdýchli nový život? a ďalšie.

V tomto vydaní nájdete aj novú súťaž o knihu popradskej autorky Gréty Fábryovej, Spoločenskú kroniku, horoskop, pozvánky na kultúrne a športové podujatia a ďalšie.

POZOR: Redakcia novín Poprad oznamuje čitateľom, že v stredu 28. augusta noviny Poprad nevyjdú. Dôvodom je štátny sviatok Výročie SNP, ktorý bude vo štvrtok 29. augusta. Najbližšie vyjdú ako dvojčíslo v stredu 4. septembra 2019.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Krátko zo športu

• HOKEJISTKY Popradu v nedeľu 3. februára odohrali ďalší zápas Extraligy a na ľade Martina zvíťazili 3:0. Zápas posledného 20. kola základnej časti odohrajú zverenkyne Ivana Bednára v sobotu 16. februára o 18.45 hod. doma proti Zvolenu.
• OD PIATKA 8. do nedele 10. februára sa na zimnom štadióne v Poprade uskutoční hokejový turnaj 5. ročníkov hokejových tried O pohár riaditeľky ZŠ s MŠ v Sp. Sobote. Mladí Popradčania si zmerajú sily z Nitrou, Slovanom Bratislava, Trenčínom, Košicami, Žilinou, Banskou Bystricou, českými Vítkovicami a Zvolenom.
• HISTORICKY prvým strelcom gólu v rámci premiérového podujatia Winter Classic Games na Slovensku sa v sobotu v Banskej Bystrici stala popradská hokejová ikona Arne Kroták, ktorý nastúpil v zápase legiend vo farbách Kaufland tímu a skóroval už v druhej minúte. Zapojil sa aj do súťaží zručností, kde patril v streľbe na terč medzi najlepších.
• BASKETBALISTI BK Iskra Svit prehrali minulý týždeň v piatok v rámci 26. kola SBL doma s Prievidzou 63:74. Dnes o 18. hodine privítajú Lučenec.
• V MONKOVEJ doline v Ždiari sa od piatka 8. do nedele 10. februára uskutoční 10. ročník Majstrovstiev Slovenska Špeciálnych olympiád v zimných športoch.