Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Matematicko-fyzikálna súťaž mala náboj

Už po šiestykrát sa v priestoroch Gymnázia na Kukučínovej ulici konala medzinárodná matematicko- fyzikálna súťaž pre štvorčlenné tímy žiakov základných škôl pod názvom Junior Náboj 2017.
Podujatie každoročne organizuje Občianske združenie Trojsten na celom Slovensku, v Čechách, ale aj v Poľsku. „V niektorých úlohách je potrebné využiť tzv. sedliacky rozum, pretože nie všetky príklady sú úplne jednoznačné. OZ Trojsten pozostáva z vysokoškolákov a práve oni túto súťaž pripravujú,“ uviedla Kamila Kmeťová z OZ Trojsten. „Touto súťažou sa snažíme ukázať žiakom, že matematika a fyzika nie je pre nich postrachom. Motiváciou je porovnanie ich vedomostí so žiakmi z celého Slovenska, ale aj okolitých krajín. Veľa príkladov je tvorených tak, že sa nad nimi musia žiaci naozaj zamyslieť a sú z reálneho života,“ doplnila lokálna organizátorka z OZ Trojsten Michaela Dlugošová.
Súťaž je určená predovšetkým pre deviatakov. Mnohí sa svojimi vedomosťami neskôr dokážu uplatniť aj v laviciach gymnázia, ktoré ich pre toto podujatie každý rok prichýli. „Žiaci vždy preukazujú veľmi dobré vedomosti a nám sa s nimi následne veľmi dobre pracuje. Za to patrí poďakovanie učiteľom v základných školách. Väčšinou prídu takíto žiaci študovať k nám a sú úspešní,“ povedala učiteľka z Gymnázia na Kukučínovej ulici Zuzana Tobisová.
V piatok súťažilo v našom meste 24 tímov z Popradu, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovne, či Spišskej Starej Vsi. Riešili 41 úloh a náročnosť sa stupňovala. Z minulého roka prvenstvo v našej lokalite obhájilo 8-ročné gymnázium Kukučínova s 29 bodmi. V rámci Slovenska obsadil jeho tím 11. miesto, v celkovom medzinárodnom rebríčku skončilo na 39. mieste. Medzinárodný víťaz je zo ZŠ Ďumbierska v Banskej Bystrici, ktorý nazbieral 41 bodov.