Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Stručne

• MESTSKÉ zastupiteľstvo v Poprade bude zasadať vo štvrtok 7. decembra o 9. hod. v zasadačke MsÚ. Najdôležitejším bodom programu bude návrh rozpočtu mesta na rok 2018.
• POČAS tohtoročného XV. tradičného vianočného jarmoku 8. - 10. decembra v Poprade sa v sobotu 9. decembra od 14.30 do 15. hod. uskutoční vypúšťanie balónov so želaniami Ježiškovi. Podujatie podporujú Motorkári Slovenska, Anna Schlosserová a zúčastnia sa na ňom i nepočujúci a ľudia so špeciálnymi potrebami, Gabika Kijovská a ďalší.
• VÝSTAVA ruskej realistickej maľby Pieseň duše v Tatranskej galérii zaznamenala veľký záujem. Od jej otvorenia na začiatku októbra do minulého týždňa ju navštívilo 2400 ľudí. Ukončí ju derniéra v nedeľu 3. decembra o 17. hod. v TG a v piatok 1. decembra o 17. hod. tiež Večer ruskej poézie.
• ČLENOVIA Slovenskej parkovacej asociácie, odborníci na dopravu, predstavitelia samospráv, štátnej i mestskej polície a zahraniční hostia diskutovali od 21. do 23. novembra vo Vysokých Tatrách o problémoch v parkovaní a príslušnej legislatíve. Na konferencii hovorili o regulácii parkovania v centrálnych zónach miest, ale aj o verejnej doprave. Posledné prieskumy o využívaní druhov dopravy na Slovensku ukazujú, že verejnou dopravou cestuje 25 perc. a individuálnu dopravu využíva 75 percent cestujúcich. Napr. vo Viedni je tento podiel opačný.
• USTANOVUJÚCE zhromaždenie účastníkov pozemkových úprav v katastrálnom území Veľká sa uskutoční v stredu 29. novembra a ustanovujúce zhromaždenie účastníkov pozemkových úprav v katastrálnom území Spišská Sobota sa uskutoční vo štvrtok 30. novembra. Začiatky oboch zhromaždení budú o 15. hod vo veľkej zasadačke na Mestskom úrade v Poprade.
• MINULÝ týždeň bolo odovzdané stavenisko stavby - verejné osvetlenie Popradskej brigády - vnútroblok Slnečnica. Z dôvodu nevyhnutných zemných prác, kvôli uloženiu káblov do zeme, žiada mesto občanov o toleranciu pri krátkodobom obmedzení dopravy v uvedenej lokalite.