Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Bezdomovci z nocľahárne si vyhrnuli rukávy

Mesto Poprad získalo z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny dotáciu vo výške 3000 eur v rámci programu Podpora rozvoja sociálnych služieb. Tieto prostriedky budú využité na výmenu podláh a dverí v priestoroch Zariadenia sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici.
V súvislosti s pripravovanými výmenami si rukávy vyhrnuli aj samotní klienti nocľahárne. Priestory vypratali, vlastnoručne vymaľovali a pripravili tak na výmenu podláh a dverí. „Táto nocľaháreň má kapacitu 35 osôb a od svojho otvorenia v roku 2003 pomohla stovkám osôb v rôznych kritických situáciách vrátiť sa späť do života. Touto drobnou rekonštrukciou, ktorú chceme stihnúť ešte pred Vianocami, by sme mali vymeniť prvky na konci životnosti nachádzajúce sa v obytnej časti nocľahárne,“ vysvetlila Etela Lučivjanská zo sociálneho odboru MsÚ v Poprade. Zariadenie na Levočskej ulici poskytuje okrem možnosti prenocovania aj služby výdajne šatstva, strediska osobnej hygieny a práčovne. Vytvára podmienky pre prípravu jedla a prostredníctvom SČK v Poprade ponúka bezplatne teplú polievku s chlebom. Občianske združenie KORENE ponúka ľuďom bez domova možnosť predaja časopisov NOTA BENE a získať tak finančné prostriedky prácou. V súčasnosti je v nocľahárni 35 klientov, služby vyhrievaného vojenského stanu pred nocľahárňou využíva ďalších 8 klientov. Sociálni pracovníci počas celého roka vykonávajú terénnu prácu zameranú na vyhľadávanie a monitorovanie tejto klientely, s cieľom poskytnúť sociálne poradenstvo, intervenciu a predísť tak fatálnym následkom na životoch ľudí na ulici.