Noviny Poprad č. 18 zo dňa 16. 5. 2018, ročník XXIX

Dnes je pondelok, 28. 5. 2018 | meniny má Viliam

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 19. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 23. mája 2018, si môžete prečítať:

* Dostanú Popradčania preplatky za teplo?

* Aká investícia príde na rad po rekonštrukcii mosta?

* Aké nové logo má Podtatranské múzeum v Poprade?

* Prečo rybári vypustili vodnú nádrž Veľký Grébpark?

* Ako fotografie zhromažďuje Popradčan Rasťo Ovšonka?

* Najstaršia kamionistka pochádza z Popradu

* Had ohrozoval školkarov

* Aká bola Noc literatúry v Poprade?

* Aký je program Rallye Tatry?

* Ako odštartovali letnú prípravu kamzíci? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Športovcom roka 2017 v Poprade je Peter Hámor

Po dlhých rokoch sme vo štvrtok 1. februára spoznali najúspešnejších športovcov mesta za uplynulý rok.
Organizátorom vyhlásenia ankety Športovec roka 2017 v Poprade bolo občianske združenie Pre mesto z iniciatívy miestneho nadšenca Mikuláša Argalácsa a na podujatí sa podieľala aj Komisia školstva, športu a mládeže pri MsZ v Poprade. Pomocnú ruku podalo samotné mesto Poprad, ktoré zabezpečilo priestory, réžiu, či ocenenia.
V Dome kultúry vo štvrtok popoludní boli odovzdávajúcimi prevažne bývalí úspešní športovci, či olympionici z nášho regiónu. Nechýbal kultúrny program, o ktorý sa postarala Základná umelecká škola na Štefánikovej ulici v Poprade.
Športové kluby zasielali do 15. decembra uplynulého roka svoje nominácie, ktoré následne vyhodnotila deväťčlenná komisia. V kategórii dospelých sa celkovým víťazom stal horolezec a himalájista Peter Hámor (na foto hore vpravo), ktorý vlani zavŕšil výstupom na Dhaulágiri Korunu Himalájí ako 37. človek na svete. Peter Hámor získal v januári aj ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii šport. Dve druhé miesta v popradskej ankete Športovec roka 2017 priznala komisia hokejistovi Patrikovi Svitanovi a futbalistovi Stanislavovi Šestákovi.
Najlepším kolektívom dospelých sa stali hokejistky ŽHK Poprad, trénerom roka ich kormidelník Milan Skokan. V kategórii mládeže sa celkovým víťazom stala plavkyňa Tamara Potocká, dve druhé miesta patria cyklistovi Samuelovi Hollému a džudistke Nikole Štefánikovej. Najlepším kolektívom v tejto kategórii sú juniori HK ŠKP Poprad a trénerom roka Andrej Vojčík z VK Junior 2012 Poprad.
V kategórii žiactva sa celkovým víťazom ankety stal karatista Adam Chudík, druhé miesta patria plavcovi Marekovi Koreňovi a volejbalistovi Šimonovi Rzymanovi. Najlepším kolektívom sa stali starší žiaci VK Junior 2012 Poprad a trénerom roka Miloš Božík z Klubu plávania Aqua- City Poprad.
Komisia zvolila za naj podujatie roka 2017 Rallye Tatry, športovým organizátorom roka sa stal Jozef Pavlík a cenu fair play si prevzala Júlia Mikšovská z GY-TA Poprad.
Za celoživotnú propagáciu športu poďakovali organizátori i prítomní dlhoročnému redaktorovi TV Poprad Petrovi Grossingerovi (na foto dole).