Noviny Poprad č. 29 zo dňa 1. 8. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 14. 8. 2018 | meniny má Mojmír

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 31. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 15. augusta 2018, si môžete prečítať:

* Príbeh autentických fotografií z Augusta 1968 v Poprade

* Aká je starostlivosť o zeleň v meste v horúčavách?

* Aké kamene pribudli na chodníku v Parku hrdinov pri železničnej stanici v Poprade?

* Koľkým pacientom a s akými problémami museli pomáhať na Centrálnom príjme popradskej nemocnice?

* Ako vyčíňala búrka v Poprade?

* Aké bolo podujatie Poprad tancuje s nepočujúcimi?

* Predstavil sa ďalší kandidát na post primátora mesta Poprad

* Koľko turistov napočítali vo Vysokých Tatrách?

* Tréningový azyl sa pre kamzíkov skončil

* Kto ovládol futbalový festival v Poprade? a ďalšie.

Čitatelia v novinách nájdu i pozvánky na kultúrne, spoločenské a športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenskú kroniku, horoskop, inzerciu a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Športovcom roka 2017 v Poprade je Peter Hámor

Po dlhých rokoch sme vo štvrtok 1. februára spoznali najúspešnejších športovcov mesta za uplynulý rok.
Organizátorom vyhlásenia ankety Športovec roka 2017 v Poprade bolo občianske združenie Pre mesto z iniciatívy miestneho nadšenca Mikuláša Argalácsa a na podujatí sa podieľala aj Komisia školstva, športu a mládeže pri MsZ v Poprade. Pomocnú ruku podalo samotné mesto Poprad, ktoré zabezpečilo priestory, réžiu, či ocenenia.
V Dome kultúry vo štvrtok popoludní boli odovzdávajúcimi prevažne bývalí úspešní športovci, či olympionici z nášho regiónu. Nechýbal kultúrny program, o ktorý sa postarala Základná umelecká škola na Štefánikovej ulici v Poprade.
Športové kluby zasielali do 15. decembra uplynulého roka svoje nominácie, ktoré následne vyhodnotila deväťčlenná komisia. V kategórii dospelých sa celkovým víťazom stal horolezec a himalájista Peter Hámor (na foto hore vpravo), ktorý vlani zavŕšil výstupom na Dhaulágiri Korunu Himalájí ako 37. človek na svete. Peter Hámor získal v januári aj ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii šport. Dve druhé miesta v popradskej ankete Športovec roka 2017 priznala komisia hokejistovi Patrikovi Svitanovi a futbalistovi Stanislavovi Šestákovi.
Najlepším kolektívom dospelých sa stali hokejistky ŽHK Poprad, trénerom roka ich kormidelník Milan Skokan. V kategórii mládeže sa celkovým víťazom stala plavkyňa Tamara Potocká, dve druhé miesta patria cyklistovi Samuelovi Hollému a džudistke Nikole Štefánikovej. Najlepším kolektívom v tejto kategórii sú juniori HK ŠKP Poprad a trénerom roka Andrej Vojčík z VK Junior 2012 Poprad.
V kategórii žiactva sa celkovým víťazom ankety stal karatista Adam Chudík, druhé miesta patria plavcovi Marekovi Koreňovi a volejbalistovi Šimonovi Rzymanovi. Najlepším kolektívom sa stali starší žiaci VK Junior 2012 Poprad a trénerom roka Miloš Božík z Klubu plávania Aqua- City Poprad.
Komisia zvolila za naj podujatie roka 2017 Rallye Tatry, športovým organizátorom roka sa stal Jozef Pavlík a cenu fair play si prevzala Júlia Mikšovská z GY-TA Poprad.
Za celoživotnú propagáciu športu poďakovali organizátori i prítomní dlhoročnému redaktorovi TV Poprad Petrovi Grossingerovi (na foto dole).