Noviny Poprad č. 40 zo dňa 17. 10. 2018, ročník XXIX

Dnes je utorok, 23. 10. 2018 | meniny má Alojzia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 41. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 17. októbra 2018, si môžete prečítať:

* Ktoré výnimočné osobnosti boli ocenené Cenou mesta a Cenou primátora mesta Poprad?

* Ako sa môžu občania Popradu vyjadriť k službám mestskej hromadnej dopravy?

* O čom rokovali poslanci na októbrovom mestskom zastupiteľstve?

* Ako sa umiestnilo mesto Poprad v rebríčku transparentnosti miest?

* Aké výročie a s kým oslavovalo Gymnázium na Kukučínovej ulici?

* Ako sa pripravuje popradské pohrebiská na nápor návštevníkov?

* O čom je kniha Aká si prekrásna... autorov Michala Liptáka a Jána Mateja?

* Čo oslavovali hokejové legendy v Poprade?

* Ako hrali futbalisti, hokejisti, basketbalistky, volejbalisti a v ďalších športoch?

Vo volebnej kampani sa prezentujú jednotliví kandidáti, ktorí sa uchádzajú o post primátora a postupne aj kandidáti na poslancov mestského zastupiteľstva,ktorí využili možnosť inzercie v novinách Poprad.

V novinách Poprad nájdete aj Spoločenskú kroniku, pohotovostné služby v lekárňach, programy kín, horoskop a ďalšie rubriky.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Športovcom roka 2017 v Poprade je Peter Hámor

Po dlhých rokoch sme vo štvrtok 1. februára spoznali najúspešnejších športovcov mesta za uplynulý rok.
Organizátorom vyhlásenia ankety Športovec roka 2017 v Poprade bolo občianske združenie Pre mesto z iniciatívy miestneho nadšenca Mikuláša Argalácsa a na podujatí sa podieľala aj Komisia školstva, športu a mládeže pri MsZ v Poprade. Pomocnú ruku podalo samotné mesto Poprad, ktoré zabezpečilo priestory, réžiu, či ocenenia.
V Dome kultúry vo štvrtok popoludní boli odovzdávajúcimi prevažne bývalí úspešní športovci, či olympionici z nášho regiónu. Nechýbal kultúrny program, o ktorý sa postarala Základná umelecká škola na Štefánikovej ulici v Poprade.
Športové kluby zasielali do 15. decembra uplynulého roka svoje nominácie, ktoré následne vyhodnotila deväťčlenná komisia. V kategórii dospelých sa celkovým víťazom stal horolezec a himalájista Peter Hámor (na foto hore vpravo), ktorý vlani zavŕšil výstupom na Dhaulágiri Korunu Himalájí ako 37. človek na svete. Peter Hámor získal v januári aj ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii šport. Dve druhé miesta v popradskej ankete Športovec roka 2017 priznala komisia hokejistovi Patrikovi Svitanovi a futbalistovi Stanislavovi Šestákovi.
Najlepším kolektívom dospelých sa stali hokejistky ŽHK Poprad, trénerom roka ich kormidelník Milan Skokan. V kategórii mládeže sa celkovým víťazom stala plavkyňa Tamara Potocká, dve druhé miesta patria cyklistovi Samuelovi Hollému a džudistke Nikole Štefánikovej. Najlepším kolektívom v tejto kategórii sú juniori HK ŠKP Poprad a trénerom roka Andrej Vojčík z VK Junior 2012 Poprad.
V kategórii žiactva sa celkovým víťazom ankety stal karatista Adam Chudík, druhé miesta patria plavcovi Marekovi Koreňovi a volejbalistovi Šimonovi Rzymanovi. Najlepším kolektívom sa stali starší žiaci VK Junior 2012 Poprad a trénerom roka Miloš Božík z Klubu plávania Aqua- City Poprad.
Komisia zvolila za naj podujatie roka 2017 Rallye Tatry, športovým organizátorom roka sa stal Jozef Pavlík a cenu fair play si prevzala Júlia Mikšovská z GY-TA Poprad.
Za celoživotnú propagáciu športu poďakovali organizátori i prítomní dlhoročnému redaktorovi TV Poprad Petrovi Grossingerovi (na foto dole).