Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Poprad chce v smart téme napredovať so svetom

Popradská samospráva venuje smart koncepcii veľkú pozornosť a zbiera skúsenosti doma aj vo svete. V minulých dňoch sa primátor Popradu Jozef Švagerko zúčastnil na kongrese zameranom práve na smart technológie v španielskej Barcelone. Keďže Poprad sa čoraz viac presadzuje ako inteligentné - smart mesto, získaval poznatky, kam sa v tejto oblasti posúva svet.
„Na kongrese sa zúčastnili zástupcovia aj z takých miest ako je New York, Montevideo, Moskva, Viedeň... Poprad nechce zaostávať v smart riešeniach, chceme sa učiť od najlepších a chceme v tomto smere poznať najnovšie trendy. V súčasnosti je informácií neskutočne veľa, chceme ich dokázať zbierať, vyhodnocovať, ale aj ochraňovať pred zneužívaním, teda v budúcnosti využívať aplikácie, ktoré budú bezpečné,“ uviedol primátor. Minulú stredu sa tiež zúčastnil v Bratislave na konferencii Moderné trendy v európskej energetike za účasti predsedu vlády. Podčiarkol, že vo sfére energetickej efektívnosti sa mu potvrdili veľké možnosti Popradu, lebo má vlastnú mestskú Popradskú energetickú spoločnosť. Doplnil, že samospráva podniká kroky i v oblasti verejného osvetlenia a v krátkej dobe predstaví model rekonštrukcie VO na sídlisku Juh vrátane rôznych segmentov ako sú kamerový systém, wifi, nabíjacie stanice atď.
Popradský primátor sa v minulých dňoch zúčastnil aj na stretnutí v Miláne s predstaviteľom OZ Pre mesto Fabiom Bortolinim a ďalšími hosťami. Hlavným bodom bola príprava festivalu Viva Italia v Poprade, ktorý sa uskutoční po ročnej prestávke v roku 2018. Na budúci rok si pripomenieme tiež sté výročie skončenia 1. svetovej vojny a krutých bojov na rieke Piava v Taliansku, kde bojovalo aj veľa Slovákov. „V Spišskej Sobote máme pamätník obetiam tejto vojny a chceli by sme zrekonštruovať i hroby padlých vojakov, ktorí zomreli v tých rokoch v sobotskom lazarete. Poznatky z tohto úseku histórie plánujeme sprostredkovať žiakom našich škôl.“