Noviny Poprad č. 47 zo dňa 6. 12. 2017, ročník XXVIII

Dnes je streda, 13. 12. 2017 | meniny má Lucia

Noviny Poprad

V aktuálnom čísle:

V 48. čísle novín Poprad, ktoré vychádza v stredu 13. decembra 2017, si môžete prečítať:

* Aký rozpočet schválili poslanci popradského mestského zastupiteľstva a aké ďalšie záležitosti prerokovali?

* Ktorá škola vyzdobila najkrajší vianočný stromček?

* V akom čase bude parkovanie v meste zadarmo?

* Aké obrazy vystavuje majster Ondrej Ivan vo Veľkej?

* Kto bol ocenený v súťaži o dažďovú záhradku?

* Aký bol XV. tradičný vianočný jarmok a Príchod Mikuláša?

* Aké investície pripravuje na budúci rok Popradská energetická spoločnosť?

* Aké výsledky zaznamenali popradskí hokejisti, basketbalistky, účastníci Žiackej ligy mesta Poprad a športovci vo viacerých ďalších športových súťažiach?

V ČÍSLE NÁJDETE AJ SÚŤAŽ O KNIHY!

V športe prinášame aj aktuálne výsledky žiackych, dorasteneckých a ďalších kategórií vo futbale, hokeji, basketbale, ako aj správy z ďalších športov.

Čitatelia nájdu v novinách aj pozvánky na kultúrne, spoločenské i športové podujatia, tradičné rubriky – spoločenská kronika, pohotovosť v lekárňach, horoskop, inzercia a mnoho ďalších informácií.

Noviny Poprad si môžete kúpiť v novinových stánkoch a vybraných predajniach potravín za 0,30 €.

Popradčania čítajú noviny Poprad - svoje noviny!

Všetko popradské poruke!

Predvianočné trhy pomáhali materskému centru

V nedeľu sa v priestoroch Arény Poprad konalo benefičné podujatie na pomoc Materskému centru Bambino pod názvom Predvianočný Handmade trh, ktorý podporilo aj mesto Poprad.
„Takýto trh sme zorganizovali vôbec po prvýkrát, pretože sme chceli vymyslieť niečo, čo by pomohlo nášmu materskému centru. Celý výťažok z podujatia poputuje na jeho podporu,“ uviedla štatutárna zástupkyňa MC Bambino Miriama Lukáčová.
Na podujatí sa zišlo šesťdesiat predajcov vlastnoručne vyrábaných produktov od Košíc až po Žiar nad Hronom. Celou Arénou sa šírila vôňa Vianoc a k tomu prispeli aj primátor mesta Poprad Jozef Švagerko a viceprimátor Igor Wzoš. Popoludní na seba navliekli zástery a pustili sa do prípravy palaciniek. „Myšlienka v čase pred adventom je pekná. Pomôže dobrému účelu a verím, že bude mať aj pokračovanie,“ povedal J. Švagerko, ktorý palacinky ozvláštnil svojimi domácimi džemami. „Chceli sme vytvoriť dobrý dojem z toho, že aj predstavitelia mesta vedia pracovať rukami. Boli sme tu pre ľudí a dúfam, že im chutilo,“ dodal I. Wzoš, ktorý zasa palacinky dochucoval svojou domácou čokoládou. Po nich sa prípravy palaciniek chopil profesionál až z Nemecka.
V bohatom kultúrnom programe vystúpili rôzne domáce zoskupenia umelcov či športovcov. Zlatým klincom programu bolo bábkové divadlo Hoki Poki, ktoré je s popradským materským centrom úzko späté. „Som členom Bambina, takže som sa podieľal aj na organizácii tohto podujatia. V rámci spolupráce je to tiež poďakovanie za to, že Hoki aj Poki môžu nacvičovať v priestoroch materského centra,“ uzavrel Marcel Cebula alias Hoki, ktorý podujatie moderoval.